Lionel Messi, răspuns de mare campion pentru Cristiano Ronaldo! Argentinianul a făcut show cu Lyon

Traian Terzian
in Champions League
14/03/2019, 00:06
Lionel Messi a avut un răspuns de mare campion pentru Cristiano Ronaldo

Atacantul Lionel Messi a avut un răspuns de mare campion pentru Cristiano Ronaldo, care reușise un hattrick de senzație în meciul Juventus – Atletico 3-0, din manșa retur a optimilor de finală ale Champions League. Argentinianul a avut o prestație de vis în partida cu Olympique Lyon și a dus-o pe FC Barcelona în sferturile competiției.

Lionel Messi, răspuns de mare campion pentru Cristiano Ronaldo

După cele trei goluri marcate de Cristiano Ronaldo marți seară și laudele primite în presa internațională, a venit rândul lui Lionel Messi să strălucească oferind astfel un răspuns de mare campion la prestația portughezului. Starul Barcelonei a reușit două goluri superbe, primul cu o ”scăriță” din penalty și al doilea după ce s-a distrat efectiv cu apărarea francezilor. Mai mult, argentinianul a oferit pasele decisive și la reușitele lui Gerard Pique și Ousmane Dembele. A fost primul meci din cariera lui Messi în Liga Campionilor în care argentinianul marchează două goluri și ofertă două assist-uri.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

FC Barcelona a învins Olympique Lyon cu scorul de 5-1, după 0-0 în tur, și s-a calificat în sferturile de finală ale Champions League. Se anunță meciuri de foc în această fază, tragerea la sorți urmând să aibă loc vineri, de la ora 13:00.

62 de goluri marcate are Messi în 61 de meciuri jucate pe Camp Nou în Liga Campionilor