LIKE EURO. BUCURIE vs. DEZAMĂGIRE. Imaginea zilei

Italia s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului European, după ce s-a impus cu 2-0 în faţa Spaniei în cel mai aşteptat duel al optimilor. Primul gol al partidei de pe Stade de...
28.06.2016 | 00:00

Italia s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului European, după ce s-a impus cu 2-0 în faţa Spaniei în cel mai aşteptat duel al optimilor. Primul gol al partidei de pe Stade de France a fost înscris de Chiellini (33′), iar Pelle a stabilit scorul final în prelungiri (90+1′).

Imaginea zilei a fost surprinsă în minutul 90+1, cînd bucuria italienilor şi dezamăgirea lui De Gea au fost încadrate perfect, într-o imagine de mii de Like-uri.

De G
Italia o va întîlni în runda următoare pe campioana mondială Germania, în data de 2 iulie, de la ora 22:00, pe stadionul Matmut Atlantique din Bordeaux.