BRD Ţiriac-Năstase Trophy / Mergea, bătut de doi români! Programul zilei de vineri

UPDATE / S-a terminat cel mai aşteptat meci al zilei, duelul la dublu dintre Copil/Ungur şi Mergea/Bopanna. Dublul format din cei doi români s-a impus în două seturi, scor 6-4, 7-6, şi s-a...
23.04.2015 | 23:49
BRD TiriacNastase Trophy  Mergea batut de doi romani Programul zilei de vineri

UPDATE / S-a terminat cel mai aşteptat meci al zilei, duelul la dublu dintre Copil/Ungur şi Mergea/Bopanna. Dublul format din cei doi români s-a impus în două seturi, scor 6-4, 7-6, şi s-a calificat în semifinalele competiţiei, unde vor juca împotriva cuplului Fleming/Marray.

UPDATE 18:14 / Gilles Simon a cîştigat duelul cu Janko Tipsarevic, scor 7-5, 6-4.

dasaaa

UPDATE 16:12 / Gael Monfils a cîştigat fără emoţii în faţa lui Mikhail Iujnîi cu scorul de 6-1, 6-2, într-un meci fără istoric. Francezul e într-o formă foarte bună şi e mare favorit să cîştige turneul dacă va continua evoluţiile bune.

UPDATE 14:55 / Simone Bolelli s-a calificat în sferturile de finală după ce l-a învins în două seturi, 6-4, 6-4 pe Andreas Haider-Maurer. În cîteva minute începe Iujnîi – Monfils.

UPDATE 23 aprilie, ora 13:30 / Astăzi au loc ultimele meciuri din optimile de finală ale competiţiei. La dublu avem o confruntare interesantă, Copil şi Ungur evoluînd împotriva lui Bopanna şi Mergea. Tabloul meciurilor de simplu:

tab

UPDATE 19:00 / Final de zi la BRD Ţiriac-Năstase Trophy. În ultimul meci al zilei, Ivo Karlovic l-a învins pe Borna Coric, scor 3-6, 6-3, 6-4 şi s-a calificat în turul trei.

Joi au loc ultimele 4 meciuri din optimile de finală:

bucha

REZULTATELE DE MIERCURI

dsaa

********************************************************************************

UPDATE 16:37 / S-au mai încheiat alte două meciuri de pe tabloul de simplu. Jiri Vesely îl învinge în două seturi pe tunisianul Malek Jaziri, scor 6-3, 6-1. Marcos Baghdatis a fost eliminat tot în faza optimilor de Guillermo Garcia Lopez în două seturi, 7-5, 6-2.

Ultimul meci al zilei pe tabloul de simplu este cel dintre Ivo Karlovic şi Borna Coric, care va începe de la ora 17:00.

***************************

UPDATE 14:46 / Lukas Rosol, cap de serie numărul 4, cîştigă primul meci de simplu al zilei în faţa lui Dusan Lajovic în 3 seturi, scor 4-6, 6-4, 6-3 şi se califică în sferturi.

************************

Turneul BRD Ţiriac-Năstase Trophy a ajuns la faza optimilor de finală. Ploaia a întrerupt pentru cîteva zeci de minute meciurile de la Arenele BNR, însă prognoza este de vreme bună pentru următoarele ore. Ştirea zilei vine de la dublu. Cîştigătorii ediţiei trecute şi cap de serie numărul 1 în acest an, Tecău şi Rojer au decis să se retragă.

LIVE BRD Ţiriac-Năstase Trophy. Motivul îl reprezintă o accidentare de ultim moment suferită de Horia, care nu poate să îşi apere titlul obţinut anul trecut. Favoriţi principali la dublu devin Bopanna şi Mergea.

LIVE BRD Ţiriac-Năstase Trophy. Pe tabloul de simplu sînt programate 4 meciuri. Două dintre ele sînt în desfăşurare, Rosol îl conduce în setul decisiv pe Lajovic cu 5-3, iar în cel de-al doilea meci Vesely are 4-3 cu break în primul set cu Jaziri.