SERIA 1 – ETAPA 18
CSM Unirea Slobozia – CS Municipal Studenţesc Iaşi 0-2 (Liviu Mihai 29, 40)
FC Farul Constanţa – FC Clinceni 0-0
Rapid CFR Suceava – Gloria Buzău 1-0 (Dăniţă 83 – autogol)
Dunărea Galaţi – ACS Berceni 2-2 (Feraru 24, Neagu 75 / Fîşie 33 – pen., E. Nicu 39)
Rapid Bucureşti – CF Brăila 5-2 (Lung 32, Doman 44 – pen., Dică 52 – pen., Martin 57, Ciolacu 65 / Iordache 53, Ndigwe 72)
Rapid: V. Drăghia – I. Voicu, Al. Iacob, Săndulescu, Al.Coman – Doman, E. Dică, D.Lung, T.Bălan – Martin, Ciolacu.
Rezerve: Gordin, Tînc, Negru, Călin, Vasile, Selagea, Lukanovic.
Antrenor: Viorel Moldovan
CF Brăila: Comănescu – Petean , Ignat , Ivan , Frunză , Roşu, Ionescu, Ochia , Neagoe , Iordache Gicu, Ndigwe.
Rezerve: Mitrea, Cazan, Olenic, Stîngaciu, Spiridon, Cîmpeanu, Dima.
Antrenor: Alin Pînzaru
Min. 90: S-a terminat partida.
Min. 72: GOOOL Brăila! 5-2. Ndigwe profită de o nesincronizare a apărării rapidiste şi şutează fără emoţii pentru Drăghia.
Min. 65: GOOOL Rapid! 5-1. Portarul Brăilei se complică în careu, încearcă să degajeze balonul, dar Ciolacu intervine şi marchează simplu.
Min. 57: GOOOL Rapid! 4-1. Martin înscrie cu un şut în diagonală de la marginea careului.
Min. 53: GOOOL Brăila! 3-1. Gicu Iordache reduce din diferenţa de pe tabelă.
Min. 52: GOOOL Rapid! 3-0. Emil Dică transformă fără emoţii încă un penalty acordat de arbitru giuleştenilor în urma unui henţ în careu făcut de Dan Ignat.
Min. 46: A început repriza a doua.
Min. 45: S-a terminat prima repriză.
Min. 44: GOOOL Rapid! 2-0. Doman transformă cu siguranţă un penalty obţinut de Martin.
Min. 32: GOOOL Rapid! 1-0. Lung înscrie cu un şut puternic sub transversală, din interiorul careului.
Min. 15: Martin prinde un şut de senzaţie de la aproximativ 20 de metri, dar balonul loveşte bara transversală.
Min. 1: A început partida.
SC Bacău şi Unirea Tîrlungeni stau
Clasamentul la zi, SERIA 1:
Pozitia | Echipa | Meciuri | Victorii | Egaluri | Infrangeri | Golaveraj | Puncte | Adevar |
1 | Rapid Bucureşti | 16 | 10 | 4 | 2 | 27-14 (13) | 34 | (+10) |
2 | CSMS Iaşi | 16 | 10 | 1 | 5 | 27-15 (12) | 31 | (+7) |
3 | CSM Unirea Slobozia | 16 | 8 | 4 | 4 | 21-18 (3) | 28 | (+4) |
4 | FC Clinceni | 16 | 7 | 5 | 4 | 29-20 (9) | 26 | (+2) |
5 | ACS Berceni | 14 | 7 | 5 | 2 | 22-14 (8) | 26 | (+8) |
6 | Gloria Buzau | 14 | 4 | 6 | 4 | 18-15 (3) | 18 | (-3) |
7 | SC Bacau | 15 | 5 | 3 | 7 | 20-20 (0) | 18 | (-6) |
8 | Farul Constanta | 16 | 4 | 5 | 7 | 11-21 (-10) | 17 | (-7) |
9 | Unirea Tarlungeni | 14 | 4 | 3 | 7 | 9-14 (-5) | 15 | (-6) |
10 | CF Braila | 16 | 4 | 3 | 9 | 21-31 (-10) | 15 | (-9) |
11 | Rapid CFR Suceava | 15 | 3 | 5 | 7 | 16-27 (-11) | 14 | (-10) |
12 | Dunarea Galati | 14 | 1 | 4 | 9 | 15-27 (-12) | 7 | (-14) |
SERIA 2 – ETAPA 16
FC UTA Arad – CS Mioveni 1-0 (Surugiu 90+1)
Gloria Bistriţa – CSM Râmnicu Vâlcea 0-0
CS Metalul Reşiţa – FC Olt Slatina 2-0 (Opriţa 69, Szabo 77)
FC Olimpia Satu Mare – CS Universitatea Craiova 1-1 (Bujor 30 / Ferfelea 39)
Universitatea Craiova – FC Bihor Oradea 0-0
ASA Târgu Mureş – CS Minerul Motru 4-1 (Amauri 59, 70, Buhăescu 73, Hora 90+2 / Trifu 40)
Universitatea Craiova: Hotoboc – Goge, Bălaşa, Ciucă(cpt.), Buşu – Săceanu, Dorel Stoica, Vasile Gheorghe – Stoianof, Ripoli, Bălan
Rezerve: Barabaş, Mârzeanu, Nicolae Nelu, Frăsineanu, Rioşanu, Roman, Popescu
Antrenor: Dragoş Bon
FC Bihor Oradea: Smaranda – Letan, Lazăr(cpt.), Pascariu, Achim – Străuţ, Haş, Bic, Ianc – Pop, Lukacs
Rezerve: Sălajan, Mintaş, Popa, Stancu, Nichita, Hadăr, Lupu
Antrenor: Alex Pelici
Min. 90: S-a încheiat partida.
Min. 63: Achim, de la FC Bihor, este eliminat.
Min. 46: A început repriza a doua.
Min. 45: S-a terminat prima repriză. Gazdele au fost mai prezente în joc, însă nu au reuşit să profite de situaţiile avute.
Min. 32: Ocazie imensă pentru FC U: Bălan şutează peste poartă din numai opt metri.
Min. 1: A început partida. Aproximativ 1.000 de spectatori se află în tribunele stadionului din Severin.
Clasament la zi, SERIA 2:
Pozitia | Echipa | Meciuri | Victorii | Egaluri | Infrangeri | Golaveraj | Puncte | Adevar |
1 | CSM Ramnicu Valcea | 16 | 8 | 5 | 3 | 21-14 (7) | 29 | (+5) |
2 | CS U Craiova | 16 | 8 | 5 | 3 | 18-11 (7) | 29 | (+5) |
3 | ASA Targu Mures | 16 | 7 | 7 | 2 | 17-9 (8) | 28 | (+4) |
4 | Gloria Bistrita | 16 | 7 | 4 | 5 | 15-12 (3) | 25 | (+1) |
5 | Metalul Resita | 16 | 7 | 3 | 6 | 18-16 (2) | 24 | (0) |
6 | Universitatea Craiova | 16 | 5 | 8 | 3 | 12-10 (2) | 23 | (-1) |
7 | Olimpia Satu Mare | 16 | 5 | 7 | 4 | 15-14 (1) | 22 | (-2) |
8 | FC Olt Slatina | 16 | 5 | 6 | 5 | 14-11 (3) | 21 | (-3) |
9 | CS Mioveni | 16 | 4 | 5 | 7 | 14-18 (-4) | 17 | (-7) |
10 | FC Bihor Oradea | 16 | 4 | 5 | 7 | 12-16 (-4) | 17 | (-7) |
11 | UTA Arad | 16 | 3 | 5 | 8 | 10-20 (-10) | 14 | (-10) |
12 | Minerul Motru | 16 | 2 | 2 | 12 | 10-25 (-15) | 8 | (-16) |