CSM Bucureşti, victorie URIAŞĂ cu Baia Mare! SHOW Rodrigues

FINAL DE MECI! CSM Bucureşti cîştigă clar derby-ul cu HCM Baia Mare după un meci extraordinar făcut de Pessoa şi Rodrigues. HCM Baia Mare a început mai bine meciul, însă CSM Bucureşti a...
05.03.2015 | 18:55
CSM Bucuresti victorie URIASA cu Baia Mare SHOW Rodrigues

FINAL DE MECI! CSM Bucureşti cîştigă clar derby-ul cu HCM Baia Mare după un meci extraordinar făcut de Pessoa şi Rodrigues. HCM Baia Mare a început mai bine meciul, însă CSM Bucureşti a revenit bine în meci şi a controlat autoritar partida. În urma acestui succes, CSM Bucureşti este la doar un punct de liderul HCM Baia Mare.

Min. 59: Luciana Marin marchează, însă e CSM învinge clar cu 29-23

Min. 59: Abbingh marchează din 7 metri golul 22 pentru Baia Mare

Min. 59: Rodrigues marchează din nou şi e 29-21

Min. 58: Abbingh reduce din diferenţă, însă meciul e gata

Min. 55: Pessoa scoate incredibil şi alături de Rodrigues, sînt cele mai bune jucătoare ale gazdelor

Min. 53: Linia de 9 metri a CSM-ului a făcut legea pe teren

Min. 52: Davidenko marchează un gol superb pentru Baia Mare: 27-19

Min. 51: CSM Baia Mare ajunge la 9 goluri avans după o reuşită a lui Rodrigues

Min 49: Szucs e eliminată pentru 2 minute, Da Silva marchează cu un gol superb şi e 26-18

Min. 33: CSM începe ca din tun repriza secundă şi are 4 goluri avans

PAUZĂ! CSM Bucureşti are un avans bun după un început perfect al oaspetelor. Thorstenson şi Rodrigues au fost cele mai bune jucătoare pentru CSM.

Min. 30: GOL incredibil pentru CSM! Thorstenson marchează în ultima secundă un gol la vinclu: 15-12 pentru CSM

Min. 28: Curea menţine avansul de 3 goluri pentru CSM: 14-11

Min 27: Elisei face 13-11

Min. 27: Thorstenson marchează pentru 13-10

Min. 26: Reacţia foarte bună a lui HCM! Makeeva face 12-10 şi HCM marchează 4 goluri în 3 minute fără să încaseze

Min 23: Marin întrerupe seceta de 7 minute a lui HCM şi marchează. 12-7 CSM

Min. 22: CSM ia un avans important, 12-6

Min. 19: Thorstenson marchează al 3-lea gol al lui CSM în superioritate. E 11-6

Min. 19: Vizitiu rupe echilibrul. E 10-6 pentru CSM

Min. 18: Thorstenson face 9-6 în superioritate pentru CSM

Min: 18: Lobach e eliminată de la HCM şi gazdele au o şansă bună să se desprindă

Min. 15: Georgievska şi Rodrigues marchează rapid

Min. 14: Rodrigues egalează la 6 pentru CSM. Cea mai bună jucătoare a gazdelor pînă acum

Min. 13. Do Nascimento marchează un super gol şi Baia Mare revine în avantaj

Min. 11: Martin mai transformă un 7 metri pentru CSM şi e 5-5

CSM preia pentru prima dată conducerea. Rogrigues transformă ultimele două lovituri de la 7 metri

Min. 6: Rodrigues egalează la 3

CSM reacţionează şi se apropie. 3-2. Paula Ungureanu, 3 intervenţii în 4 minute

Elisei e în formă mare! 3-1 pentru Baia Mare

Început foarte bun pentru Baia Mare! Valentina Ardean face 2-0 după două minute de joc

Start de meci!

Atmosfera e electrizantă la Sala Polivalentă. Se prezintă jucătoarele

CSM Bucureşti şi HCM Baia Mare dispută joi de la ora 18:00 derby-ul campionatului. Cele două echipe sînt printre cele mai bogate din Europa, cu bugete de peste 2 milioane de euro anual. Meciul poate fi urmărit în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

9 campioane mondiale sînt în loturile celor două echipe. Cele mai importante jucătoare:

CSM Bucureşti:  Mayssa PESSOA, Fernanda DA SILVA, Cristina VĂRZARU, Carmen MARTIN, Oana MANEA, Ekaterina VETKOVA, Ana Paula RODRIGUES, Linnea TORSTENSON, Deonise CAVALEIRO.

HCM Baia Mare: Paula UNGUREANU, Barbara ARENHART, Valentina ARDEAN ELISEI, Camilla HERREM ,Gabriella SZUCS, Ksenia MAKEEVA, Anastasia LOBACH, Melinda GEIGER, Ekaterina DAVYDENKO, Ada NECHITA, Alexandra DO NASCIMENTO,

Dacă va învinge, CSM Bucureşti se poate apropia la doar două puncte de băimărence în campionat. În orice caz, ambele echipe vor avea un cuvînt greu de spus în Liga Campionilor în sezonul viitor. CSM Bucureşti este favorită să se impună, avînd cota 1,60 la pariuri, Baia Mare avînd cota 2,75 pentru un succes în deplasare.