Carousel hot news

“Lupii”, show în Europa! Mutu a fost “briliant”!

Petrolul a învins, în deplasare, scor 4-1, pe Viktoria Plzen şi, cu scorul general de 5-2, s-a calificat în play-off-ul Europa League. Răzvan Lucescu a pregătit excelent partida, iar la pauză...
Autor: Răzvan Scarlat | 07.08.2014 | 20:51
Bucurie petrolista cu Adrian Mutu,Filipe Texeira,Geraldo Alves si Ovidiu Hoban

Petrolul a învins, în deplasare, scor 4-1, pe Viktoria Plzen şi, cu scorul general de 5-2, s-a calificat în play-off-ul Europa League. Răzvan Lucescu a pregătit excelent partida, iar la pauză “lupii” conduceau cu 3-1 ca urmare a golurilor marcate de Teixeira, Mutu şi De Lucas. “Briliantul” a tras echipa după el şi a reuşit cea mai bună partidă de cînd a venit la Petrolul. În repriza secundă, Plzen a forţat, însă apărarea “lupilor” a fost la înălţime. Pe contraatac, Tamuz a închis tabela şi a redus la tăcere publicul Viktoriei.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!

• Nr. 843. 32 pagini + Insert special. Doar 10 lei!