VIDEO. INVINCIBILII! Benzema menţine recordul lui Zidane în 90+3

UPDATE, ora 22:01 / Real Madrid a evitat înfrîngerea în faţa Sevillei după un final dramatic. Formaţia condusă de Zinedine Zidane a fost aproape de a-şi întrerupe recordul de invincibilitate, dar Ramos şi Benzema s-au opus pe final, după ce gazdele au avut 3-1. Calificarea în sferturile de finală vine clar, 6-3 la general.

UPDATE, ora 22:01 / Zinedine Zidane a decis să menajeze o mare parte dintre titulari pentru returul contra Sevillei, pe Ramon Sanchez Pizjuan, în Cupa Regelui. Nu joacă nimeni din tripleta BBC. În tur, Real Madrid s-a impus cu 3-0.

SEVILLA - REAL MADRID 3-3 (Danilo 10 aut., Jovetic 54, Iborra 78 / Asensio 49, Ramos 83 pen., Benzema 90+3)

Capture

UPDATE, ora 00:01 / FC Barcelona a trecut de Athletic Bilbao, scor 3-1, şi a obţinut calificarea în sferturile de finală ale Cupei Regelui, după ce în manşa tur pierduse pe San Mames, scor 1-2. Suarez, Neymar şi Messi au marcat golurile catalanilor. Primul a reuşit un voleu de excepţie, iar Leo a punctat din nou din lovitură liberă, a treia reuşită de acest fel din 2017!

FC Barcelona trebuie să repare rezultatul de săptămîna trecută, de pe San Mames, şi să cîştige în faţa lui Bilbao pentru calificarea în sferturile Cupei Regelui. Bascii pornescu cu un mic avantaj, 2-1, din manşa tur.

FC BARCELONA - ATHLETIC BILBAO 3-1 (Suarez 35, Neymar 48 pen., Messi 78 / Saborit 51)

VEZI VIDEO

Capture

Deportivo La Coruna a fost eliminată în optimile de finală ale Cupei Regelui, după 1-1 pe terenul lui Alaves. În tur, pe Riazor, fusese 2-2. Florin Andone a fost introdus în minutul 60, cu două minute înainte ca Depor să egaleze, prin Arribas. Gazdele punctaseră prin Mendez, minutul 45.

Fostul stelist Federico Piovaccari a marcat pentru Cordoba, dar Alcorcon a întors rezultatul şi s-a calificat în sferturi. Real Sociedad a eliminat-o pe Villarreal, 4-2 la general. Atletico Madrid a obţinut calificarea marţi, în faţa lui Las Palmas.