VIDEO
Tibi Demeter
in Fotbal international
07/04/2018, 20:28
Tătăruşanu a încasat două goluri în trei minute! Nantes este tot mai departe de Europa League GALERIE FOTO

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

UPDATE, ora 20:22. Nantes, cu Tătăruşanu integralist, a pierdut cu 2-1, partida de pe terenul celor de la AS Monaco. Trupa fostului goalkeeper de la Fiorentina a deschis scorul în minutul 32 prin Thomasson, dar monegascii au revenit până la pauză prin Rony Lopes şi Falcao.

UPDATE, ora 23:38. PSG a încheiat la egalitate, 1-1, pe terenul lui St. Etienne. Gazdele au început fulminant meciul şi au deschis scorul prin Cabella în minutul 17. Acelaşi Cabella a ratat un penalty 20 de minute mai târziu. Pentru PSG, lucrurile au luat o turnură şi mai urâtă în minutul 41 când a fost eliminat Kimpembe. Dar, în minutul 90+2, echipa lui Emery a reuşit să înscrie şi să evite înfrângerea prin autogolul lui Debuchy.

VEZI VIDEO REZUMAT

PSG se va deplasa, vineri, de la ora 21:45, pe terenul celor de la St. Etienne în debutul rundei cu numărul 32 din Ligue 1. Formaţia pregătită de Unai Emery are un avans de 17 puncte în faţa celor de la AS Monaco şi este la un pas de obţinerea unui nou titlu în Ligue 1 din punct de vedere matematic.

AS Monaco, ocupanta locului secund, va primi vizita celor de la FC Nantes, echipa la care evoluează românul Ciprian Tătăruşanu, într-o partidă pe care oaspeţii vor încerca să o câştige, astfel încât să poată rămâne aproape de Rennes, ultima echipă aflată pe un loc care duce în Europa League.

Ligue 1 Etapa 32 LIVE VIDEO St.Etienne – PSG, Monaco – Nantes. Marseille are şi ea meci important

Ligue 1 Etapa 32 LIVE VIDEO St.Etienne – PSG, Monaco – Nantes. Olympique Marseille a evoluat la mijlocul săptămânii împotriva celor de la RB Leipzig, în Europa League, iar formaţia de pe Velodrome va avea un meci teribil împotriva celor de la Montpellier.