VIDEO. Măţel şi Dinamo Zagreb, ultimii calificaţi! Ajax, DISTRUSĂ

UPDATE, ora 00:15 / Dinamo Zagreb e ultima echipă calificată în Ligă. Echipa lui Măţel a avut un meci dramatic la Salzburg, unde a egalat în minutul 87 şi a marcat golul calificării în...
25.08.2016 | 00:02
VIDEO Matel si Dinamo Zagreb ultimii calificati Ajax DISTRUSA

UPDATE, ora 00:15 / Dinamo Zagreb e ultima echipă calificată în Ligă. Echipa lui Măţel a avut un meci dramatic la Salzburg, unde a egalat în minutul 87 şi a marcat golul calificării în debutul prelungirilor.

Salzburg – Dinamo Zagreb 1-2 (Lazaro 22 / Fernandes 87, Soudani 94) VEZI VIDEO

VEZI MECIUL ONLINE AICI

saly

UPDATE, ora 23:34 / S-au încheiat 4 din 5 meciuri din playoff. Dinamo Zagreb şi Salzburg merg în prelungiri. S-au calificat în această seară:

apoel

Rostov – Ajax 4-1 (Azmoun 34, Erokhin 52, Noboa 60, Poloz 66 / Klaasen 83) VEZI VIDEO

rostov

Manchester City – Steaua 1-0 (Delph 57)

steaua

Monchengladbach – Young Boys 6-1 (Hazard 9, 64, 84, Raffael 33, 40, 77 / Ravet 79) VEZI VIDEO

glad

UPDATE, 24 august, ora 18:52 / Astăzi aflăm ultimele 5 echipe califiate în Liga Campionilor. Steaua nu mai are nici o şansă în returul cu Manchester City după 0-5 în tur.

APOEL joacă pe teren propriu cu FC Copenhaga. După 0-1 în tur, ciprioţii vor să întoarcă soarta calificării. Rostov-Ajax e unul dintre cele mai interesante meciuri. În tur a fost 1-1 şi olandezii sînt la un pas de a fi eliminaţi de echipa rusă.

Gladbach pare deja calificată după 3-1 cu Young Boys în tur. Returul din Germania o are pe echipa lui Andre Schubert, ca mare favorită.

MECIURILE SERII:

ddd

UPDATE, ora 23:42 / Final de meciuri în playoff-ul Ligii Campionilor. Ovidiu Hoban şi Claudiu Keşeru au marcat. Beer Sheva ratează dramatic calificarea în grupe. Ludogoreţ se califică fără emoţii. AS Roma a fost decimată acasă de FC Porto.

legia

Monaco – Villarreal 1-0 (Fabinho 90 pen.)

* Fabinho marchează din penalty şi Monaco revine în Liga Campionilor după un an de pauză

monc

Viktoria Plzen – Ludogoreţ 2-2 (Duris 7, Mateju 64/ Misidjan 17, Keşeru 90+4) VEZI GOLURILE

*Min. 7: Duris deschide scorul după un corner

*Min. 17: Misidjan îl execută pe portar şi bulgarii au prima şansă la calificare

*Min. 64: Mateju înscrie, dar Plzen mai are nevoie de două goluri

*Min. 90+4: GOOOOOOOOL Keşeru! Românul egalează cu un eurogol şi Ludogoreţ e în grupe

fef

LIGA CAMPIONILOR LIVE VIDEO. În această seară începe manşa retur din playoff-ul Champions League. Capul de afiş al serii e confruntarea de pe Olimpico dintre AS Roma şi FC Porto. În tur a fost 1-1 şi totul e posibil în retur.

LIGA CAMPIONILOR LIVE VIDEO. Vom avea şi români pe teren în această seară. Ovidiu Hoban de la Hapoel Beer Sheva speră să întoarcă scorul de 2-5 din turul cu Celtic. În tur, rezultatul a fost surprinzător avînd în vedere că israelienii au eliminat cu un tur în urmă Olympiakos. Moţi şi Keşeru sînt anunţaţi titulari la meciul dintre Viktoria Plzen şi Ludogoreţ. În tur a fost 0-2.

LIGA CAMPIONILOR LIVE VIDEO. Monaco – Villarreal se anunţă un nou duel echilibrat. După 2-1 în tur, orice rezultat e posibil în Franţa. Legia pare să aibă un drum pavat spre grupele competiţiei, avînd o misiune facilă cu Dundalk, echipă pe care a învins-o cu 2-0 în tur.