LIGA CAMPIONILOR / VIDEO / Basel a făcut SHOW la Poznan. Rapid Viena revine de la 0-2 cu Ajax. Toate rezultatele

UPDATE 00:00 / Final de zi în Liga Campionilor. În mare măsură, favoritele au obţinut rezultate bune. Steaua a încheiat la egalitate, 1-1 cu Partizan şi va juca la Belgrad cu calificarea pe...
30.07.2015 | 09:03
LIGA CAMPIONILOR  VIDEO  Basel a facut SHOW la Poznan Rapid Viena revine de la 02 cu Ajax Toate rezultatele

UPDATE 00:00 / Final de zi în Liga Campionilor. În mare măsură, favoritele au obţinut rezultate bune. Steaua a încheiat la egalitate, 1-1 cu Partizan şi va juca la Belgrad cu calificarea pe masă.

REZULTATELE SERII:

hk

UPDATE 23:34 / FC Basel tranşează calificarea pe terenul lui Lech Poznan. Calla închide tabela la 3-1 în minutul 90+2

UPDATE 23:30 / Celtic deschide tîrziu scorul pe teren propriu cu FC Qarabag. A marcat Boyata în minutul 82.

UPDATE 23:21 / Basel a preluat conducerea pe terenul lui Lech Poznan prin Janko în minutul 78.  VEZI GOLURILE AICI

UPDATE 23:12  / Kainz reduce din diferenţă pentru Rapid Viena în minutul 48.  VEZI GOLUL AICI

UPDATE 22:47 / Klaasen marchează pentru 2-0 în minutul 43 pentru Ajax.  VEZI GOLUL AICI

UPDATE 22:34 / Ajax deschide scorul la Rapid Viena în minutul 25 prin Klaasen. VEZI GOLUL AICI

ajax

UPDATE 22:31 / Meci spectaculos la Poznan. Lang deschide scorul pentru oaspeţi în minutul 34, însă gazdele egalează după doar 2 minute prin Thomalla. VEZI GOLURILE AICI

UPDATE 21:50 / Au început două meciuri de la ora 21:45, Celtic – Qarabag şi Lech – FC Basel.

Echipele de start în Celtic – Qarabag:

cetic

Lech Poznan – FC Basel:

lech

UPDATE 21:48 / Hinterreger marchează din penalty în minutul 89 şi Salzburg cîştigă cu 2-0 manşa tur cu Malmo. Suedezii au un handicap mare de recuperat în retur.

UPDATE 21:11 / Ulmer deschide scorul pentru FC Salzburg în minutul 51 după o pasă a lui Leitgeb.

S-a încheiat meciul dintre Helsinki şi FC Astana, 0-0. Totul se va decide în returul din Kazahstan. La pauză, Salzburg – Malmo e 0-0. Rosenberg a avut un gol anulat pe motiv de offside.

**********************************

La pauză, HJK şi FC Astana sînt la egalitate, 0-0. Echipele de start în FC Salzburg – Malmo. Austriecii vor să îşi ia revanşa după eliminarea din playoff de anul trecut.

442

UPDATE 18:58 / Echipele de start la HJK Helsinki – FC Astana:

hjk

LIGA CAMPIONILOR LIVE / Miercuri au loc ultimele 6 meciuri din manşa tur a turului 3 din Liga Campionilor. Primul meci se va disputa de la ora 19:00 şi le va pune faţă în faţă pe HJK Helsinki şi FC Astana. Meciul serii pentru români va fi cel dintre Steaua şi Partizan, care se va disputa de la ora 21:30 pe Arena Naţională.

LIGA CAMPIONILOR LIVE / Cel mai puternic meci al serii este cel dintre Lech Poznan şi FC Basel. Sînt cele mai valoroase echipe din urna favoriţilor (Basel) şi a outsiderilor (Poznan) şi se anunţă un meci spectaculos avînd în vedere că arena din Poznan va fi plină. Un alt meci interesant e cel dintre Rapid Viena şi Ajax. Suprinzător, la casele de pariuri, Ajax este outsider, avînd cota 3,25 pentru un succes în Austria.

LIGA CAMPIONILOR LIVE / Toată acţiunea din Liga Campionilor poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO. Meciurile serii: