MESSI, tot mai aproape de vis! Vezi toate sferturile!

S-au terminat meciurile din optimile de finală! Partidele din sferturile de finală se vor juca vineri şi sîmbătă, de la ora 19:00, respectiv 23:00. La cum arată tabloul, cel mai probabil vom...
02.07.2014 | 01:38
MESSI tot mai aproape de vis Vezi toate sferturile

S-au terminat meciurile din optimile de finală! Partidele din sferturile de finală se vor juca vineri şi sîmbătă, de la ora 19:00, respectiv 23:00. La cum arată tabloul, cel mai probabil vom avea semifinalele Germania – Brazilia şi Argentina – Olanda.

tablou

Min 121: Final de meci!!! Argentina este în sferturile competiţiei!!

Min 120: Dzemaili, intrat în teren în urmă cu şapte minute, are cea mai mare ocazie de readuce egalitatea, însă lovitura sa de cap întîlneşte bara!

Loading the player…

Min 116: Gooooooooooooooollllll! Di Maria înscrie după o cursă şi o pasă superbă a lui Lionel Messi

Min 110: Messi încearcă să forţeze calificare, dar cursa starului de la Barcelona se termină cu o centrare care e respinsă de apărarea elveţienilor

Min 106: A început repriza secundă de prelungiri

Min 105: Finalul primei reprize a prelungirilor

Min 103: Cele două echipe îşi pierd acţiunile în preajma careului advers

Min 91: A început prima repriză de prelungiri

Final de meci! Vor urma două reprize de prelungiri!

Min 90: La finalul minutelor din timpul regulamentar survine şi primul cartonaş galben, Rojo primind avertismentul după un fault la Shaqiri

Min 79: Messi trage de la marginea careului, dar Benaglio reţine cu mici probleme

Min 74: Palacio, intrat în locul lui Lavezzi, a reluat slab spre poartă, dar Higuain se afla într-o poziţie mai bună!

Min. 58: Argentina domină începutul părţii secunde, însă apărarea elveţiană funcţionează perfect.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45: Final de primă repriză

Min 39: Sud americanii scapă fără gol după o situaţie de gol imensă a elveţienilor!  Drmic nu reuşeşte să profite de ezitarea lui Romero, şutul elveţianului fiind lamentabil dintr-o poziţie în care putea să avanseze

Min 35: Xhaxa vede primul cartonaş galben după o intrare dură asupra lui Lavezzi

Min 29: Argentinienii încearcă să răspundă elveţienilor, dar şutul lui Lavezzi din interiorul careului este modest

Min 27: Shaqiri a reuşit driblingul serii, dar Behrami nu înscrie dintr-o poziţie perfectă, Romero reuşind să respingă mingea

Min 22: Messi centrează perfect, dar lovitura de cap a lui Higuain nu reuşeşte să aducă avantajul pentru Argentina

Info: Fanii argentinieni au afişat bannere cu cei trei “regi” ai Argentinei: Messi, Papa Francis şi Maradona

BreK0ngCMAIKWIq

Min 19: Lionel Messi a creat faza meciului pînă în acest minut. Decarul argentinienilor a trecut superb de trei inşi, după care a fost incomodat, dar arbitrul a lăsat jocul să îşi urmeze cursul

Min 13: Primul şut pe poartă al lui Messi  este reţinut de Benaglio

Info: Lionel Messi crează isterie în lumea întreagă, tunsoarea unui fan al argentinianului fiind elocventă

BreI40AIIAE9iuG

Min 9: Inler trage de la 30 de metri, dar şutul său trece mult peste poartă

Info: 23 de grade este temperatura pe arena din Sao Paolo

Min 6: Centrarea lui Lionel Messi este respinsă fără probleme de Djourou

Min 4: Higuain centrează în centrul careului, dar Rodriguez respinge balonul trimis de argentinian

Min 1: A început meciul, argentinienii au lovitura de start

Info: Conform analizei făcute de prestigioasa revistă Four Four Two, duelul dintre Marcos Rojo şi Shaqiri va fi esenţial pentru a stabili echipa care se va califica în sferturile Cupei Mondiale!

Info: Messi deţine un parcurs aproape perfect în ultimele 24 de partide, starul Barcelonei marcînd 23 de goluri!

Info: Shaqiri, peste Lionel Mess! Statistica oferă un avantaj moral elveţionilor, care au fost mult mai ofensivi decît argentinienii la această Cupă Mondială

BrdsgJECcAEXQka

Info: Argentinienii sînt neînvinşi în ultimele şase întîlniri contra elveţienilor

Info: Mascherano a oferit cele mai multe pase bune pentru colegii săi (259).

Info: Caricatură superbă care are ca subiect disputa dintre Argentina şi Elveţia, Papa Francis, de naţionalitate argentiniană, privind meciul cu Garda Elveţiană Pontificală.

BrdEcpLCMAAcds6

Info: Au apărut echipele de start!

lineup

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Primul meci al zilei în optimile de finală se joacă între Argentina şi Elveţia, începînd cu ora 19:00. Partida va putea fi urmărită în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

Este prima întîlnire dintre cele două echipe după amicalul din 2012, cînd sud-americanii s-au impus cu 3-1, toate cele trei goluri fiind marcate de leo Messi.

P: Pariaza la Cupa din 2014 cu Unibet! Bonus de 150 RON la inregistrare!