Carousel hot news

Salvatorul Rusescu! Victorie cu emoţii pentru Steaua

Steaua a învins pe Rio Ave, scor 2-1, şi a urcat pe primul loc în grupa J graţie golaverajului. Oaspeţii au avut numeroase şanse de a marca în prima repriză, însă Goncalves, Ukra şi Del...
Autor: Răzvan Scarlat | 23.10.2014 | 21:21
Raul Rusescu inscrie primul gol al partidei

Steaua a învins pe Rio Ave, scor 2-1, şi a urcat pe primul loc în grupa J graţie golaverajului. Oaspeţii au avut numeroase şanse de a marca în prima repriză, însă Goncalves, Ukra şi Del Valle s-au pierdut, pe rînd, în faţa porţii. Diferenţa a făcut-o Rusescu, autorul unei “duble” de senzaţie, golul de 2-0 fiind de-a dreptul fabulos. După pauză, Del Valle l-a executat pe Arlauskis cu un şut la vinclu, iar jocul s-a disputat, pînă la final, pe contre. În continuare, ambele formaţii au irosit oportunităţi bune de a marca, cu Keşeru, Stanciu, Tănase, Sănmărtean, Del Valle, Pinto, Ukra şi Bressan în rolurile principale. Steaua a cîştigat, în cele din urmă, trei puncte de aur şi se va bate pentru calificarea în primăvara europeană cu Dinamo Kiev şi Aalborg.