Simona Halep

Halep s-a RETRAS de la Beijing! Prima reacţie: “Nu pot risca să îmi agravez STAREA şi mai mult!”

UPDATE 17:10 Simona Halep a oferit primele reacţii după retragerea de la Beijing pe un site de socializare. ...
02.10.2014 | 17:11
Halep sa RETRAS de la Beijing Prima reactie Nu pot risca sa imi agravez STAREA si mai mult

halepfacebook

UPDATE 12:29 / După ce s-a retras de pe tabloul de dublu, Simona Halep a luat decizia de a se retrage de la Beijing şi de pe tabloul de simplu, chiar după victoria cu Andrea Petkovic în 3 seturi. În timpul meciului, Simona a resimţit dureri la picior şi se va întoarce în ţară pentru a face un RMN, conform gsp.ro.

Simona Halep urma să joace cu Ana Ivanovic în sferturile competiţiei. După turneul de la Beijing, Simona Halep va primi 210 puncte WTA şi un cec de 107.000 de dolari.

bwa_0626
500 Ron BONUS, 5 runde gratuite + 15 dupa prima depunere doar la cazinoul Unibet!

****************************

UPDATE 11:24 / Simona Halep a luat decizia de a se retrage de pe tabloul de dublu de la Beijing, unde trebuia să joace alături de Raluca Olaru. Halep s-a calificat în această dimineaţă în sferturile probei de simplu după un meci maraton cu Andrea Petkovic, care a durat peste două ore şi jumătate.

Dacă ar fi continuat şi la dublu, Simona Halep avea doar o oră de pauză între cele două meciuri, mai ales că românca a acuzat dureri la picior în timpul meciului. Simona Halep şi Raluca Olaru ar fi urmat să joace împotriva dublului spaniol Muguruza / Suarez-Navarro.

simona_halep_raluca_olaru_prosport_ro_36896000

UPDATE 11:18 / Simona Halep va juca în sferturile de finală la China Open cu sîrboaica Ana Ivanovic. Sîrboiaca a trecut de Sabine Lisicki cu 6-3, 7-5. Pentru calificarea în sferturi, Halep a obţinut 210 puncte WTA şi un cec de 107.750 de dolari.

UPDATE 10:17 / După mai bine de două ore şi jumătate de joc, Simona Halep se califică în sferturile turneului de la Beijing după un meci foarte echilibrat cu nemţoaica Andrea Petkovici. La mijlocul setului al doilea, Halep a acuzat şi unele probleme medicale, atît la coapsă, cît şi la spate.

UPDATE 08:00 / Meciul dintre Andrea Petkovici şi Simona Halep este unul echilibrat!

6-7 – Simona cîştigă cu 7-1 în tie-break şi se califică în sferturi după 2-1 la seturi cu Petkovici!

6-6 – Petkovici egalează. Se intră în tie-break.

5-6 – Simona îşi cîştigă serviciul.

5-5 – Petkovici egalează cu un serviciu la 0.

3-5 – Simona reuşeşte rebreak-ul, dar nemţoaica face imediat 4-5!

3-4 – Simona pierde din nou teren. Andrea face al doilea break consecutiv!

2-4 – Nemţioaica revine în joc.

1-4 – Petkovici reuşeşte re-break-ul

0-4 – Simona face două break-uri consecutive!

5-4 – Simona pare să-şi revină!

5-3 – după cinci gameuri pierdute la rînd, Simona reuşeşte un break.

5-2 – Halep se mişcă din ce în ce mai greu pe teren, problemele medicale par să o fi afectat.

4-2 – Petkovici ia game după game.

3-2 – Petkovici ia trei gameuri la rînd!

Simona pare a avea unele probleme musculare la coapsa stîngă, acolo unde a şi primit îngrijiri medicale la pauza dintre seturi.

2-2 – nemţoaica egalează!

1-2 – Petkovici face rebreak.

0-2 – Românca face break-ul!

0-1 – Halep preia conducerea şi în al doilea set.

1-0 la seturi pentru Simona!

6-7 – Halep cîştigă cu 7-4 în tie break şi îşi adjudecă primul set.

6-6 – Simona revine cu succes după ce a fost condusă cu 30-0!

6-5 – Petkovici ăreia conducerea.

5-5 – Halep revine în meci şi face un game excelent pe propriul serviciu pe care îl cîştigă la zero.

5-4 – Nemţoaica preia conducerea pe propriul serviciu.

4-4 – Tenismena româncă pierde pe propriul serviciu după ce a revenit pe partea de teren unde bate soarele.

3-4 – Simona Halep reuşeşte al doilea break în primul set şi preia conducerea!

–––––––––––––––––––––––-

UPDATE 17:56 / A fost stabilit programul zilei de joi la turneul WTA de la Beijing. Se anunţă o zi infernală pentru Halep, care poate să joace 3 meciuri în aceeaşi zi. Astfel, meciul de simplu din optimi contra Andreei Petkovic este programat de la ora 07:30.

Apoi, pentru Halep urmează meciul de dublu din optimi, în care, alături de Raluca Olaru va juca împotriva dublului spaniol  Muguruza/ Suarez-Navarro, meci programat de la 10:30.

Mai mult, dacă Simona Halep şi Raluca Olaru cîştigă meciul de dublu, vor fi nevoite cel mai probabil să joace în aceeaşi zi şi sfertul de finală cu dublul Cara Black/Sania Mirza.

******************************************

UPDATE 16:25 / Meciul de dublu între Halep / Olaru vs. Muguruza/ Suarez-Navarro va fi cel mai probabil reprogramat pentru 2 octombrie. Carla Suarez-Navarro a încheiat abia la această oră meciul cu Maria Şarapova de pe tabloul de simplu, pierdut în două seturi, 1-6, 6-7 şi are dreptul la o perioadă de odihnă.

Dacă meciul de dublu se va juca mîine, Simona Halep va fi nevoită să joace atît pe tabloul de dublu, cît şi pe tabloul de simplu în turneul de la Beijing. La simplu, Halep va juca împotriva lui Andrea Petkovic, în optimi.

23halepalex9525-465x390

UPDATE 13:06 / Deşi era programată să înceapă la 13:30, meciul de dublu Halep / Olaru vs. Muguruza / Suarez-Navarro se va desfăşura mai tîrziu, anunţă organizatorii. Carla Suarez Navarro joacă de la ora 14:30 cu Maria Şarapova şi are dreptul la o perioadă de odihnă. FANATIK.RO vă ţine la curent cu toate noutăţile de la Beijing

Simona Halep luptă pe două fronturi la Beijing. Românca este calificată în optimile competiţiei atît pe tabloul de simplu, cît şi pe cel de dublu. De la ora 13:30, Simona Halep şi Raluca Olaru vor juca împotriva dublului spaniol: Muguruza – Suarez-Navarro. Româncele sînt favorite în acest meci. Partida va putea fi urmărită în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

În proba de simplu, Simona Halep va juca în optimi cu Andrea Petkovic, într-o reeditare a semifinalei de la Roland Garros, cîştigată de Halep. Meciul e programat joi.