ORA 21:45

Ungaria – Grecia 0-0

hun

Irlanda – Polonia 1-1 (Long 90+1 / Peszko 26)

GOOOOOL Polonia! Peszko deschide scorul pentru “leşi”, care preiau conducerea în grupă

GOOOOOOOL Irlanda! Long face 2-1 în minutul 90+1 şi evită in extremis o înfrîngere cu Polonia

pol

Portugalia – Serbia 2-1 (Carvalho 10, Coentrao 62 / Matic 60)

GOOOOL Portugalia! Carvalho deschide scorul în minutul 10 cu o lovitură de cap

GOOOOOOL Serbia! Matic marchează din foarfecă în meciul cu Portugalia

GOOOOL Portugalia! Remiza a durat doar două minute, Coentrao readuce avantajul pentru gazde

srb

ORA 19:00

Albania – Armenia 2-1 (Mavraj 77, Gashi 81 / Movsysian 4)

GOOOOL Armenia! Oaspeţii deschid repede scorul pe terenul Albaniei

GOOOOOL Albania! Mavraj marchează pentru 1-1 şi Albania are om în plus pe acest final

GOOOOOL Albania! Gashi întoarce scorul în doar 5 minute pentru albanezi

armenia

Georgia – Germania 0-2 (Reus 39, Muller 45)

GOOOOOL Germania! Marco Reus deschide scorul în minutul 39 printr-un şut puternic din careu

GOOOOL Germania! Muller aduce liniştea Germaniei cu un gol înainte de pauză

ger

Irlanda de Nord – Finlanda 2-1 (Lafferty 33, 38 / Sadik 90+2)

GOOOOOL Irlanda de Nord! Lafferty marchează un gol superb în minutul 33 cu un şut din întoarcere din 10 metri

GOOOOL Irlanda de Nord! Lafferty face dubla cu o lovitură de cap

GOL Finlanda! Sadik reduce din handicap în prelungiri, însă e minutul 90+2

irland

România – Feroe 1-0 (Keşeru 21)

GOOOOOL România! Keşeru deschide scorul în minutul 21 cu un gol din 6 metri

roma

Scoţia – Gibraltar 6-1 (Maloney 18, 34, Fletcher 29,79,90+4, Naismith 39 / Casciaro 21)

GOOOOL Scoţia! Maloney deschide scorul din penalty

GOOOOOOOOL Gibraltar! Casciaro marchează primul gol oficial din istoria Gibraltarului în minutul 21

*********************

LIVE EURO 2016. Ultima zi din etapa a 5-a programează 8 meciuri din preliminarii din grupele D, F şi I. România poate să îşi consolideze poziţia de lider al grupei F dacă va cîştiga cu Feroe pe teren propriu. Grecia îşi joacă ultima şansă de calificare în Ungaria, într-un meci de foc.

LIVE EURO 2016. Germania are nevoie neapărat de victorie în Georgia după un început ezitant, în timp ce Portugalia poate să treacă în fruntea grupe I cu o victorie în faţa Serbiei pe teren propriu. Toată acţiunea din preliminarii poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO.