Pariuri sportive

Barca învinge “barajul” lui Simeone! Messi, din nou letal

FINAL DE MECI! Barcelona cîştigă în minutul 85 printr-un gol marcat în urma unui penalty de Leo Messi. Returul va avea loc pe Vicente Calderon pe 28 ianuarie de la ora 22:00...
21.01.2015 | 23:00
Barca invinge barajul lui Simeone Messi din nou letal

Min. 90+2: Messi bate, dar mingea trece peste poartă

Min. 90+2: Lovitură liberă periculoasă pentru Barca de pe 16 metri

Min. 90: Se arată 3 minute de prelunigiri

Min. 85: GOOOOL BARCELONA! Messi marchează cu emoţii. Oblak scoate penalty-ul în faţă, dar Messi reia din faţa porţii

Loading the player…

Min. 83: PENALTY pentru Barcelona! Busquets este faultat în careu de Juanfran

Min. 74: Iniesta trage primul şut pe poartă după mai multe minute, dar Oblak nu are probleme

Min. 65: Siqueira l-a lovit cu cotul pe Dani Alves, însă arbitrul nu a luat nici o decizie.  Alves se resimte

Min. 59: Lipsesc ocaziile în meciul de pe Camp Nou. Ambele echipe sînt preocupate mai mult de defensivă

Spaniolii de la Mundo Deportivo scriu că sînt 62.225 de oameni pe Camp Nou. Motivul pentru care nu e plin stadionul sînt ora tîrzie la care a fost programat meciul şi frigul de la Barcelona

mundo

Min. 49: Messi agită apele în apărarea lui Atletico, însă pasa decisivă e imprecisă şi madrilenii scapă

Start în repriza secundă!

PAUZĂ! Final de primă repriză! Luis Suarez a ratat cea mai bună şansă pentru Barca

Min. 42: Barcelona are 70% posesie, dar rezultatul rămîne alb pe tabelă

Min. 35: Ocazie URIAŞĂ Suarez! Atacantul uruguayan trimite peste din 6 metri, singur cu portarul

Min. 31: Atletico încearcă să dea lovitura pe contraatac. Echipa lui Simeone e din ce în ce mai curajoasă după un început mai slab

Min. 26: Arda trimite primul şut pe spaţiul porţii, însă Ter Stegen reţine fără probleme

Min. 20: Ateltico a echilibrat meciul şi blochează foarte bine atacurile catalanilor. Oaspeţii nu au avut ocazii pînă acum

Min. 12: Messi ratează o ocazie bună. Leo trage peste din 6 metri

Min. 10: Barcelona are iniţiativa în acest debut de meci, fără mari ocazii pînă acum

În mod surprinzător, tribunele de pe Camp Nou nu sînt pline. Există locuri goale

START DE MECI!

UPDATE 22: 55 / Fernando Torres a marcat ultimul gol pe Camp Nou cînd evolua la Chelsea, în semifinala Ligii Campionilor în anul 2012, cînd englezii reuşeau să obţină calificarea cu 1-0 în tur şi 2-2 la Barcelona

torres

UPDATE 22:37 / Jucătorii lui Atletico sînt la încălzire:

atleti

Barcelona – Atletico Madrid joacă de la ora 23:00 în prima manşă a sferturilor de finală din Cupa Spaniei. Catalanii speră să repete evoluţia bună din campionat cînd au învins Atletico cu 3-1 în urmă cu două etape.

Diego Simeone surprinde în echipa de start. Mandzukic este lăsat pe banca de rezerve, principala “gură de foc” a lui Atletico fiind Fernando Torres, care a marcat o “dublă” pe Santiago Bernabeu cu Real Madrid în optimile competiţiei. Luis Enrique nu face nici o concesie. Trimite în teren trio-ul ofensiv Messi, Neymar, Suarez şi speră să tranşeze calificarea încă din tur.

Toată acţiunea din Barcelona – Atletico poate fi urmărită începînd cu ora 23:00 LIVE pe FANATIK.RO. Echipa de start: