Marian Popovici
in Stiri sportive
07/02/2015, 16:10
VIDEO / Begu, ÎNVINSĂ pînă la LACRIMI! Duminică, ziua DECISIVĂ GALERIE FOTO

UPDATE 17:06 / Irina Begu a părut afectată de înfrîngerea cu Garbine Muguruza şi a izbucnit în plîns la conferinţa presă. E a declarat: “promit că mâine voi încerca să aduc un punct României, la simplu, sau la dublu!”, a spus, printre lacrimi, Irina Begu.

VEZI AICI VIDEO CUM A IZBUCNIT BEGU ÎN PLÎNS

begu2

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

GAME, SET, MECI MUGURUZA 3-6, 2-6! Garbine Muguruza cîştigă într-o manieră clară meciul împotriva Irinei Begu. Începutul a fost echilibrat, însă Muguruza a reuşit să profite de şansele pe care le-a oferit românca. Duminică vor avea loc ultimele meciuri de simplu şi meciul de dublu care vor decide câştigătoarea acestei partide.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI!

2-5, BREAK MUGURUZA! Garbine face break-ul după un game maraton de peste 7 minute.

2-4, GAME MUGURUZA!  Garbine se apropie de victorie. Sportiva din Spania controlează meciul şi serveşte foarte bine

2-3, BREAK MUGURUZA! Begu greşeşte mult pe propriul serviciu şi îi permite lui Garbine Muguruza să facă break-ul. Va fi dificil pentru Irina să revină dacă sportiva din Spania continuă să servească în acelaşi fel.

2-2, GAME MUGURUZA! Sportiva din Spania continuă cu serviciile ca din tun. Begu nu a avut prea multe şanse pe serviciul lui Garbine

2-1, GAME BEGU! Irina cîştigî game-ul reuşind cîteva lovituri foarte bune!

1-1, GAME MUGURUZA! Garbine serveşte bine de tot în acest meci. Irina a avut puţine şanse pînă acum

1-0, GAME BEGU! Irina îşi face cu emoţii serviciul, Garbine are un retur foarte bun în debutul setului secund

START în setul secund

3-6, SET MUGURUZA! Sportiva din Spania cîştigă primul set, în care diferenţa a fost făcută de un break. Garbine a servit perfect

3-5, BREAK MUGURUZA! Sportiva din Spania rupe echilibrul în primul set un game foarte bun la retur

3-4, GAME MUGURUZA! Garbine loveşte bine, a intrat bine în meci şi Irina poate avea dificultăţi

3-3, GAME BEGU! Irina a avut un game dificil pe propriul serviciu, însă reuşeşte să salveze mingi de break şi să revină în joc.

3-2, GAME MUGURUZA! Se merge cap la cap în primul set. Spre deosebire de primul meci, ambele jucătoare servsesc bine şi pînă acum şi-au cîştigat relativ lejer serviciile!

2-2, GAME BEGU! Irina a servit bine şi menţine echilibrul în primul set

2-1, GAME MUGURUZA! Garbine revine de la 0-30 cu cîteva servicii puternice care îi aduc game-ul

1-1, GAME BEGU! Irina serveşte solid şi cîştigă fără probleme pe propriul serviciu

1-0, GAME Muguruza! Sportiva din Spania cîştigă primul game al meciului în urma unui serviciu foarte bun

Start de meci!

UPDATE / Jucătoarele sînt la încălzire

România conduce cu 1-0 Spania după victoria clară a Simonei Halep împotriva lui Silvia Soler Espinosa, 6-2, 6-1. Urmează meciul doi al zilei, între Irina Begu şi Garbine Muguruza. Meciul poate fi urmărit în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.