Rapid: Gordin – Voicu, Dani Lung, Iacob, N. Vasile – Vali Negru, Dică – Coman, Pancu, Mădalin Martin – D. Niculae
Rezerve: Mişa, Ciolacu, Fl. Călin, Selagea, Istrate, Marian Stoica, Cătălin Păun
Antrenor: Viorel Moldovan
Clinceni: Bolboaşă – David, Viţelaru, Marciuc, Artiom Karamyan – Pătraşcu, Venţer – Puşcaş, Rusu, Konyeha – Arman Karamyan
Rezerve: Lungu, Olariu, Roşu, Dedu, Stancu, Niţu, Tătar
Antrenor: Florentin Rădulescu
min. 90+2 – meciul se încheie cu victoria Rapidului.
min. 89 – Coman iese, accidentat, şi este schimbat cu Marian Stoica.
min. 86 – Pancu este schimbat cu Păun!
min. 68 – Niculae trage de la 18 metri, Bolboaşă reţine!
min. 62 – Rapid are o nouă ocazie, dar Bolboaşă reţine!
min. 60 – Martin trage puţin pe lîngă.
min. 52 – Pancu îl deschide excelent pe Martin, care finalizează cu un şut necruţător în vinclul colţului scurt!
min. 46 – Selagea intră în locul lui Dică.
min. 46 – se reia partida.
min. 45+2 – pauză.
min. 45+1 – singur cu portarul, Karamyan trimite în bară!
min. 41 – Niculae încearcă un nou şut, dar este blocat!
min. 39 – Pancu egalează dintr-un 11 metri rezultat în urma unui henţ al lui Karamyan.
min. 36 – Martin centrează în faţa porţii, dar Daniel Niculae ratează incredibil!
min. 34 – Coman trage peste poartă.
min. 30 – Rusu trimite mingea printre picioarele lui Gordin şi deschide scorul!
min. 25 – Iacob trage pe lîngă de la 22 metri.
min. 23 – Martin îi pasează excelent lui Coman, dar şutul său e blocat de Bolboaşă.
min. 18 – Daniel Niculae trimite cu capul puţin alături.
min. 1 – a început meciul.
SERIA I
ACS BERCENI – UNIREA SLOBOZIA 1-4 (Pădureţu ’65/Hristian ’26, Ursu 45+1, Macare ’63, Nanu ’90)
SC BACĂU – CSMS IAŞI 2-4 (Hurdubei ’65, Strugariu ’69/Olah ‘6, Mihalache ’28, Creţu ’44, ’47)
FARUL CONSTANŢA – GLORIA BUZĂU 0-2 (Puşcaşu ’55, ’85)
DUNĂREA GALAŢI – RAPID CFR SUCEAVA 0-3 (Cerlincă ’23, Arotăriţei ’25, Golofca ’63)
UNIREA TĂRLUNGENI – CF BRĂILA 0-1 (Frunză ’87)
17 mai, ora 16:00
RAPID BUCUREŞTI – FC CLINCENI
SERIA 1, CLASAMENT PLAY-OFF
1 |
CSMS Iaşi |
16 |
10 |
3 |
3 |
29-13 |
16 |
33 |
2 |
RAPID Bucureşti |
16 |
8 |
5 |
3 |
20-13 |
7 |
29 |
3 |
Unirea Slobozia |
16 |
8 |
2 |
6 |
19-17 |
2 |
26 |
4 |
FC Clinceni |
16 |
7 |
3 |
6 |
21-19 |
4 |
24 |
5 |
ACS Berceni |
16 |
3 |
4 |
9 |
18-31 |
-13 |
13 |
6 |
ASC Bacau |
16 |
2 |
3 |
11 |
14-30 |
-16 |
9 |
|
SERIA 1, CLASAMENT PLAY-OUT
1 |
Gloria Buzău |
16 |
8 |
4 |
4 |
23-13 |
10 |
28 |
2 |
CF Brăila |
16 |
7 |
4 |
5 |
13-15 |
-2 |
25 |
3 |
Unirea Tărlungeni |
15 |
6 |
6 |
3 |
15-9 |
6 |
24 |
4 |
Rapid CFR Suceava |
16 |
6 |
6 |
4 |
17-13 |
4 |
24 |
5 |
Dunarea Galaţi |
15 |
4 |
4 |
7 |
15-17 |
-2 |
16 |
6 |
Farul Constanţa |
16 |
2 |
4 |
10 |
8-24 |
-16 |
10 |
SERIA A II-A
FC OLT SLATINA – CS UNIVERSITATEA CRAIOVA 0-1 (Ganea ’50)
METALUL REŞIŢA – TÎRGU MUREŞ 0-0
FC UTA ARAD – FC BIHOR ORADEA 0-3 (Lukacs ’30, ’54, Ianc ’90)
MINERUL MOTRU – CS MIOVENI 1-1 (Trifu ’31/ Vintilă ’55)
RÎMNICU V LCEA – GLORIA BISTRIŢA 1-0 (Codin ’15)
OLIMPIA SATU MARE stă.
SERIA 2, CLASAMENT PLAY-OFF
1 |
ASA Tîrgu Mures |
15 |
8 |
4 |
3 |
19-10 |
9 |
28 |
2 |
CS U Craiova |
16 |
8 |
3 |
5 |
21-17 |
4 |
27 |
3 |
Rîmnicu Vîlcea |
16 |
6 |
5 |
5 |
16-14 |
2 |
23 |
4 |
Gloria Bistriţa |
15 |
5 |
5 |
5 |
16-16 |
0 |
21 |
5 |
Metalul Resita |
16 |
6 |
3 |
7 |
15-18 |
-3 |
21 |
6 |
FC Olt Slatina |
15 |
2 |
3 |
10 |
7-19 |
-12 |
9 |
SERIA 2, CLASAMENT PLAY-OUT
1. |
Olimpia Satu Mare |
14 |
9 |
3 |
2 |
23-10 |
13 |
30 |
2. |
CS Mioveni |
15 |
8 |
4 |
3 |
24-13 |
11 |
28 |
3. |
FC Bihor Oradea |
15 |
7 |
5 |
3 |
23-13 |
10 |
26 |
4. |
UTA |
15 |
4 |
3 |
8 |
13-25 |
-12 |
15 |
5. |
Minerul Motru |
15 |
2 |
4 |
9 |
14-21 |
-7 |
10 |