News

Pantilimon a fost TITULAR în Premier League. L-a învins un coechipier

Sunderland a cîştigat partida cu londonezii de la Crystal Palace, scor 3-1, iar românul Costel Pantilimon a fost titular pentru prima oară în campionat. A primit un gol, însă nu de la...
03.11.2014 | 22:54

Sunderland a cîştigat partida cu londonezii de la Crystal Palace, scor 3-1, iar românul Costel Pantilimon a fost titular pentru prima oară în campionat. A primit un gol, însă nu de la adversari, ci de la un coechipier!

UPDATE / Costel Pantilimon a fost învins în minutul 55 de un coechipier! Ghinionistul a fost Wes Brown, care l-a învins pe român şi a egalat situaţia pe tabela. Este 1-1 în minutul 60.

Momentul mult aşteptat a sosit! Costel Pantilimon a debutat ca titular la Sunderland în Premier League. S-a întîmplat în meciul de la Crystal Palace, din etapa a 10-a.

La pauza partidei Sunderland conduce cu 1-0, golul fiind marcat de Fletcher în minutul 31. Pantilimon nu a fost prea solicitat în prima repriză, londonezii neavînd nici un şut pe poarta românului.