VIDEO. Dinamo bate şi se califică în sferturi! Urmează Astra Giurgiu!

Mirela Apostol
in Stiri sportive
12/08/2016, 00:03
VIDEO. Dinamo bate şi se califică în sferturi! Urmează Astra Giurgiu! GALERIE FOTO

Dinamo s-a calificat în sferturile Cupei Ligii, după ce a trecut de FC Voluntari cu scorul de 2-1 în optimi. Golurile “cîinilor” au fost reuşite de noul venit Daniel Popa. Pentru ilfoveni a înscris Petre Ivanovici. În sferturi, trupa lui Ioan Andone va întîlni Astra Giurgiu.

Min. 90+3: Final de meci.

Min. 88: Iese Antun Palic, intră Sergiu Hanca.

Min. 76: Novac reia cu capul, Penedo salvează Dinamo şi respinge în corner.

Min. 65: Steliano Filip trage pe poartă de la marginea careului, Balauru scoate de sub bară.

Min. 64: Iese Popa, intră Gnohere

Min. 60: Iese Tîrcoveanu, intră Steliano Filip.

Min. 56: Mevlja vede cartonaşul galben, după un fault asupra lui Deac.

Min. 55: Cazan vede cartonaşul galben.

Min. 48: GOL FC VOLUNTARI! Petre Ivanovici micşorează din diferenţă, după ce se distrează cu apărarea lui Dinamo şi finalizează din marginea careului.

Min. 47: Tudorică este înlocuit de Marinescu.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+1: PAUZĂ!

Min. 45: Coman iese accidentat, înlocuit de Ivanovici.

Min. 45: Deac vede cartonaşul galben.

Min. 43: Vali Lazăr îl angajează pe Oliva care vine rapid din spate, însă brazilianul şutază puţin pe lîngă poartă.

Min. 24: GOL DINAMO! Popa reuşeşte dubla, după ce primeşte o pasă lungă de la Palic!

Min. 17: Bălan şutează în forţă, Penedo apără.

Min. 13: GOL DINAMO! Daniel Popa primeşte de la Oliva şi înscrie din doi metri!

Min. 1: A început partida!

FC Voluntari şi Dinamo se întîlnesc în ultimul meci din optimile de finală ale Cupei Ligii. Partida se va disputa în Ştefan cel Mare, deşi Dinamo e oaspete, pentru că ilfovenii nu dispun de nocturnă în noul stadion Anghel Iordănescu din Voluntari. Ioan Andone l-a trecut pe bancă pe Steliano Filip pentru acest meci, după disensiunile avute la finalul partidei cu CFR Cluj, cînd fundaşul lui Dinamo a simţit nevoia să-i dea replica pe site-urile de socializare antrenorului său, care a anunţat că Mario Camora este cel mai bun fundaş stînga din România.

Echipele de start:

FC Voluntari: Balauru – Al. Coman, I. Balaur, Hrvoje, L. Cazan – Novac, Moke, Tudorică – G. Deac, Ad. Bălan (cpt), Căpăţână.
Rezerve: Bornescu – Leasă, Tăbăcariu, Ivanovici, Fl. Cernat, L. Marinescu, Popadiuc.

Dinamo: Penedo Cano – Romera Navarro, M. Popescu, Mevlja (cpt), M. Oliva – Palic, Busuladzic, Tîrcoveanu – D. Rotariu, D. Popa, V. Lazăr.
Rezerve: Brănescu – Hanca, Nedelcearu, St. Filip, Gnohere, P. Petre, A. Marc.