Carousel hot news

VIDEO / Mainz – Schalke 0-1, Boateng a adus victoria

Final de meci, Schalke cîştigă şi are moral bun înainte de confruntarea cu Steaua, de miercuri...
14.09.2013 | 16:38
VIDEO / Mainz - Schalke 0-1, Boateng a adus victoria

Minutul 90 – Meyer îl înlocuieşte pe Farfan

Minutul 82 – Autorul golului, Kevin Prince Boateng a fost înlocuit cu Goretzka

Minutul 70 – Prima schimbare la Schalke: Marco Hoger iese, intră Jermaine Jones.

Minutul 68 – Farfan a tras în portar, după un contraatac tăios al lui Schalke

Minutul 59 – Aogo a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri, dar portarul lui Mainz a scos mingea de sub bară

Minutul 56 – Draxler a şutat cu stîngul, dar mingea a trecut puţin pe lîngă

Minutul 52 – Matip a dărîmat un adversar în careu, Mainz a cerut penalty, dar arbitrul a considerat că acesta a jucat corect mingea

Minutul 50 – Mainz presează, dar Schalke încearcă să surprindă pe contraatac

PAUZĂ, 1-0 pentru Schalke după golul lui Boateng din minutul 34

Minutul 45 – Şutul lui Choupo-Moting de la 18 metri putea aduce egalarea pentru Mainz

Minutul 44 – Farfan a fost aproape de a mări avantajul, după ce Draxler a driblat doi adversari şi i-a pasat acestuia la marginea careului

Minutul 42 – Mainz aproape de egalare: Moritz a şutat la cîţiva centimetri de poartă

Minutul 34 – GOL Schalke, 0-1, Boateng a marcat cu un şut plasat, la colţul lung, de la 18 metri

Minutul 29 – Bo Svensson, de la Mainz, a primit cartonaşul galben după ce l-a lovit pe Szalai în glezna dreaptă. Atacantul lui Schalke are nevoie de îngrijiri medicale

Minutul 26 – Shalke a replicat prin Draxler, care a şutat la colţul scurt, de la 1o metri, însă a apărat portarul advers

Minutul 22 – Ocazie mare pentru Mainz! Choupo-Moting a şutat de la 14 metri, la o palmă de bară

Minutul 20 – Mainz a pus stăpînire pe mijlocul terenului, însă momentan nici una de echipă nu şi-a creat vreo ocazie de poartă

LIVE TEXT – minutul 1, a început meciul

Mainz – Schalke 0-0

Schalke: Hildebrand – Uchida, Howedes, Matip, Aogo – Hoger, Neustadter – Farfan, Boateng, Draxler – Szalai

Vezi video:

Laurenţiu Reghecampf e cu ochii pe Budesliga la această oră, întrucît Schalke, adversara de miercuri, joacă în deplasare, cu Mainz. Steaua va merge în Germania cu gîndul la victorie, însă deplasarea va fi foarte grea, mai ales că Schalke 04 s-a întărit cu Kevin Prince Boateng, de la AC Milan, iar etapa precedentă s-a impus pe teren propriu în faţa lui Leverkusen (2-0). O veste proastă pentru Steaua este şi posibila revenire după accidentare a lui Klaas Jan Huntelaar, cel care a marcat pentru Schalke de 80 de ori în 119 partide. Antrenorul Jens Keller a anunţat în presa din Germania că Huntelar ar putea evolua miercuri, chiar contra Stelei.

Steaua se află în grupa E a Liga Campionilor alături de Schalke 04, Chelsea şi Basel.