VIDEO Iaşi-Dinamo 0-0. Golubovic a RATAT un penalty în minutul 90! Vezi TOATE FAZELE!

Adrian Dumitru
în Dinamo
17/08/2015, 00:01

Dinamo a avut noroc la Iaşi! După o primă jumătate de oră în care “cîinii” au condus jocul, gazdele au echilibrat partida şi au trecut la “cîrmă”. Ieşenii au dominat copios repriza a doua, au ratat o sumedenie de ocazii, care au culminat cu penalty-ul trimis peste poartă de Golubovic în minutul 90! Punctele împărţite “frăţeşte” n-au mulţumit pe niciuna dintre combatante, dar au adus bucurie la Giurgiu, Astra păstrînd fotoliul de lider. Dacă antrenorul Napoli era mulţumit de evoluţia elevilor săi, în ciuda punctelor pierdute, tehnicianul dinamovist Mircea Rednic şi-a manifestat deschis nemulţumirea faţă de evoluţia majorităţii jucătorilor săi care “au pretenţii mari, dar cînd intră să joace nu reuşesc nimic!”.

VIDEO / PRIMA OCAZIE A MECIULUI: BARĂ GOLUBOVIC ÎN MINUTUL 11!

VIDEO / OCAZIE MARE DINAMO! GNOHERE NU NIMEREŞTE MINGEA SINGUR PE 6 M ÎN CAREUL IEŞEAN, MINUTUL 30!

VIDEO / VEZI OCAZIA LUI ŞTEFAN GRIGORIE DIN MINUTUL 39!

VIDEO / PICCIONI RATEAZĂ INCREDIBIL DIN 6 METRI ÎN MINUTUL 43!

VIDEO / RATARE MONUMENTALĂ ŞTEFAN GRIGORIE ÎN MINUTUL 67!

VIDEO / RATAREA MECIULUI: GOLUBOVIC TRIMITE PESTE POARTĂ DE LA PUNCTUL CU VAR ÎN MINUTUL 90!!!