Live Blog Simona Halep la Roland Garros 2019. Ce a făcut Simona în dimineaţa partidei. Galerie FOTO

06.06.2019 | 11:56

UPDATE, 6 iunie, ora 13:35 / Amanda Anisimova a câştigat primul set, scor 6-2.

UPDATE, 6 iunie, ora 13:00 / Aici poţi să vezi desfăşurarea meciului Simona Halep – Amanda Anisimova în format LIVE TEXT.

UPDATE, 6 iunie, ora 11.20. După o ploaie necontenită de 12 ore, vremea bună a revenit la Paris, deşi aerul este încă rece, iar temperatura va atinge cu greu 20 de grade în cursul acestei zile. Totuşi, condiţiile de joc sunt astăzi excelente, astfel că, de la 13:00, Simona Halep va juca pentru calificarea în semifinale cu Amanda Anisimova – vezi aici LIVE VIDEO – pe terenul central Philippe Chatrier.  La ora 11:00, Simona a făcut warm-up-ul pe Chatrier, alături de “hitter”-ul preferat al româncei la Roland Garros, spaniolul Juan Soler, şi a arătat o excelentă dispoziţie de joc. Vezi în galeria foto de mai sus cele mai tari imagini de la antrenament

UPDATE, 5 iunie, ora 18.10. Organizatorii au anunţat când se va disputa meciul dintre Simona Halep şi Amanda Anisimova! Partida va fi joi, 6 iunie, de la ora României 13.00 (12.00 la Paris), pe arena centrală, Phillipe Chatrier.

UPDATE, 5 iunie, ora 17.33. E oficial! Meciul Simonei Halep cu Amanda Anisimova a fost anulat, la fel ca toate partidele de astăzi! Meciul Simonei ar urma, în mod normal, să se joace mâine, atunci când ar fi fost programate semifinalele feminine.

UPDATE, 5 iunie, ora 17.00. Plouă necontenit la Paris de la prânz, iar partida Simonei Halep cu Amanda Anisimova are şanse minime de a se disputa azi. Prognoza meteo nu este deloc încurajatoare pentru următoarele ore.

Luati va gandu de la meci azi

Gepostet von Vlad Rosca am Mittwoch, 5. Juni 2019

UPDATE, 5 iunie, ora 16.00. Organizatorii anunţă din nou întârzierea meciului cu o jumătate de oră. Este greu de crezut însă că se va mai juca în cursul zilei de astăzi. La Paris plouă în continuare, iar prognoza meteo nu este favorabilă: se prefigurează că va ploua toată ziua în capitala Franţei

UPDATE, 5 iunie, ora 15.20. Noua oră anunţată de organizatori este 16.00 pentru startul meciului dintre Halep şi Anisimova. Practic, partida va începe imediat cum se va termina ploaia.

UPDATE, 5 iunie, ora 14:50. Meciul dintre Simona Halep și Amanda Anisimova nu va începe mai devreme de ora 15:30 este anunțul organizatorilor de la Paris.

Live Blog Simona Halep la Roland Garros 2019. Meciul din sferturi, în mare pericol! Plouă la Paris! Organizatorii au anunțat noua ora de start

UPDATE, 5 iunie, ora 13:50. Meciul din sferturile de finală Simona Halep – Amanda Anisimova este în mare pericol să fie amânat. La Paris plouă deja, iar toate celelalte partide din complexul Roland Garros au fost întrerupte! Conform programului, meciul româncei ar trebui să înceapă la ora 15, ora României. Imaginea de mai jos este surprinsă cu o oră înainte de startul meciului Simonei.

Simona Halep a câştigat meciul cu Iga Swiatek, scor 6-1, 6-0. Românca s-a calificat în sferturi după un meci care a durat 45 de minute. FANATIK este prezent două săptămâni la Paris şi vă ţine la curent cu toate informaţiile despre Simona şi celelalte românce prezente la French Open.

• Cifre fabuloase pentru Simona Halep în meciul cu Swiatek

UPDATE, 5 iunie, ora 12:15. Simona Halep și Amanda Anisimova ar trebui să joace meciul din sferturile de finală de la Roland Garros de la ora 15:00. Însă la Paris se anunță o zi foarte ploioasă și este în pericol să nu se dispute astăzi.

Live Blog Simona Halep la Roland Garros 2019. Meciul din sferturi în mare pericol! Se anunță ploi la Paris

UPDATE, 4 iunie, ora 14:55 / Simona Halep a urcat pe locul șase în clasamentul jucătoarelor aflate în activitate cu cea mai mare prezență în sferturile de finală la turneele de Grand Slam. Românca va njuca miercuri pentru a 11-a oară în această fază, egalând-o pe cehoiaca Petra Kvitova. Primele cinci poziții sunt ocupate de Serena Williams – 50, Venus Williams – 39, Maria Sharapova – 25, Victoria Azarenka – 16 și Svetlana Kuznetsova – 16. Marți la prânz, Simona Halep a efectuat un antrenament de o oră în afara complexului de la Roland Garros.

UPDATE, 3 iunie, 21:00. Părinţii Simonei nu au putut urmări meciul cu Iga Swiatek pentru că sunt pe drum spre Paris. Spre deosebire de anul trecut când au fost prezenţi tot turneul, acum au luat hotărârea să vină doar la ultimele meciuri din turneu.

UPDATE, 3 iunie, ora 19:12. Simona a câştigat categoric meciul cu Swiatek, scor 6-1, 6-0. Aici a fost meciul liveTEXT

UPDATE, 3 iunie, ora 18:05. Thiem – Monfils s-a încheiat rapid, scor 6-4, 6-4, 6-2. Urmează meciul Simonei Halep cu Iga Swiatek.

UPDATE, 3 iunie, ora 17:40. Thiem – Monfils se îndreaptă către o victorie clară a austriacului. Scorul este 6-4, 6-4, 3-1, iar meciul Simonei Halep va începe imediat după, în jur de 18:15.

UPDATE, 3 iunie, ora 15:40. Novak Djokovic a câştigat lejer meciul din optimi cu Struff, iar acum vor intra pe teren Thiem şi Monfils. Imediat după această partidă va juca şi Simona Halep. În acest moment plouă la Paris şi meciurile pot întârzia. În acelaşi timp, pe terenul 16, Halep a făcut warm-up-ul de jumătate de oră, într-o ploaie măruntă şi deasă.

Simona Halep s-a antrenat prin ploaie inainte de meciul cu Swiatek, din optimile Roland Garros

UPDATE, 2 iunie, ora 22:00. Sloane Stephens, principala rivală a Simonei Halep la Roland Garros, a vorbit despre meciul Serena Williams – Kenin, când tânăra jucătoare din SUA a fost huiduită, și a făcut o paralelă inedită: “Nu am fost niciodată huiduită sau să simt că e publicul cu adversarul decât cu o singură excepție, când joc contra Simonei Halep. E ca şi cum aş juca mereu în România. dar nu huiduită”

UPDATE, 2 iunie, ora 14:35. Şi Iga Swiatek s-a antrenat în această după-amiază, chiar lângă terenul unde se antrena Simona. Momentul în care părăsea terenul şi Halep se antrena a fost surprins de reporterii FANATIK.

Iga Swiatek s-a antrenat înainte de meciul direct cu Simona Halep de la Roland Garros

UPDATE, 2 iunie, ora 14:20. Simona Halep are acum un antrenament programat în afara Roland Garros la complexul Jean Bouin. GALERIE FOTO mai sus

UPDATE, 1 iunie, ora 19:54. Totul despre Iga Swiatek, adversara Simonei Halep din optimile de finală. De ce trebuie să fie foarte atentă Simona Halep la duelul cu poloneza de 18 ani.

UPDATE, 1 iunie, ora 18.12. Simona Halep şi-a aflat adversara din optimile de finală de la Roland Garros! Iga Swiatek, poloneza de doar 18 ani, locul 104 WTA, a învins-o pe Monica Puig, campioana olimpică de la Rio şi va juca cu Halep! Swiatek a izbucnit în plâns la finalul partidei cu Puig! (0-6, 6-3, 6-3)

• Simona Halep, prima reacție după ce a învins-o pe Lesia Tsurenko. “A fost dificil, chiar dacă scorul nu o arată!”
  • Simona Halep are presa internaţională la picioare: “Ce demonstraţie de forţă”
  • Când joacă Simona Halep în optimile de finală de la Roland Garros 2019
  • Cu cine joacă Simona Halep în optimile de finală la Roland Garros 2019. Adversar accesibil!
  • Câţi bani a câştigat Simona Halep pentru calificarea în optimile de finală la Roland Garros 2019
  • Simona Halep, lovitura meciului cu Lesia Tsurenko! Execuţia perfectă a româncei i-a ridicat pe fani în picioare! Video
  • Toată lumea crede în Simona Halep! Cota româncei pentru câștigarea turneului a scăzut vertiginos!
  • Adversara Simonei a povestit pentru FANATIK cum s-a prăbușit psihic de ziua ei: ”A fost cea mai proastă zi din viața mea!”
  • Cine este Lesia Tsurenko, adversara Simonei în turul 3 la Roland Garros. ”Sunt măritată cu tenisul!”
  • Simona poate juca un sfert de finală de vis pentru România, cu Irina Begu! Toate detaliile
  • Serviciul nu te scapă de ”furia” Simonei! Clasamentul în care românca e lider la Roland Garros
  • Halep a prins curaj după primele victorii de la Roland Garros! Ce spune despre trofeu

UPDATE, 1 iunie, ora 13:02 / Simona Halep a câştigat meciul cu Lesia Tsurenko, scor 6-2, 6-1.

UPDATE, 1 iunie, ora 12:47 / Lesia Tsurenko a cerut un time-out medical. Jucătoarea de tenis din Ucraina are probleme în zona inghinală.

UPDATE, 1 iunie, ora 12:33 / Simona Halep a câştigat primul set, scor 6-2, în 26 de minute.

UPDATE, 1 iunie, ora 12:29 / Simona Halep a fructificat patru break-uri, fiind jucătoarea care a convertit cele mai multe puncte de break.

UPDATE, 1 iunie, ora 12:18 / Sunt trei break-uri în startul meciului, iar Simona conduce cu 2-1.

UPDATE, 1 iunie, ora 12.08 / A început partida.

UPDATE, 1 iunie, ora 11:05 / Cu o oră înainte de startul meciului, temperatura este una în creştere la Paris. La ora meciului se anunţă 30 de grade, deci o cîldură sufocantă! Simona Halep a făcut dimineaţă un warm up de 30 de minute, înainte de startul întâlnirii cu ucraineanca Lesia Tsurenko în turul trei de la Roland Garros.

UPDATE, 31 mai, ora 15:05 / Simona Halep o va întâlni pe ucraineanca Lesia Tsurenko în turul trei de la Roland Garros. Românca are un avantaj zdrobitor în meciurile directe, sco5 7-0.

UPDATE, 31 mai, 14.25. Simona Halep a efectuat primul antrenament de după calificarea în turul 3 la Roland Garros. Simona (aici alături de Virgina Ruzici) este în formă şi e clar că problemele cu stomacul care au chinuit-o pe parcursul partidei cu Magda Linette sunt de domeniul trecutului.

• Prima reacţie a Simonei Halep după victoria cu Magda Linette: “Nu m-am simţit deloc bine”
  • Presa internațională reacționează după calificarea Simonei Halep în turul trei la Roland Garros 2019: ”S-a complicat, dar continuă să viseze”
  • Câţi bani a câştigat Simona Halep pentru calificarea în turul trei la Roland Garros 2019
  • Cu cine joacă Simona Halep în turul al treilea la Roland Garros 2019
  • Când joacă Simona Halep în turul al treilea de la Roland Garros 2019
  • Simona Halep, lovitura meciului cu Magda Linette! Francezii au aplaudat-o în picioare. VIDEO

LIVE BLOG Simona Halep, Roland Garros 2019 – Live Stream, Live Score, Rezultate, Știri

UPDATE, 30 mai, ora 21:31 / Simona Halep a câştigat meciul din turul 2, scor 6-4, 5-7, 6-3.

UPDATE, 30 mai, ora 20:59 / Magda Linette a câştigat setul al doliea, scor 7-5.

UPDATE, 30 mai, ora 20:55 / Simona Halep a ratat trei mingi de meci.

UPDATE, 30 mai, ora 20:29 / Magda Linette şi-a consultat strategia înainte de setul al doilea din meciul cu Simona Halep.

UPDATE, 30 mai, ora 20:09 / Simona Halep a câştigat primul set, scor 6-4.

UPDATE, 30 mai, ora 20:02 / WTA şi-a imaginat cum ar arăta Simona Halep “prin filtrul copilăriei”.

UPDATE, 30 mai, ora 19:54 / Organizatorii au decis să-i lase pe spectatorii prezenţi în complexul de la Roland Garros să intre gratis pe arena “Suzanne Lenglen”.

UPDATE, 30 mai, ora 19:20 / A început meciul Simona Halep – Magda Linette. VEZI AICI DESFĂŞURAREA PARTIDEI!

UPDATE, 30 mai, ora 15.30. Simona Halep a susținut un antrenament care a durat 30 de minute înaintea meciului pe care îl va juca împotriva lui Magda Linette, în turul al doilea de la Roland Garros, azi, în jurul orei 20.30. Sportiva noastră a vorbit cu membrii din staff-ul său la finalul ședinței de pregătire și le-a transmis concluzia trasă după cele 30 de minute. “Bună vremea! Puțin apăsătoare, dar bună!” VEZI MAI MULTE IMAGINI ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS!

Simona Halep s-a antrenat timp de 30 de minute înaintea meciului cu Linette

UPDATE, 29 mai, ora 22:13 / Kiki Bertens a izbucnit în lacrimi la conferința de presă în care a explicat motivele retragerii de la Roland Garros. ”Ieri m-am simțit bine. N-am avut deloc probleme, m-am antrenat, m-am odihnit și eram pregătită. Astăzi m-am trezit însă la 3 dimineața și m-am simțit foarte rău. Am avut probleme la stomac toată noaptea. Înaintea meciului m-am simțit ceva mai bine, dar de la încălzire durerile au reapărut. Nu am mai avut niciun pic de energie. Poate că era mai bine să nu intru deloc pe teren astăzi”, a declarat olandeza.

UPDATE, 29 mai, ora 19:40 / Kiki Bertens s-a retras de la Roland Garros după doar 4 gameuri în meciul cu Viktoria Kuzmova. Olandeza rămâne pe locul 3 în clasamentul WTA în acest moment. Simona este doar pe 8, dar poate urca pe 3 dacă va câştiga turneul de la Paris.

UPDATE, 29 mai, ora 17:15 / Când se joacă Simona Halep – Magda Linette în turul al doilea la Roland Garros. Se ştie ora de start

UPDATE, 29 mai, ora 17:10 / Simona Halep a fost lăudată de Xavier Budo Bartumeu, antrenorul care a pregătit-o timp de 10 ani pe Carla Suarez Navarro. ”Să asculți conferințele de presă ale Simonei Halep este atât de minunat! Sinceră, onestă, matură, politicoasă, conștientă de tot, didactică, respectuoasă și inteligentă. An de an crește în fiecare domeniu. Motivul? Vrea să fie mai bună atât pe teren, cât și în afara lui, întotdeauna. Un exemplu!”, a scris bartumeu pe contul de Twitter.

UPDATE, 29 mai, 13:35 / Simona Halep se pregăteşte acum în complexul de la Roland Garros, singurul antrenament al zilei după victoria de aseară cu Ajla Tomljanovic. Imagini în GALERIA FOTO de mai sus.

UPDATE, 28 mai, 23:00 / Toate ştirile importante după victoria Simonei

• Simona, prima reacţie după victoria cu Ajla Tomljanovic
  • Adversara Simonei din turul 2 a vorbit în exclusivitate pentru FANATIK înainte de meciul cu Halep
  • VIDEO Simona Halep, punctul meciului în faţa lui Tomljanovic! A ridicat toţi fanii în picioare
  • Cu cine joacă Simona în turul secund de la Roland Garros
  • AUDIO Gafa anului la TV! Cum a fost numită Simona Halep în timpul duelului cu Ajla Tomljanovic
  • Fanii, încântaţi de debutul Simonei Halep: “Ar fi şocant să nu câştige turneul”
  • Halep, extrem de nervoasă în finalul setului secund! A ţipat la antrenor
  • Când joacă Simona Halep meciul din turul al doilea de la French Open
  • Câţi bani a câştigat Simona Halep pentru calificarea în turul secund
  • Presa internaţională după victoria Simonei din primul tur
  • Cum arată clasamentul WTA după calificarea lui Halep în turul secund

UPDATE, 28 mai, 21:45 / Cele mai importante momente din meciul Simona Halep – Ajla Tomljanovic:

UPDATE, 28 mai, 20:40 / Simona Halep a câştigat meciul cu Ajla Tomljanovic, scor 6-2, 3-6, 6-1, şi va juca mai departe cu Magda Linette.

UPDATE, 28 mai, ora 19:35 / Simona câştigă categoric primul set, scor 6-2.

UPDATE, 28 mai, ora 19:00 / Simona Halep a intrat pe teren pentru meciul cu Ajla Tomljanovic din primul tur.

UPDATE, 28 mai, ora 18:47 / Naomi Osaka revine incredibil cu Anna Schmiedlova. Slovaca a servit de două ori pentru meci, dar nu a putut să închidă partida. S-a încheiat 0-6, 7-6, 6-1. Urmează Simona Halep – Ajla Tomljanovic.

UPDATE, 28 mai, ora 17:35 / Ploaia a fost de scurtă durată, jucătoarele au revenit pe teren.

UPDATE, 28 mai, ora 17:25 / A început din nou ploaia la Paris. Osaka – Schmiedlova a fost oprit la 0-6, 3-0. Meciul Simonei Halep va începe după ora 18:30.

UPDATE, 28 mai, ora 17:08 / Surpriză uriașă la Roland Garros. Liderul clasamentului WTA, japoneza Naomi Osaka, a pierdut cu un neverosimil 0-6 primul set al întâlnirii cu slovaca Anna Karolina Schmiedlova, după doar 21 de minute.

UPDATE, 28 mai, ora 16:54 / Simona Halep știe cu cine va juca în turul doi dacă va reuși să o învingă la debut pe australianca Ajla Tomljanovic. În cazul calificării, românca o va întâlni pe poloneza Magda Linette, locul 87 WTA, care a trecut, cu scorul de 3-6, 6-1, 6-2, după o oră și 44 de minute, de franțuzoaica Chloe Paquet, beneficiară a unui wild-card și locul 166 WTA. Halep și Linette, ambele în vârstă de 27 de ani, nu s-au mai întâlnit până acum.

UPDATE, 28 mai, ora 16:22 / Alexander Zverez s-a calificat cu mari emoții în turul doi, după ce a trecut în cinci seturi de australianul John Millman, scor 7-6 (4), 6-3, 2-6, 6-7 (5), 6-3, într-un meci care a durat peste 4 ore. Pe arena Philippe Chatrier va urma întâlnirea Naomi Osaka – Anna Karolina Schmiedlova, iar apoi Simona Halep – Ajla Tomljanovic. Meciul româncei ar putea să înceapă undeva în jurul orei 18:30.

UPDATE, 28 mai, 15:20. Nu mai plouă la Paris, a ieşit soarele. Totuşi, meciul lui Halep nu va începe mai devreme de 18:15, partida dintre Zverev şi Millman fiind în set decisiv.

UPDATE, 28 mai, 14:05. Halep va începe meciul după 16:30. Primul duel al zilei dintre Zverev şi Millman abia intră în setul 3 şi va fi urmat de Naomi Osaka.

UPDATE, 28 mai, 13:45. A început ploaia la Paris. Meciul Simonei poate fi amânat. Toate informaţiile de la trimisul FANATIK de la Roland Garros.

Gepostet von Fanatik.ro am Dienstag, 28. Mai 2019

UPDATE, 28 mai, 13:30. Irina Begu s-a calificat în turul secund la French Open. Tot azi debutează şi Simona Halep cu Ajla Tomljanovic.

UPDATE, 27 mai, ora 16.09. Simona Halep a efectuat un antrenament în cursul zilei de luni. Halep urmează să joace marţi, în compania Aljiei Tomljanovic, la o oră care urmează să fie comunicată de organizatori.

UPDATE, 26 mai, ora 13:30. Simona Halep se antrenează chiar în aceste momente pe terenul numărul 12 de la Roland Garros. Daniel Dobre, antrenorul româncei, a intrat şi el pe teren pentru câteva schimburi de mingi.

Simona Halep
Simona Halep s-a antrenat duminică la Roland Garros pe terenul numărul 12

UPDATE, 25 mai, ora 22:00. Simona Halep s-a relaxat la Paris cu o plimbare până la Turnul Eiffel, acolo de unde a publicat pe contul personal de Instagram şi o fotografie. “Din Paris, cu dragoste!”, a scris Simona.

“Din Paris, cu dragoste!” – Simona Halep

UPDATE, 25 mai, ora 15.20. Se ştie când va debuta Simona Halep la Roland Garros! Organizatorii au stabilit că numărul 3 mondial va intra în luptă marţi, 28 mai! Ora încă nu a fost anunţată.

UPDATE, 25 mai, ora 15.10. S-a stabilit şi ziua când vor intra ceilalţi români în luptă. PROGRAMUL ESTE AICI.

UPDATE, 25 mai, ora 13:30. Simona Halep a fost aşteptată pe marginea terenului de o mulţime de copii, azi fiind Kids Day la Paris.

Live Blog Simona Halep la Roland Garros 2019. Simona Halep se antrenează alături de Kasatkina! A umplut tribunele la Paris. FOTO

UPDATE, 25 mai, ora 12:50. Simona Halep a acordat de curând pentru L’Equipe un interviu în care a vorbit pe larg despre condiţia ei fizică, dar şi despre ce detestă în pregătirea ei fizică.

UPDATE, 25 mai, ora 12:10. Simona Halep se antrenează în acest moment la Roland Garros alături de Daria Kasatkina. Campioana noastră a umplut tribunele, aproximativ 500 de fani fiind prezenți la ședința de pregătire. La Openul Francez astăzi este Kids Day și, cel mai probabil, la finalul antrenamentului, Simo va fi asaltată de cei mici pentru autografe. Este foarte posibil ca cei mai norocoși să schimbe și câteva mingi cu locul 3 WTA.

UPDATE. 24 mai, ora 17.00. Moment inedit la antrenamentul Simonei Halep. Sportiva din Constanţa i-a trimis la un moment dat o “scurtă” care a făcut-o pe Donna Vekic, partenera ei de antrenament, să se întindă serios. Croata, care vine şi după o accidentare, a ajuns la fileu şi a scăpat un “du-te naibii!” ca să traducem înjurătura din engleză aşa cum o făcea Irina Margareta Nistor pe vremuri :). După un moment de linişte care a durat vreo 15 secunde, iubita lui Stan Wawrinka şi-a dat seama de gafă şi s-a întors către Simona: “Aoleu! Nu era pentru tine, Simona! Scuze!”. “Oricum n-am înţeles ce-ai zis”, a “parat” zâmbind Halep. Intervenţia “salvatoare” pentru Donna a avut-o antrenorul acesteia: “Am înţeles eu ce-ai zis. Deci era pentru mine!”, moment în care toţi cei prezenţi au izbucnit în hohote de râs.

UPDATE. 24 mai, ora 16.19. Simona Halep a efectuat primul ei antrenament pe cel mai nou teren de la Open-ul Franţei, Simone Mathieu. La antrenament s-a intersectat cu Stan Wawrinka, românca întreţinându-se minute bune cu tenisman-ul elveţian. Apoi, Halep a efectuat singurul antrenament al  zilei, în compania croatei Donna Vekic. Şedinţa de pregătire a ţinut două ore.

UPDATE, 24 mai, ora 14:18 / Simona Halep ar vrea să voteze la alegerile de duminică pentru Europarlamentare

UPDATE, 24 mai, ora 14:15 / Organizatorii au anunțat programul pentru duminică, iar Simona Halep nu este programată în această zi

UPDATE, 24 mai, ora 14:13 / Simona Halep, replică genială despre pozele cu Rafa Nadal

UPDATE, 24 mai, 14:12 / Simona Halep nu știa că toate româncele sunt pe aceeași parte de tablou

UPDATE, 23 mai, 22:30 / Cum îşi apără Simona Halep trofeul la Roland Garros. Analiza tabloului şi a adversarelor

UPDATE, 23 mai, 22:00 / Cine este Ajla Tomljanovic, adversara Simonei la Roland Garros. Este iubita lui Nick Kyrgios

UPDATE, 23 mai, 21:35 / Simona Halep a întors toate privirile la tragerea la sorţi. Şi Rafa Nadal a admirat-o

UPDATE, 23 mai, 21:30 / Simona Halep şi Rafa Nadal, vedetele tragerii la sorţi

UPDATE, 23 mai, 21:10 / Când se joacă Simona Halep – Ajla Tomljanovic în primul tur la Roland Garros

UPDATE, 23 mai, 21:00 / Cine transmite la TV meciurile Simonei Halep de la Roland Garros 2019

UPDATE, 23 mai, 20:31 / Simona Halep a vorbit la scurt timp după efectuarea tragerii la sorţi pentru tabloul principal al turneului feminin de la Roland Garros. “Am jucat mai multe finale aici. M-am bucurat foarte mult pentru victoria din 2018. A fost un moment atât de frumos pentru mine. Am fost la antrenament, am văzut arena nouă. Am câştigat şi la junioare, dar şi la senioare. Sunt foarte fericită când ajung aici. Sper să câştig câteva meciuri aici”, a declarat Simona Halep. VEZI MAI MULTE IMAGINI SUS ÎN GALERIA FOTO.

Simona Halep a vorbit după tragerea la sorţi de la Roland Garros 2019

UPDATE, 23 mai, 20:25 / Toate româncele se află pe acelaşi sfert de tablou! Simona Halep – Ajla Tomljanovic, Sorana Cîrstea – Petra Kvitova, Mihaela Buzărnescu – Ekaterina Alexandrova şi Irina Begu – Zhu Lin sunt meciurile fetelor noastre de la Roland Garros!

UPDATE, 23 mai, 20:20 / Simona Halep va juca împotriva australiencei Ajla Tomljanovic în primul tur. Sorana Cîrstea va juca împotriva Petrei Kvitova. Cele două sunt pe parte de tablou cu Simona.

UPDATE, 23 mai, 20:00 / Tragerea la sorţi de la Roland Garros are loc acum:

UPDATE, 23 mai, 18:00 / Tragerea la sorţi de la Roland Garros 2019 începe la 20:00. Cu cine vor juca Simona Halep, Sorana Cîrstea, Mihaela Buzărnescu, Irina Begu şi Marius Copil pe tabloul de la Paris veţi afla aici. Corespondentul Fanatik de la Roland Garros vă oferă toate informaţiile în timp real.

UPDATE, 23 mai, 17:50 / Halep a avut două antrenamente astăzi, unul de dimineaţă pe Chatrier, iar în această după-amiază s-a pregătit alături de Karolina Pliskova pe Lenglen.

UPDATE, 23 mai, 17:30 Roland Garros, principalul “sponsor” al Simonei Halep. Câţi bani a câştigat românca la French Open

UPDATE, 23 mai, 17:20 / Simona Halep, interviu în The Telegraph: “S-au întâmplat doar lucruri bune după ce am câştigat”

UPDATE, 23 mai, 10:30 / Simona, decizie neaşteptată înainte de Roland Garros. A renunţat la doi oameni din staff. EXCLUSIV

UPDATE, 23 mai, ora 13:40 / Darren Cahill a vorbit despre şansele Simonei Halep la câştigarea Roland Garros 2019. “Sunt multe jucătoare cu potențial de a câștiga. Simona e una dintre ele, chiar dacă nu s-a impus în niciun turneu pe zgură anul acesta. Nu poți să nu o iei în considerare pe Simona când vine vorba despre zgură. A avut două meciuri foarte bune în Fed Cup, apoi a atins finala la Madrid, unde Kiki Bertens a jucat incredibil pentru a o învinge, dar și ea a avut șansele ei. A venit apoi o înfrângere dezamăgitoare la Roma. Kvitova este o jucătoare de urmărit, la fel și Naomi Osaka dacă își regăsește încrederea, Bertens e în formă. Cred că sunt zece sau douăsprezece jucătoare care au șanse la trofeu. Cred că învingătoarea va veni dintre cele care au arătat o formă bună în sezonul de zgură. Au adunat încredere, joacă bine. Ceea ce a reușit Jelena Ostapenko în 2017 este e o raritate”, a spus australianul pentru Accent Tennis.

UPDATE, 22 mai, ora 20:13 / Simona Halep a participat la un eveniment al companiei Hublot, unul dintre sponsorii ei, şi s-a fotografiat alături de Borna Coric, Elina Svitolina şi Karolina Pliskova. Imaginea a fost postată pe contul personal de Instagram.

Simona Halep, alături de Borna Coric şi Karolina Pliskova

UPDATE / Simona Halep s-a antrenat pe noua arenă Suzanne Lenglen.

• Simona Halep poate scrie istorie la Roland Garros 2019! Ce performanţă ar putea obţine românca la Paris

Simona Halep este faţă în faţă cu istoria la Roland Garros. Jucătoarea noastră poate obţine o performanţă uriaşă la Paris dacă îşi apără titlul cucerit anul trecut la turneul ei preferat.

UPDATE / Jurnaliştii britanici nu au încredere în Simona Halep la Roland Garros 2019! “Halep a fost pe bună dreptate favorita certa din 2018, având în vedere forma şi istoria ei la acest turneu, dar anul acesta pare mult mai vulnerabilă. Românca nu a mai câştigat un titlu din luna august şi vine după o eliminare în turul doi de la Roma, în faţa Marketei Vondrousova. A jucat finala de la Madrid, dar Kiki Bertens, Karolina Pliskova şi Petra Kvitova sunt jucătoare aflate într-o formă mult mai bună. Încă mai credem că Halep este cea mai bună jucătoare pe zgură a momentului şi că poate câştiga cu siguranţă titlul, dar pare că şi-a pierdut din încredere şi neînfricarea ce au caracterizat-o şi au dus-o pe primul loc anul trecut” – jurnaliştii de la Live Tennis.

UPDATE / Simona Halep a efectuat primul antrenament la Roland Garros 2019! Lângă ea este şi antrenorul ei, Daniel Dobre.

• Cinci jucătoare se bat pentru locul 1 WTA la Roland Garros 2019! Halep nu este printre ele! Posibile scenarii pentru Simona

Simona Halep, fostul lider mondial din WTA, nu are nicio şansă să revină pe prima poziţie în lume la finalul turneului de la Roland Garros. În cursa pentru locul 1 WTA se află cinci jucătoare. Naomi Osaka, Petra Kvitova, Angelique Kerber, Karolina Pliskova şi Kiki Bertens se vor întrece pentru a ocupa locul 1 după Openul francez.

• Simona Halep a dezvăluit cum va câştiga din nou titlul la Roland Garros: “O să fiu ca o albinuţă!”

Simona Halep a plecat spre Paris marţi dimineaţă, iar la aeroport a vorbit cu jurnaliştii prezenţi. Ea a dezvăluit că-şi doreşte să se întoarcă din nou victorioasă în ţară, că se simte bine şi pregătită de noi meciuri intense, dar şi că abia aşteaptă să ajungă în Capitala Franţei.

• Simona Halep, încrezătoare înainte de Roland Garros 2019: ”Mă întorc cu visuri și mai mari”. Galerie foto cu echipamentul în care va juca la Paris

Simona Halep a plecat spre Paris cu încredere şi visuri îndrăzneţe. Ea va purta un echipament Nike croit special pentru ediţia din acest an a Roland Garros. Fostul lider mondial a mărturisit că merge la Openul francez cu visuri şi mai mari decât la ediţiile precedente.

• Cât costă s-o vezi pe Simona Halep la Roland Garros 2019. Preţul biletelor anunţat de francezi

Simona Halep este principala favorită a bookmakerilor şi a specialiştilor din tenis la cucerirea unui nou titlu la Roland Garros. Jucătoarea în vârstă de 27 de ani este susţinută frenetic la fiecare turneu la care evoluează, iar numărul românilor din tribune este covârşitor. Cât costă s-o vezi pe Simona Halep la Roland Garros 2019? Francezii au anunţat preţurile biletelor.