Carousel hot news

Săgeata “zboară” spre Liga 1, ploaie de goluri la Baloteşti! Vîlcea învinge dramatic pe ACS! Academica, doar egal cu Farul! Vezi toate rezultatele

Liga a II-a a ajuns la cea de-a treia etapă! FANATIK.RO vă ţine la curent cu rezultatele tuturor partidelor, care încep la ora 11:00....
Autor: Răzvan Scarlat | 13.09.2014 | 10:58
Săgeata

Liga a II-a a ajuns la cea de-a treia etapă! FANATIK.RO vă ţine la curent cu rezultatele tuturor partidelor, care încep la ora 11:00.

SERIA I

CS BALOTEŞTI – ACS BERCENI 3-3 (Chiacu 58, 64, Oprea 61 / Nistor 8, 14, 67)

CS Baloteşti: Ciuculescu, Lupaşcu, Flămînzeanu, Şomodean, N. Filip, Marinaş, I. Nicolae, Ct. Păun, H. Chiacu, Dobrescu, Bg. Oprea

Rezerve: Fulga, Gojnea, G. Crăciun, Mande, V. Niţă, R. Ştefan

Antrenor: Cristian Panduru

ACS Berceni: Meilă, E. Nicu, Cr. Ionescu, C. Sandu, Cioranu, A. Nistor, M. Cosmin, Ghinea, Pădureţu, O. Ursu, V. Ştefan

Rezerve: A. Raţ, A. Pătraşcu, R. Iovan, Cr. Manea, R. Tătar, Al. Roman

Antrenor: Marin Dragnea

SĂGEATA NĂVODARI – UNIREA SLOBOZIA 1-0 (Vezan 23)

Săgeata: Albuţ, Stana, Cîrjă, Muzac, Deletic, I. Ursu, Cr. Ganea, Guerra, Damian, Vezan Bruno

Rezerve: Gordin – Vieru, Bărbulescu, Eloy, M. Chiţu, Dunjic, Cervera

Antrenor: Cătălin Anghel

Unirea: L. Dobre – S. Stan, Soare, Hristian, C. Toma, Ibrian, Macare, Ivaşcă, Gohoreanu, Bolat, C. Tănasă

Rezerve: Măstăcan – I. Alexe, Drăguţ, M. Florea, Coconaşu, D. Ene, Topală

Antrenor: Adrian Mihalcea

CF BRĂILA – RAPID CFR SUCEAVA 0-2 (Matei 48 – pen., 62)

CF Brăila: Mitrea – Petean, Olenic, Ghiocel, Stănciulescu, Ivan, Frunză, Dima, Spătaru, Agbleta, Nicoliţă

Rezerve: Leu – M. Gheorghe, Iordache, Onofraş, Ndigwe, Necoară, Spiridon

Antrenor: Alin Pânzaru

Rapid Suceava: Roheţki – D. Bălan, Velescu, Plecanciuc, Semeghin, Cerlinca, Apostol, Sfrijan, Sumanariu, Bîgu, Marinkovic

Rezerve: Pascal – Negru, Feraru, Gheorghinciuc, Golofca, Matei, Burcea

Antrenor: Bogdan Tudoreanu

FCM DOROHOI – SC BACĂU 0-2 (Taban 22, Hurdubei 59)

FCM Dorohoi: Prisacă – Cososchi, Ursache, Orăşanu, Atudorei, Brumezescu, Al. Vrabie, Ed. Sandu, al. Ghiviziu, Vlaicu, Barabaş

Rezerve: Listaru – Luca, Juncănaru, Pavăl, Numaicu, Mateiuc, Tudurache

Antrenor: Vespazian Colban

SC Bacău: Petrariu – Luncanu, Adăscăliţei, Burcă, Sascău, Dumitriu, Taban, Căinari, Bg. Ungureanu, Hurdubei, Bg. Rusu

Rezerve: Savu – Mihălăchioae, Lozneanu, Ţuţu, Cl. Tudor, Vraciu, Predoiu

Antrenor: Viorel Tănase

FARUL CONSTANŢA – ACADEMICA ARGEŞ 1-1 (Ochia 48 / Pătraşcu 82 – pen.)

Farul: Vl. Neagu – Băjan, D. Ciobanu, Straton, Szalkai, Ochia, Cîrstoiu, I. Plămadă, Ivănică, B. Dumitru, M. Enciu

Rezerve: G. Ciucă, Scărlătescu, Igiroşanu, Miulescu, V. Ion, Cl. Popa, Arotăriţei

Antrenor: Marian Pană

Academica: C. Lungu – Al. David, Fl. Popa, A. Viţelaru, Popovici, Fl. Pătraşcu, Olariu, C. Dedu, Kone, Tătar, S. Chiţu

Rezerve: Boşneag, Vl. Rusu, Marciuc, Şuşu, St. Stancu, Pătulea, D. Buia

Antrenor: Marius Baciu

GLORIA BUZĂU – FC VOLUNTARI 1-0 (Răduca 50)

Gloria Buzău: Stoicescu, Cl. Dumitrescu, Vlaicu, Amet, D. Ghiţă, G. Marcu, Puşcaşu, N. Popescu, Bobe, Burlacu, Răduca

Rezerve: Gherasim, Agache, A. Voicu, Tigoianu, L. Pîrvu, R. Dumitru, Al. Iordache

Antrenor: Ion Viorel

FC Voluntari: Botaş, Todoran, Deac, Rădoi, Maxim, Mitache, Moga, Voduţ, Achim, Zaharia, C. Roşu

Rezerve: Hîntaşcu, E. Stan, Tudorică, Bălan, Barbu, Lircă, V. Mihai

Antrenor: Ilie Poenaru

SERIA II

CSM RÎMNICU VÎLCEA – ACS POLI TIMIŞOARA 1-0 (Coman 84 – pen.)

CSM Rîmnicu Vîlcea: D. Popescu, Samson, Cucui, Pîrvulescu, Briceag, B. Geantă, I. Stoica, Ov. Popescu, Nkongue, Coman, Al. Ionescu

Rezerve: Fejer, Deaconescu, Dumitraşcu, Codin, Ad. Popa, Neagu, Calcan

Antrenor: Erik Lincar

ACS Poli: Pap, G. Neagu, Cînu, Cr. Scutaru, Belu, Al.Lazăr, Ov. Popescu, Bărbuţ, Poparadu, Kneeshaw, Sz. Szekely

Rezerve: Smaranda, Bocşan, Vl.Dragomir, Nanu, Boldea, Popovici, Keita

Antrenor: Dan Alexa

CS MIOVENI – METALUL REŞIŢA 0-0

CS Mioveni: O. Popescu, Negoiţă, Calvin, I. Rada, Ed. Stoica, Mîrzeanu, Biceanu, Galan, A. Popa, Ayza, Năstăsie

Rezerve: Croitoru, Bg. Stoica, Ct. Stan, Dragalina, Mazilu, Nilă, Cl. Bălan

Antrenor : Claudiu Niculescu

Metalul Reşiţa: Zimmermann, R. Cristian, Ciobanu, I. Popescu, Aniţoiu, Enescu, A. Neagoe, Feher, Buhăescu, L. Manole, Cl. Ionescu

Rezerve: Pascal, M. Ciucă, Vaştag, A. Roman, Breşeneni, A. Voinea, A. Stoica

Antrenor: Daniel Opriţa

ŞOIMII PÎNCOTA – FC BIHOR ORADEA 1-1 (Polgar 36)

Şoimii Pîncota: Paşcalău, Pantea, Lengyel, Cruşoveanu, Siminic, Maghici, Polgar, Cuedan, Huţanu, Sălăjan, Băd

Antrenor: Dan Cuedan

FC Bihor: Fildan, Letan, Pascariu, Fl. Lazăr, Achim, Sorian, Haş, Străuţ, Zs. Lukacs, Speroni, Cigan

Antrenor: Alexandru Pelici

AFC FORTUNA – OLIMPIA SATU MARE 2-0 (Munteanu 4, Chipirliu 27)

AFC Fortuna: I. Popescu, Dobrosavlevici, M. Marin, Crişan, Şandru, Cioinac, Minciună, V. Munteanu, Honciu, Zsiga, Chipirliu

Rezerve: Gîrlea, Aldea, Antohi, Damian, Năstase, Velici, Buhuş

Antrenor: Florin Stăncioiu

Olimpia: Anca, D. Muntean, Heil, Bălan, Iuhas, Scvarczkopf, Villand, Gavrilescu, Boştină, Bic, Bujor

Rezerve: Şuta, Faur, Burlacu, Mureşan, Laso, Micaş, Apostu

Antrenor: Cosmin Bodea

FC CARANSEBEŞ – UNIREA TĂRLUNGENI 0-0

FC Caransebeş: Coca, Lupu, Manea, Barbu, Dîrvaru, Poiană, Goşa, Negoescu, Artean, Precup, Buşu

Rezerve: Bujor, Gafiţa, Dicu, Ganea, Săulescu, Făiniş, Himcinschi

Antrenor: Sorin Bălu

Unirea Tărlungeni: Nitzuly, Vlăsceanu, I. Şerban, Forika, Iaru, M. Sorin, Dîlbea, Al. Neculai, N. Cristea, L. Nicolae, Elek

Rezerve: Dănălache, Brujan, Antoche, Petra, Pricop, Istrofor, Chiş

Antrenor: Daniel Bona

FC OLT SLATINA stă.

CITEȘTE mai multe articole interesante din categoriile NEWS, SPORT sau LIFE
A apărut noua revistă Taifasuri
  • Câștigă ACUM o Dacia Logan, 2.000 de euro și multe alte premii!
  • Nr. 841. 32 pagini + CD. Doar 10lei!