FINAL: CSU Craiova – Gloria Bistriţa 1-0! Rapid a bătut la Bacău şi e tot mai aproape de promovare! Toate REZULTATELE din Liga a 2-a!

Mircea Dominte   
în Fotbal intern
26/04/2014, 16:40
FINAL: CSU Craiova – Gloria Bistriţa 1-0! Rapid a bătut la Bacău şi e tot mai aproape de promovare! Toate REZULTATELE din Liga a 2-a! GALERIE FOTO
Faza de joc in meciul SC Bacau-Rapid Bucuresti, din cadrul Ligii a II-a la fotbal, la Bacau, sambata, 1 martie 2014. DAN DUTA / MEDIAFAX FOTO

Rapid s-a impus la Bacău, deşi a fost condusă şi pare favorită la promovare alături de CSMS Iaşi care a bătut-o în ultimul minut pe Slobozia. Cealaltă echipă cu drept de promovare din prima serie, Clinceni, nu a scos decît un punct pe terenul Berceniului. În ealaltă serie, una dintre favoritele la promovare, ASA, a obţinut o victorie importantă la Vîlcea, în inferioritate numerică, în timp ce liderul CS U joacă de la ora 16:00.

FINAL

SERIA 1

PLAY-OFF

SC Bacău – Rapid 1-2 (Husein 37 / Martin 50, Niculae 57)

min. 90+4 – meciul s-a încheiat.

min. 90+1 – Drăghia intervine iar la un şut al lui Hurdubei!

min. 90 – Ciolacu primeşte în faţa porţii de la Daniel Niculae, dar ratează incredibil!

min. 89 – Şi Taban ia cartonaş galben.

min. 86 – Petrariu scoate de pe linia porţii, cu un reflex senzaţional, şutul unui rapidist.

min. 84 – Mihălăchioae e schimbat cu Curiliuc.

min. 83 – Voicu vede galben.

min. 82 – Herea vede cartonaşul galben.

min. 82 – Tînc intră în locul lui Herea.

min. 81 – Sascău trage pe lîngă poartă de la 25 de metri.

min. 80 – Drăghia vede galben pentru trageri de timp.

min. 79 – Hurdubei trimite, cu capul, peste poartă.

min. 77 – Păun vede un avertisment.

min. 76 – Drăghia reţine în faţa lui Ungureanu.

min. 68 – Adascăliţei este avertizat.

min. 62 – Hurdubei trage periculos, dar alături.

min. 61 – Husein este schimbat cu Ungureanu.

min. 60 – Voicu trage peste poartă!

min. 59 – Coman trage de la 25 de metri, dar mingea se duce alături.

min. 57 – Niculae reia acrobatic, din cîntoarcere şi aduce Rapidul în avantaj!

min. 52 – Sascău este avertizat.

min. 50 – Martin egalează cu o lovitură de cap!

min. 46 – la SC Bacău intră Adăscăliţei în locul lui Rusu.

min. 46 – Moldovan face două schimbări. Îi bagă pe Ciolacu şi Herea şi îi scoate pe Negru şi Vasile.

min. 46 – meciul se reia.

min. 45 + 1 – pauză!

min. 45 – Martin e singur în banda stîngă, dar centrarea sa este greşită.

min. 42 – Burcă vede al doilea galben şi este eliminat.

min. 37 – Husein înscrie după ce primeşte în faţa porţii o pasă din partea lui Căinari. 

min. 36 – Martin trimite peste poartă!

min. 35 – Burcă este şi el avertizat după o intrare dură la Dică.

min. 33 – Căinari trage pe lîngă poartă.

min. 32 – Lozneanu este penalizat cu galben după un fault asupra lui Niculae.

min. 31 – Coman primeşte cartonaşul galben.

min. 29 – Vali Negru loveşte bara!

min. 25 – Niculae ratează de două ori singur cu portarul într-un minut!

min. 23 – Mihălăcioae este avertizat.

min. 21 – Voicu trage de la 25 de metri, peste poartă.

min. 13 – Dică centrează, iar Daniel Niculae reia puţin alături.

min. 12 – Drăghia reţine un şut de la distanţă al lui Mihălăchioae.

min. 10 – Drăghia salvează din postura de unu la unu cu Rusu! Rapid e în corzi!

min. 7 – Husein trimite şi el în bară!

min. 1 – după doar cîteva secunde, Hurdubei trimite în bara lui Drăghia!

min. 1 – a început partida!

BacăuPetrariu – Mihălăchioaie, A. Burcă, Lozneanu, Sascău – Căinari, Taban, Cl. Tudor, Husein – Hurdubei (cpt.), Bg. Rusu
Rezerve: Savu – Curiliuc, Adăscăliţei, Strugariu, Şchiopu, Bg. Ungureanu, Luncanu
Antrenor: Viorel Tănase

RapidDrăghia – I. Voicu, Al. Iacob, D. Lung, N. Vasile – E. Dică, Ct. Păun – Martin, V. Negru, Al. Coman – D. Niculae (cpt.)
Rezerve: Gordin – Tânc, Selagea, Fl. Călin, Fl. Istrate, Cl. Herea, A. Ciolacu
Antrenor: Viorel Moldovan

CSMS Iaşi – Unirea Slobozia 2-1 (Ţigănaşu 45, Olah 90+4 / Coconaşu 24)

CSMS: Caparco – Radovic, Mihalache, Fl. Plămadă, Ţigănaşu – Olah (cpt.), Al. Creţu – Bosoi, L. Dobre, Herghelegiu – Pălimaru
Rezerve: A. Bălan – Vişa, M. Dedu, Vladu, Novac, Onofraş, Călugăru
Antrenor: Marius Lăcătuş

Unirea: L. Dobre – S. Stan, R. Soare (cpt.), Tudorache, C. Toma – Macare, Coconaşu – Ibrian, Ivaşcă, M. Florea – Bolat
Rezerve: Oprea – Hristian, Ursu, Drăguţ, Patrianca, Jianu, D. Gheorghe
Antrenor: Adrian Mihalcea

ACS Berceni – FC Clinceni 2-2 (Ştefan 27, Al. Stan 74 / Venţer 54, Roşu 63)

Berceni: L. Marin – Fâşie, Ghinea, Pazon, V. Ştefan, Al. Radu (cpt.), Pădureţu, Nistor, Al. Stan, E. Nicu, Tătar
Rezereve: Meilă – Aldea, Buţică, C. Mihai, Bitez, Bădăuţă, R. Gheorghe
Antrenor: Marin Dragnea

Clinceni: Bolboaşă – Venţer, Viţelaru, Niţu (cpt.), Art. Karamyan, Puşcaş, Kone, Olariu, Pătraşcu, Arm. Karamyan, I. Roşu
Rezerve: C. Lungu – Al. David, Udrea, Bălţoi, Konyeha, Straton, Mbella
Antrenor: Valentin Bădoi

Clasament

1 CSMS Iaşi   23
2 Unirea Slobozia   22
3 Rapid Bucureşti 21
4 FC Clinceni 18
5 ACS Berceni 12
6 SC Bacău 5

Etapa viitoare: Clinceni – CSMS Iaşi (2 mai, ora 11:00), Slobozia – SC Bacău şi Rapid – Berceni (3 mai, ora 11:00)

PLAY-OUT

Farul – Tărlungeni 1-2 (Apostol 66 / Elek 59, Sorin 75)

Dunărea Galaţi – Brăila 4-0 (Matei 7, 20, Neagu 28, Bîtfoi 63)

Gloria Buzău – Rapid Suceava 3-2 (Puşcaşu 17, Pantelie 41, 67 / Golofca 83, Bălan 90)

Clasament

1 Gloria Buzău 23
2 Unirea Tărlungeni 20
3 Rapid CFR Suceava 16
4 Dunărea Galaţi 15
5 CF Brăila 15
6 Farul Constanţa 9

Etapa viitoare: Rapid Suceava – Farul, Brăila – Buzău, Tărlungeni – Dunărea (3 mai, ora 11:00)

SERIA 2

PLAY-OFF

 

Rîmnicu Vîlcea – ASA Tg. Mureş 1-2 (Deaconescu 45 / Hora 47, N’Doye 75)

FC Olt – Metalul Reşiţa 0-1 (Szabo 67)

FC Olt: Bugiu – Anghelina, Cruşoveanu, Gligor (cpt.), Giurcă – Pavel, Quist – M. Căpăţână, Ignea, Bancu – Dobrescu
Rezerve: Mogoşanu – Marincău, Vâlcică, Cuedan, Cr. Ciobanu, Bardu, Cl. Ionescu
Antrenor: Dan Oprescu

Metalul: Zimmerman – V. Creţu, Tătaru, Cr. Apostol, Murgoci, Vaştag, D. Enescu, Oct. Vasile, I. Szabo, Mureşan, Opriţa
Rezerve: Pascal – I. Popescu, Breşneni, Ad. Stoica, M. Enciu, A. Neagoe, Văcărescu
Antrenor: Marian Pană

CS U Craiova – Bistriţa 1-0 (Izvoreanu 44)

CS U: Brac – Kitanovski, Ljubinkovic, Izvoranu, Vătăjelu – Ad. Ionescu – Cr. Ganea, Pleşan (cpt.), Ferfelea, Varga – Curelea
Rezerve: Irimia – Fl. Pătraşcu, Sin, A. Ivan, Precup, Valskis, Patriche
Antrenor: Gabi Balint

Gloria: Albuţ (cpt.) – Budăcan, Hlinca, Chibulcutean, D. Sânmărtean – Ţârcă, Mărginean, Fizeşan, M. Chiţu – Feher, Brumă
Rezerve: Oghinciuc – Jarda, Curtuiuş, Al. Pop, Ţegle, Ct. Bucur, O. Bucur
Antrenor: Cristian Coroian

Clasament

1 CS U Craiova   23
2 ASA TG Mureş   21
3 Gloria Bistriţa 17
4 Metalul Reşiţa 16
5 Rîmnicu Vîlcea 13
6 FC Olt Slatina 9

Etapa viitoare: Bistriţa – Slatina, Metalul Reşiţa – Rîmnicu Vîlcea, ASA – CS U Craiova (3 mai, ora 11:00).

PLAY-OUT

Olimpia Satu Mare – Mioveni 2-1 (Faur 11, Lemac 73 / Vintilă 49)

Minerul Motru – FC Bihor 1-1 (Trifu 49 / Lukacs 25)

FC U Craiova – UTA 0-3 la masa verde

Clasament

1 Olimpia Satu Mare 24
2 CS Mioveni 23
3 FC Bihor Oradea 19
4 UTA Arad 15
5 Minerul Motru 9
6 FC U Craiova 6

Etapa viitoare: Bihor – Olimpia, UTA – Motru (3 mai, ora 11:00), Mioveni stă.

Închide ×