VIDEO / Olanda învinge CLAR Spania! Italia remizează cu Anglia. Vezi golurile

Marian Popovici
în STIRI INTERNATIONALE
31/03/2015, 23:10
VIDEO / Olanda învinge CLAR Spania! Italia remizează cu Anglia. Vezi golurile GALERIE FOTO

Final de meciuri! Olanda cîştigă în faţa Spaniei, iar Italia şi Anglia încheie la egalitate, 1-1! În meciul restanţă din preliminarii, Belgia învinge cu 1-0 în Israel. Se mai joacă a doua repriză din Portugalia – Ins. Capului Verde

se

La pauză, rezultat surpriză în Portugalia. Insulele Capului Verde conduc cu 2-0 după golurile lui Fortes şi Gege

GOOOOOL ANGLIA! Townsend egalează pentru Anglia cu 10 minute înainte de final. Italia – Anglia 1-1

Loading the player…

A început şi meciul amical dintre Portugalia şi Ins. Capului Verde. Fundaşul Stelei, Fernando Varela şi Nuno Rocha sînt titulari la oaspeţi

GOOOOOL Italia! Pelle deschide scorul pentru squdra azzurra în minutul 29

GOOOOOOOL Olanda! Batavii au un start perfect împotriva Spaniei şi conduc cu 2-0 în minutul 17. De Vrij şi Klaasen au înscris pentru gazde în amicalul de lux de pe Amsterdam Arena

GOOOOOL Belgia! Fellaini deschide scorul în Israel în minutul 8. Belgia egalează la puncte liderul Ţara Galilor

UPDATE 21:30 / Zlatan Ibrahimovic şi-a luat în serios rolul de lider al Suediei şi în amicale. Atacantul a marcat un gol în prima repriză a meciului cu Iran, 2-1 la pauză. Toată acţiunea din amicale e LIVE pe FANATIK.RO

***************

Marţi e ziua amicalelor de lux. Italia – Anglia şi Olanda – Spania sînt capetele de afiş ale zilei. Astăzi se dispută meciul dintre Israel şi Belgia din preliminariile Euro 2016, după amînarea de la începutul preliminariilor.