Simona Halep

VIDEO. Simona Halep A ABANDONAT în DECISIV în finala de la Toronto! A avut o SUPER revenire într-un picior! Vezi REZUMATUL

VEZI AICI LIVE VIDEO FINALA DE LA CINCINNATI HALEP - SERENA...
16.08.2015 | 23:59
VIDEO Simona Halep A ABANDONAT in DECISIV in finala de la Toronto A avut o SUPER revenire intrun picior Vezi REZUMATUL

VEZI AICI LIVE VIDEO FINALA DE LA CINCINNATI HALEP – SERENAUPDATE 22:51 /

Simona Halep a declarat la festivitatea de premiere: “Vreau să o felicit pe Belinda. A avut o săptămînă extraordinară, a cucerit un titlu important. Îmi pare rău că nu am încheiat meciul, mulţumesc tuturor suporterilor pentru sprijin. Sînteţi minunaţi şi mulţumesc că aţi venit să susţineţi. Vreau să mulţumesc echipei, sponsorilor şi familiei aflată acasă”, a declarat Halep după finală.

**************************

FINAL de meci! Simona Halep se retrage la scorul de 6-7, 7-6, 0-3 din cauza problemelor la genunchi şi la stomac. A fost un meci electrizant, însă românca a fost chinuită încă din primul set de problemele medicale.

BREAK, 0-3 Bencic! Simona nu se regăseşte în decisiv. Acuză din nou probleme medicale şi vine fizioterapeutul.

VIDEO VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI. CELE MAI TARI MINGI! A REVENIT INTR-UN PICIOR DE LA 3-5 IN SETUL 2!!!

GAME, 0-2 Bencic!

Game alb Bencic după 3 erori neforţate ale Simonei

BREAK 0-1 Bencic! Elveţianca începe decisivul cu break. Problemele Simonei îi afectează serviciul

Începe setul decisiv cu Halep la serviciu

SET, 7-6, SIMONA HALEP! Senzaţional tiebreak cîştigat de româncă. Simona a dominat în tiebreak şi a reuşit să fie mai incisivă decît Bencic. Elveţianca arată şi ea slăbiciuni fizice

BREAK, 6-6 Bencic! Elveţianca trimite meciul în tiebreak după cîteva retururi foarte bune. Din păcate, Simona pare extenuată, iar Belinda stă mai bine fizic

BREAK, 6-5 HALEP! REVENIRE SUPERBĂ a româncei. Incredibi ce se întîmplă Simona e extenuată, dar cu toate acestea întoarce soarta setului. De la 3-5, acum e 6-5 pentru româncă

GAME, 5-5 Halep! Simona revine INCREDIBIL! Românca are un tonus fizic mai bun decît în game-urile precedente. Să sperăm că poate trece peste problemele de sănătate

BREAK, 4-5 Halep! Simona rămîne în meci. Face break la zero, în ciuda problemelor

VIDEO ONLINE LINK 1 VEZI MECIUL AICI

VIDEO ONLINE LINK 2 VEZI MECIUL AICI

BREAK, 3-5 Bencic!

Elveţianca profită de problemele Simonei şi e la un singur game de titlu

BREAK, 3-4 Halep! Românca face rebreak într-un picior, iar fizioterapeutul îşi face din nou apariţia. Simona are probleme mari la genunchi

BREAK, 2-4 Bencic! Simona are probleme medicale şi elveţianca se apropie de victorie

GAME, 2-3 Bencic! Belinda serveşte foarte bine, dar Halep are probleme medicale şi trainerul intră a 3-a oară pe teren

VIDEO VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI. CELE MAI TARI MINGI

GAME, 2-2 Halep!

Românca revine foarte bine în setul doi, în ciuda faptului că serviciul e vulnerabil

BREAK, 1-2 Halep! Simona revine foarte bine şi nu o lasă pe elveţiancă să se desprindă. Din păcate, sportiva noastră cheamă din nou fizioterapeutul

BREAK, 0-2 Bencic! Belinda reuşeşte să facă break-ul după cîteva retururi fantastice

GAME,0-1 Bencic! Elveţianca începe perfect la serviciu

Start în setul secund cu Bencic la serviciu

SET, 7-6, Bencic! Elveţianca cîştigă tiebreak-ul cu 7-5. Simona a pierdut de la 1-4 tiebreak-ul, însă a demonstrat că poate reveni în meci

GAME, 6-6 Bencic! Vom avea tiebreak în primul set. Halep pare incomodată de accidentare

* Simona Halep s-a accidentat la genunchi şi primeşte îngrijiri medicale

kddkdk

6-5, GAME Halep! Din fericire, Simona a reuşit să îşi facă serviciul lejer. Presiune mare pe Bencic acum.

5-5, GAME Bencic!

Belinda a servit bine, a dominat game-ul de serviciu

5-4, GAME Halep! Simona cîştigă 3 game-uri la rînd şi conduce pentru prima dată în meci. Belinda are un retur foarte puternic

4-4, BREAK Halep! Românca profită de serviciul mai slab al lui Bencic şi face 4-4

3-4, GAME Halep! Simona ţine aproape de Belinda şi se pare că elementul cheie al finalei e serviciul

2-4, GAME Bencic

! Elveţianca serveşte bine de această dată şi se desprinde

2-3, BREAK Bencic! Incredibil! Din nou break. Elveţianca e tare la retur

2-2, BREAK Halep! Simona revine încă o dată şi pînă acum serviciul e punctul slab al ambelor jucătoare

1-2, BREAK Bencic! Din nou un serviciu vulnerabil al Simonei. Bencic a intrat bine în meci

1-1, BREAK Halep! Românca reuşeşte să revină de la 40-15 şi face break-ul

0-1, BREAK Bencic! Simona serveşte slab în debutul meciului şi elveţianca face break

Începe FINALA cu Halep la serviciu

UPDATE 20:08 / Halep şi Bencic sînt în acest moment la încălzire

UPDATE 20:00 / Jucătoarele au intrat pe teren. Simona pare relaxată, a vorbit cu copii de mingi înainte de încălzire

LIVE VIDEO HALEP FINALA. UPDATE ora 19:10 / La ora 20 începe FINALA! Vezi meciul online în format LIVE VIDEO accesînd unul din cele două linkuri de mai jos!

LIVE VIDEO HALEP FINALA. UPDATE 16.08 / 04:10 / Surpriză uriaşă la Toronto! În ciuda tuturor previziunilor, liderul mondial WTA, Serena Williams, a pierdut cealaltă semifinală, cu Belinda Bencic, numărul 20 WTA, care nu a fost nici măcar cap de serie în turneul din Canada! FINALA HALEP-BENCIC VA FI TRANSMISĂ LIVE VIDEO, ONLINE PE WWW.FANATIK.RO

Serena a pierdut semifinala cu elveţianca de doar 18 ani, în 3 seturi: 6-3, 5-7, 4-6, acesta fiind primul din cele 16 meciuri de 3 seturi pe care Williams îl pierde în 2015 şi a doua înfrîngere a anului pentru americancă!

VIDEO / CUM A REUSIT BENCIC SA O ELIMINE PE SERENA DUPA CE A PIERDUT CU 6-3 PRIMUL SET!!! SCHIMBURI DE MINGI ULUITOARE!!!

“Nu mă gîndesc la titlu, acum trebuie să mă recuperez. Tot ce se întîmplă în finală e un bonus. Vom vedea ce va fi, Simona Halep este o jucătoare foarte bună. Sînt complet copleşită de această victorie. Nu pot să descriu ce simt”

, a spus Bencic după meci.

FOTO DE ULTIMA ORA!!! SIMONA HALEP, IN COSTUM DE BAIE!!! A SARBATORIT VICTORIA  LA PISCINA!!! CE BINE ARATA CAMPIOANA NOASTRA!!!

Astfel, Simona Halep o va întîlni pe Belinda Bencic astăzi, de la ora 20:00, în finala de la Toronto.

Este a doua întîlnire dintre cele 2 sportive în circuitul WTA. Unica partidă directă a fost cîştigată de Simona, în 2014, la Wimbledon, scor 6-4, 6-1.

VIDEO REZUMATUL SEMIFINALEI!!! CUM A REVENIT SIMONA DE LA 0-2 CU ERRANI!!! A DISTRUS-O!!!

***********************************************************************************************************

LIVE VIDEO HALEP FINALA. UPDATE 22:10  / Simona Halep a vorbit după meci: “Mă bucur că pot să joc în faţa unui public aşa minunat. Au fost extraordinari. Sînt moartă de oboseală acum. Sara Errani a pus multe mingi în teren, a fost o adversară puternică. Nu ştiu ce se întîmpla dacă intram în decisiv, dar mă bucur. Vreau să joc cu Serena, e o mare provocare să joc cu ea. Eu deja am cîştigat turneul pentru că am ajuns aici. Acum vreau să mă bucur de finală”,  a declarat Halep la finalul meciului.

LIVE VIDEO HALEP FINALA. A doua semifinală între Belinda Bencic şi Serena Williams se va disputa de la ora 01:30 în această noapte

LIVE VIDEO HALEP FINALA. GAME, SET ŞI MECI SIMONA HALEP, 6-4, 6-4! Românca a reuşit un joc excelent în semifinale, pe care l-a controlat de la un capăt la celălalt. Simona va juca în finala de la Toronto cu învingătoarea dintre Belinda Bencic şi Serena Williams. Precendenta finală jucată de Halep în turneele WTA Premier Mandatory a fost una cîştigată. Se întîmpla la Indian Wells, în luna martie a acestui an: 2-6, 7-5, 6-4 cu sîrboaica Jelena Jankovic.

5-4, BREAK HALEP! Super Simona reuşeşte să returneze tăios exact cînd are mai mare nevoie şi serveşte pentru finală

4-4, BREAK ERRANI! Din păcate, serviciul Simonei a fost mai moale şi Errani a profitat

4-3, GAME ERRANI! Italianca se apropie din nou la un game de Halep, însă românca are avans de un break. Simona e aproape de victorie, însă trebuie să fie atentă

4-2, GAME HALEP! Cu emoţii a reuşit să îşi facă serviciul. Simona salvează o minge de break

3-2, GAME ERRANI! Italianca îşi face lejer serviciul de această dată

3-1, GAME HALEP! Pauza nu a afectat-o pe Simona, care a servit excelent

Se reia meciul cu Simona la serviciu după 5 minute

*Errani a cerut intervenţia fizioterapeutului. Italianca acuză dureri la talpă din cauza bătăturilor, dar poate fi şi o strategie de a o scoate din ritm pe Halep

3

2-1, BREAK HALEP! Al treilea break la rînd. Ar fi păcat ca Simona să nu profite de forma mai slabă la serviciu a italiencei.

1-1, BREAK ERRANI! Simona s-a relaxat prematur şi e cel mai uşor game cîştigat de italiancă

1-0, BREAK HALEP! Început perfect de set secund. Românca profită de serviciul slab al lui Errani şi face break-ul

Italianca începe cu serviciul setul secund

SET 6-4 SIMONA HALEP! Campioana noastră a început mai modest, însă de la 0-2 a controlat setul. Meciul curge într-o direcţie bună, însă românca trebuie să fie pusă în gardă, Errani avînd capacitatea de a reveni oricînd.

5-4, GAME ERRANI! Italianca îşi face serviciul, însă Halep va servi pentru set

5-3, GAME HALEP! Românca serveşte perfect şi e la un game de cîştigarea primei manşe

4-3, GAME ERRANI! Simona ratează o minge de break, însă e jucătoarea mai bună, cu lovituri mai curate

4-2, GAME HALEP! Booom, game alb Simona. Românca a cîştigat clar acest game în care a bombardat-o pe italiancă

3-2, BREAK HALEP! Trei game-uri la rînd pentru Simona, care preia frîiele în setul inaugural

2-2, GAME HALEP! Simona serveşte mai bine şi revine de la 0-2

1-2, BREAK HALEP! Românca revine de la 15-40 şi îşi ia break-ul înapoi

0-2, BREAK ERRANI! Simona serveşte moale şi italianca a reuşeşte să profite.

0-1, GAME ERRANI! Simona ratează o minge de break. Serviciul italiencei a arătat multe vulnerabilităţi

START DE MECI. Serveşte Errani prima

Cele două jucătoare au intrat acum pe teren! Românca e favorită la casele de pariuri, avînd cota 1,30 să se califice în finală

UPDATE, ora 19:58 / Vreme superbă la Toronto! E încă devreme în Canada, astfel că tribunele nu sînt încă populate. Cele două jucătoare sînt pe tunel şi aşteaptă să intre în teren

UPDATE 15 august, ora 11:30 / S-a stabilit ora de start în meciul dintre Simona Halep şi Sara Errani. Semifinala va începe la ora 20:00, ora României. Cîştigătoarea acestei semifinale va lupta pentru cîştigarea turneului cu Serena Williams sau Belinda Bencic. PARTIDA SIMONA HALEP – SARA ERRANI VA FI TRANSMISĂ ÎN FORMAT LIVE VIDEO, ONLINE PE WWW.FANATIK.RO

*******************************************

LIVE VIDEO HALEP FINALA. Simona şi-a aflat adversara din semifinale de la Toronto. Românca va juca astăzi, de la ora 20:00 cu italianca Sara Errani,  numărul 15 mondial, care a învins-o pe Lesia Tsurenko cu 6-4, 6-4. PARTIDA SIMONA HALEP – SARA ERRANI VA FI TRANSMISĂ ÎN FORMAT LIVE VIDEO, ONLINE PE WWW.FANATIK.RO

LIVE VIDEO HALEP FINALA. Acesta este al patrulea meci direct dintre cele două, Simona cîştigînd ultimele 2 întîlniri directe: 6-4, 6-0 la Doha, respectiv 6-4, 6-4 la Stuttgart. Ambele meciuri au avut loc în sferturile de finală ale turneelor mai sus menţionate.

VIDEO / VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI CU REVENIREA DE SENZATIE A SIMONEI DUPA CE A PIERDUT PRIMUL SET CU 6-0!!!

LIVE VIDEO HALEP-ERRANI.

Simona Halep a vorbit la finalul meciului:  “Nu am putut să mă concentrez în primul set. Am reuşit să mă concentrez în setul secund, să intru în raliuri, să rămîn în meci şi asta a contat.”

LIVE VIDEO HALEP-ERRANI. “Serviciul a mers bine din setul secund, am făcut totul ca să îmi mulţumesc suporterii. În primul set am fost ZERO şi suporterii tot m-au susţinut. Joc finale în fiecare zi, fiecare meci e important, lupt pentru fiecare minge. Mă bucur că joc semifinale aici”, a declarat Halep.

**********************************

GAME, SET ŞI MECI SIMONA HALEP, 0-6, 6-3, 6-1! Campioana noastră reuşeşte o revenire de senzaţie în meciul cu Agniezska Radwanska şi se califică în semifinalele turneului de la Toronto. Halep a pierdut clar primul set, însă nu a fost afectată de acel 0-6 din primul set. În al doilea set, Halep a început mai greu, însă a reuşit să se concentreze şi să egaleze la seturi.

În decisiv, Halep a dominat autoritar şi s-a impus cu 6-1. În semifinale, campioana noastră va avea o misiune teoretic mai uşoară decît în sferturi, urmînd să joace cu învingătoarea dintre Lesia Tsurenko şi Sara Errani.

****************************

GAME, 5-1 RADWANSKA! Aga reuşeşte un game alb, însă Halep va servi pentru meci

GAME, 5-0 HALEP! Ce meci, ce întorsături de situaţie! După 0-6 în primul set, Simona e gata să îi administreze şi ea un baggle Radwanskăi.

BREAK, 4-0 HALEP! Simona reuşeşte un nou break şi semifinalele snt mai aproape ca oricînd

GAME, 3-0 HALEP! Simona salvează 2 mingi de break şi în acest moment e în pole position pentru semifinale

BREAK, 2-0 HALEP! Simona face break-ul cu ajutorul unui retur tăios care o obligă la greşeli pe Radwanska. Schimburile lungi sînt în avantajul Simonei

GAME, 1-0 HALEP! Românca începe perfect şi setul decisiv. Fără probleme la serviciu

Halep începe cu serviciul în setul DECISIV

SET 6-3 HALEP! Constănţeanca a revenit după acel 0-6 din setul inaugural şi a jucat din ce în ce mai bine. Finalul setului doi a fost dominat autoritar de Halep, care şi-a îmbunătăţit toate loviturile. Serviciul e mai tare, reverul, mai tăios şi agresivitatea Radwanskăi nu mai e la cote înalte.

GAME, 5-3 HALEP! Campioana noastră a servit perfect şi e la un game de setul secund. O revenire foarte bună după acel 0-6 din primul set

BREAK, 4-3 HALEP! Românca a reuşit să returneze foarte bine şi a făcut rebreak. Are acum prima şansă în setul secund. Jocul Simonei mai poate fi îmbunătăţit, însă.

BREAK, 3-3 RADWANSKA! Simona a servit destul de moale şi i-a permis polonezei să atace. E 3-3 în setul doi

GAME, 3-2 RADWANSKA! Poloneza îşi cîştigă greu serviciul, românca reuşind cîteva retururi foarte bune.

GAME, 3-1 HALEP! Simona încă nu e la potenţial maxim, dar au început să îi intre loviturile

BREAK, 2-1 HALEP! Românca şi-a ridicat nivelul jocului în setul secund şi conduce setul.

GAME, 1-1 HALEP! Simona cîştigă primul game al partidei. A servit mai bine, returul nu a mai fost atît de aprig.

GAME, 0-1 RADWANSKA! Din păcate pentru noi, Aga continuă seria de gameuri.

Start în setul setul doi cu Radwanska la serviciu

SET, 0-6 RADWANSKA! Halep nu a avut nici o şansă în primul set. Poloneza a jucat foarte bine, a simţit foarte bine loviturile. Halep a fost ezitantă şi fiecare lovitură moale a româncei a fost penalizată. Un set fără istoric, din păcate

0-5 GAME RADWANSKA! Game alb al polonezei, care se îndreaptă spre cîştigarea primului set

0-4, BREAK RADWANSKA! Halep nu îşi găseşte ritmul în acest debut de meci

0-3, GAME RADWANSKA! Poloneza începe perfect meciul şi simte foarte bine loviturile

0-2, BREAK RADWANSKA! Aga reuşeşte break-ul încă din start. Halep face dublă greşeală la minge de break

0-1, GAME RADWANSKA! Poloneza a avut ceva probleme la serviciu, dar a reuşit să se impună chiar dacă a avut unele dificultăţi

START DE MECI. Radwanska serveşte prima

LIVE VIDEO HALEP-ERRANI. Românca şi-a asigurat un cec de 52.000 de dolari pentru sferturile de finală. Premiul se dublează dacă va reuşi califcarea în finală.

UPDATE 20:00 / Jucătoarele intră în acest moment pe teren. Meciul poate fi urmărit în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO

UPDATE 11:21 / LIVE VIDEO HALEP-ERRANI.  Simona Halep va evolua în sferturi cu Agnieszka Radwanska, numărul 6 mondial.

Meciul are loc de la ora 20:00, anunţă organizatorii. În cazul în care se califică în semifinale, românca va evolua cu învingătoarea meciului Lesia Tsurenko/Sara Errani.

UPDATE 08:00 / LIVE VIDEO HALEP FINALA.  Simona Halep şi-a aflat adversara din sferturile de finală ale turneului de la Toronto, Rogers Cup. Radwanska a trecut în optimi de franţuzoaica Alize Cornet, scor 6-2, 4-6, 6-4.

LIVE VIDEO HALEP FINALA.

Anul trecut, Radwanska a cîştigat turneul de la Toronto. Pînă acum, cele două jucătoare s-au mai întîlnit de 7 ori, iar bilanţul nu îi este favorabil Simonei, care a cîştigat de doar 3 ori în faţa polonezei:

2011, Australian Open: 6-1, 6-2 pentru Radwanska;
2012, Brussels: 7-5, 6-0 pentru Radwanska;
2013, Auckland: 6-3, 6-1 pentru Radwanska;
2013, Roma: 6-7, 6-1, 6-2 pentru Halep;
2014, Doha: 7-5, 6-2 pentru Halep;
2014, Indian Wells: 6-3, 6-4 pentru Radwanska;
2014, Turneul Campioanelor: 6-3, 6-2 pentru Halep.

LIVE VIDEO HALEP FINALA. Partida dintre Simona Halep şi Agnieszka Radwasnka va avea loc vineri, la o oră ce urmează să fie anunţată de organizatori.

Simona Halep a reuşit să se califice în sferturile de finală ale turneului de la Toronto, după ce a învins-o în trei seturi pe Angelique Kerber, scor 6-3, 5-7, 6-4.

În turul următor al turneului din Canada, Halep o întîlneşte pe cîştigătoarea dintre Agnieszka Radwanska şi Alize Cornet, partidă care se joacă de la această oră.

VIDEO CU REZUMATUL FANTASTIC AL UNUI MECI DE POVESTE CASTIGAT DE SIMONA HALEP CU KERBERSI REACTIA VIDEO A ROMANCEI!!!

LIVE VIDEO HALEP FINALA. “Kerber a jucat extraordinar, dar eu am dat tot ce aveam mai bun şi mă bucur că am putut să cîştig. Serviciul nu mi-a funcţionat aşa bine, dar am deschis terenul mai mult şi am făcut-o să alerge. Sînt fericită că m-am calificat. Nu aveam aşteptări mari de la acest turneu pentru că nu am mai jucat de la Wimbledon. Acum am mult mai multă încredere”

, a declarat Simona, care a încheiat cu un mesaj de mulţumire pentru public.

6-4. Simona s-a calificat în sferturile de finală după ce şi-a făcut serviciul la zero.

5-4. Simona face din nou break şi serveşte pentru set.

4-4. Kerber reuşeşte rebreak.

4-3. Simona Halep face break după un game prelungit.

3-3. Simona îşi face serviciul la 0.

2-3. Kerber îşi face serviciul şi preia conducerea în set.2-2. Kerber face break după ce Simona a condus cu 40-0.2-1. Kerber îşi face serviciul de această dată.2-0. Simona îşi face serviciul cu uşurinţă.1-0. Simona face break în debutul setului decisiv.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

5-7. Kerber face din nou break şi cîştigă setul doi.

5-6. Kerber îşi face serviciul, Simona va servi pentru a trimite setul în tiebreak.

5-5. Simona îşi face serviciul şi egalează acest set.

4-5. Break reuşit de Simona, care are şansa de a servi pentru a rămîne în set.

3-5. Simona îşi face serviciul pentru prima dată în acest set.

2-5. Kerber îşi face serviciul după un weekend prelungit.

2-4. Simona îşi pierde serviciul pentru a treia oară!

2-3. Serie de breakuri în setul doi. Simona reuşeşte din nou să cîştige pe serviciul nemţoaicei.

1-3. Un nou break făcut de Kerber.

1-2. Simona Halep face şi ea break.

0-2. Kerber face break şi conduce jocul în acest set.

0-1. Kerber îşi face serviciul în startul setului doi.

…………………………………………………………………………………………………………………………

6-3. Simona Halep îşi face serviciul fără probleme şi cîştigă primul set.

5-3. Kerber îşi face şi ea serviciul, dar Simona serveşte pentru primul set.

5-2. Simona îşi face serviciul după ce a salvat două mingi de break.

4-2. Simona Halep face şi ea break din nou, tot la zero.

3-2. Kerber reuşeşte rebreak la zero.

3-1. Simona face din nou break.

2-1. Kerber face break, prima dată cînd Halep îşi pierde serviciul în acest turneu.

2-0. Simona fructifică a treia minge de break şi se desprinde în startul meciului.

1-0. Simona îşi face serviciul fără probleme în startul meciului.

UPDATE, ora 20:08 / A început partida dintre Simona Halep şi Angelique Kerber, cu românca la serviciu.

LIVE VIDEO HALEP FINALA. UPDATE / Simona Halep o va întîlni pe jucătoarea din Germania Angelique Kerber în optimile de finală ale turneului de la Toronto, astăzi, de la ora 20:00. Kerber, numărul 11 mondial, s-a calificat în optimile de la Toronto după ce a trecut de Monica Puig, din Puerto Rico cu scorul de 6-2, 6-3.

LIVE VIDEO HALEP FINALA. cîştigate de sportiva din România, în 2009, la Saint Raphael, scor 5-7, 6-2, 7-5 şi în 2014, la Doha: 6-2, 6-3.

Nemţoaica este una dintre cele mai în formă jucătoare, după ce a cîştigat patru turnee de la începutul anului, ultimul dintre ele fiind cel de la Standford.

LIVE VIDEO HALEP FINALA. Simona Halep a revenit în circuitul WTA după o pauză de 43 de zile şi a avut o evoluţie încîntătoare. A învins-o clar pe Jelena Jankovici, scor 6-3, 6-4, şi s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Toronto. Simona va juca în următoarea fază contra învingătoarei dintre Angelique Kerber şi Monica Puig, partidă care se joacă în această noapte.

LIVE VIDEO HALEP FINALA. “Mă simt foarte bine aici, la Toronto, le mulţumesc tuturor românilor din tribune care m-au încurajat în acest meci. Îi aştept aici şi la următoarea partidă. Cred că am jucat cel mai bun tenis al meu, ceea ce mă bucură foarte mult”, a declarat Simona Halep după meci.

VIDEO! VEZI REZUMATUL MECIULUI SIMONEI HALEP AICI SI REACTIA VIDEO A ROMANCEI DUPA VICTORIE!!!

6-4 Simona Halep îşi face din nou serviciul şi cîştigă partida5-4 Jankovici îşi face şi ea serviciul, dar Simona Halep va servi pentru meci.5-3 Simona Halep îşi face serviciul fără probleme.4-3 Jankovici îşi face serviciul.4-2 Simona îşi face din nou serviciul fără probleme.3-2 Jankovici îşi face serviciul şi reduce din handicap.3-1 Simona Halep salvează două mingi de break şi îşi face serviciul în cele din urmă.2-1 Jankovici îşi face serviciul la zero, primul game pe care îl cîştigă fără să aibă nevoie de avantaje.2-0 Simona Halep îşi face serviciul la zero.1-0 Simona a reuşit să facă break în primul game al setului doi.Darren Cahill a intrat pe teren pentru oncourt coaching. I-a cerut Simonei să nu cedeze nici un metru în faţa loviturilor Jelenei Jankovici.6-3 Simona închide setul cu un smash perfect.5-3 Jankovici îşi face serviciul după ce Simona Halep a ratat două mingi de set.5-2 Încă un game facil reuşit de Simona pe propriul serviciu.4-2 Jankovici îşi face din nou serviciul, cu dificultate şi de această dată.

4-1 Simona Halep îşi face serviciul la 15.3-1 Jankovici îşi face serviciul după un game prelungit.3-0 Simona îşi face din nou serviciul. Este încurajată puternic de public.2-0 Break reuşit de Simona, care începe perfect partida.1-0 Simona Halep îşi face serviciul fără probleme, la 15.

GATA! ÎNCEPE! HALEP – JANKOVIC LIVE VIDEO.

LIVE VIDEO HALEP FINALA. UPDATE 12 august, ora 20:00 / LIVE VIDEO HALEP FINALA. Simona intră pe teren la finalul partidei Gavrilova – Safarova, care a intrat în setul decisiv! Scorul este 5-5 în decisiv. Astfel, partida Simonei va începe în jurul orei 20:45.

UPDATE 12 august, ora 09:00 / HALEP – JANKOVIC LIVE VIDEO

. Simona Halep o va întîlni pe Jelena Jankovici astăzi, de la ora 20:00. Ea spune că este pregătită să revină la nivel înalt, iar, într-un interviu, ea a vorbit despre problemele pe care le-a avut şi evoluţiile mai puţin bune din ultima perioadă. MECIUL VA FI TRANSMIS ÎN FORMAT LIVE VIDEO PE WWW.FANATIK.RO

LIVE VIDEO HALEP FINALA. “Am jucat foarte bine la Indian Wells şi Miami. Am avut momente grele în familia mea atunci şi cred că am fost obosită după. Nu realizam că evoluez cu puterea mea interioară şi nu cu mintea mea, pentru că mintea mea era în altă parte. Cred că eram obosită mental. Apoi la Wimbledon nu am mai putut să joc. Nu mă puteam concentra la ce aveam de făcut. Aşa că după Wimbledon mi-am spus că trebuie să mă relaxez.

Acum pot spune că mă simt bine. Mă simt bine pentru că am avut o pauză lungă acasă de patru săptămâni. M-am relaxat complet. Am stat cu familia mea. Am spus înainte că nu mă întorc în România, dar am stat în România toate cele patru săptămâni pentru că îmi place acolo şi mă simt bine”, a spus Simona Halep.

LIVE VIDEO HALEP FINALA. UPDATE 11 august, ora 22:49 /  Campioana noastră a părăsit turneul de dublu de la Toronto. Halep şi Gavrilova au fost învinse în două seturi, scor 6-2,6-3 de dublul format din Darija Jurak/Raquel Kops-Jones.

UPDATE 11 august, ora 19:56 / LIVE VIDEO HALEP-ERRANI. Campioana noastră şi-a aflat adversara din turul II de la Toronto. Halep va evolua împotriva Jelenei Jankovic, care a trecut în două seturi de Caroline Garcia, 7-6, 6-2.

Simona Halep şi Jelena Jankovic au jucat în acest an finala de la Indian Wells. Atunci, românca a reuşit să se impună la capătul unui meci maraton, 2-6, 7-5, 6-4 şi a cîştigat cel mai important turneu din carieră.

UPDATE 11 august, ora 11:40 / HALEP – JANKOVIC LIVE VIDEO. Campioana noastră a acordat un interviu pentru site-ul WTA despre sezonul de hard din Statele Unite:

– despre US Open Series: “Nu am obiective, nu am aşteptări de la mine, vreau doar să obţin calificarea la Singapore în acest an, aşa că joc fără presiune şi vreau să văd cît de bună pot fi în acest sezon pe hard”

– despre pauza de la Wimbledon: “M-a ajutat să am o pauză lungă acasă, am avut nevoie de ea, pentru că am fost puţin obosită. Pot spune că am avut rezultate slabe pe zgură şi pe iarbă, dar m-am antrenat din greu acasă şi vreau doar să regăsesc modalitatea de a lupta pentru fiecare minge, pentru victorie”

– despre Canada: “Îmi place mult aici pentru că mereu vin mulţi români să mă susţină, chiar şi la antrenamente. Am jucat bine în trecut, turneul este frumos, terenul central este extraordinar, aşa că abia aştept să încep competiţia, de fapt să joc primul meci, care o să fie unul de dublu”

***********************************

UPDATE 18:57 / HALEP – JANKOVIC LIVE VIDEO. Campioana noastră s-a antrenat la Toronto alături de rivala Ana Ivanovic, una dintre principalele contracandidate la titlu. Antrenorul Darren Cahill i-a dat sfaturi pe tot parcursul şedinţei de pregătire.

HALEP – JANKOVIC LIVE VIDEO. Simona Halep a fost invitată luni, la deschiderea Bursei de Valori de la Toronto. Halep a fost vedeta ceremoniei. VEZI POZE SUS ÎN GALERIE FOTO.

HALEP – JANKOVIC LIVE VIDEO. După un parcurs dezamăgitor în turneele de pe zgură şi de pe iarbă, Simona Halep revine în SUA cu speranţa de a reface seria cîştigătoare din prima parte a sezonului.

STEAUA-DINAMO. Gigi, LINŞAT de fani! „PLEACĂ! Ne-ai MINŢIT!”

HALEP – JANKOVIC LIVE VIDEO.

Chiar dacă a avut prestaţii sub aşteptări, Simona Halep a reuşit să rămînă pînă acum pe podium datorită rezultatelor rivalelor sale. Ar putea însă să cadă pe locul patru peste doar o săptămînă. Petra Kvitova este la doar 151 de puncte în spate şi are doar un punct de apărat de anul trecut, de la Cincinatti, cînd a ieşit încă din primul tur. Poate să ajungă şi pe locul cinci WTA în cazul în care va fi eliminată repede.

Caroline Wozniacki ar putea să o depăşească, dar are nevoie să meargă pînă în finală pentru a spera. Asta deoarece are de apărat şi punctele obţinute din semifinala de anul trecut de la Cincinatti.

FOTO. Scenariu înfiorător! NASA a confirmat. Un asteroid cu diametru de 4 kilometri VA LOVI Pămîntul în septembrie

De partea cealaltă, pentru Simona Halep lucrurile sînt ceva mai complicate. Are de apărat 190 de puncte de anul trecut, cînd a ales să participe la Cincinnati în această perioadă. A fost eliminată în sferturi, de Maria Şarapova. În aceste condiţii, Simona Halep ar avea nevoie să meargă măcar cu un tur mai departe de Petra Kvitova la Toronto pentru a rămîne pe locul trei.

Culisele divorţului Antoniei. Cîţi bani trebuie să plătească pentru a fi iar liberă

Şansele de a o depăşi pe Maria Şarapova după turneul de la Toronto, la care rusoaica nu participă, sînt nule. Maşa are 1339 de puncte peste Halep în acest moment, iar pentru victoria la turneul canadian ar putea încasa doar 900 de puncte.

Ultima oră! LOVITURĂ pentru toţi ROM NII CARE AU FACEBOOK! DECIZIA lui Klaus IOHANNIS e DEFINITIVĂ şi se aplică imediat!

Misiunea Simonei la Toronto este una dificilă. Va avea de întîlnit cîteva adversare de top pentru a ajunge în posibila finală cu Serena Williams. Halep este calificată direct în turul doi, unde va înfrunta cîştigătoarea partidei dintre Caroline Garcia şi Jelena Jankovic. Ar urma un posibil joc cu Angelique Kerber în turul trei şi o dispută cu Radwanska în sferturile de finală. Dacă nu se vor înregistra surprize, Petra Kvitova ar fi adversara Simonei pentru un loc în finala cu Serena.