VIDEO. Anglia pierde DRAMATIC două puncte cu Rusia! Glushakov egalează în minutul 90+2

FINAL DE MECI! Rusia smulge un punct împotriva Angliei prin golul lui Glushakov din prelungiri. Dier a deschis scorul în minutul 73. Ţara Galilor conduce grupa, Anglia şi Rusia au cîte 1 punct...
11.06.2016 | 23:59
VIDEO Anglia pierde DRAMATIC doua puncte cu Rusia Glushakov egaleaza in minutul 902

FINAL DE MECI! Rusia smulge un punct împotriva Angliei prin golul lui Glushakov din prelungiri. Dier a deschis scorul în minutul 73. Ţara Galilor conduce grupa, Anglia şi Rusia au cîte 1 punct şi Slovacia are 0 puncte.

Min. 90+2: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Rusia! Glushakov dă lovitura pe Stade Velodrome şi marchează golul egalizator în prelungiri – VEZI GOLUL AICI

Min. 87: Meciul s-a domolit. Anglia a liniştit jocul şi se îndreaptă spre victorie

Min. 77: Iese Rooney şi va intra Jack Wilshere

Min. 73: GOOOOOOOOOOOOOOL Anglia! Eric Dier marchează din lovitură liberă – VEZI GOLUL AICI

111111

Min. 71: Ocazie URIAŞĂ a lui Rooney! Şutul e respins miraculos de Akinfeev în bară

Min. 63: Ruşii au pus stăpînire pe joc în aceste momente. Elevii lui Slutski au prins curaj şi pun în pericol poarta lui Hart

Min. 53: Anglia pune presiune pe poarta ruşilor! Kane trimite periculos în careu dintr-o lovitură liberă din unghi. Resping ruşii

Pînă acum, principala întrebare a englezilor e: “De ce bate Harry Kane cornerele? Cînd ai un vîrf masiv, cu un joc de cap foarte bun, îl pui în careu!”

VEZI AICI LIVE VIDEO MECIUL ANGLIA-RUSIA

qwg

Start în partea a doua

FINAL DE PRIMĂ REPRIZĂ! Anglia a dominat, a avut şi cele mai mari ocazii, dar a lipsit finalizarea. Rusia s-a apărat bine şi a irosit două şanse bune

Min. 35: Şutul lui Rooney e pe portar. Akinfeev respinge. Ruşii se apără foarte bine pînă acum

dawkop

Min. 28: Kane marchează, dar e un offside imens! Rizzoli fluieră imediat offside-ul

Min. 21: Încă o ratare uriaşă a lui Lallana! Trage puţin pe lîngă

dfs

Min. 16: Ingashevich trimite periculos cu capul, dar scoate Hart

Min. 14: Anglia are poftă de joc. Foarte bună prestaţia britanicilor pînă acum

Min. 7: Lallana ratează prima ocazie URIAŞĂ! Scoate Akinfeev

Min. 6: Început echilibrat de meci! Ruşii nu se tem să atace şi ratează o şansă bună

Start de meci

Tensiune la intonarea imnurilor! Ruşii sînt huduiţi de corul de zeci de mii de englezi la imn

Cele două echipe sînt pe tunelul de la vestiare! Se pregătesc să intre pe teren

da

UPDATE 21:28 / Din păcate, în ultimele două zile pe străzile din Marsilia a fost război. Fanii englezi şi ruşi s-au bătut timp de două zile. Tragedia e că un om şi-a pierdut viaţa în confruntările de stradă.

ak[p

UPDATE 21:20 / Echipele de start în Anglia – Rusia:

ijijo

engl

UPDATE 21:10 / Din păcate, avem şi prima victimă a turneului final. Un suporter englez a decedat după o bătaie pe străzile oraşului Marseille cu fanii ruşi. Din informaţiile BBC, ruşii au fost înarmaţi cu cuţite.

wk[f

Anglia – Rusia se joacă sîmbătă, 11 iunie de la ora 22:00. Englezii sînt de fiecare dată văzuţi printre favoriţi la cîştigarea trofeelor. Dar realitatea din iarbă le-a adus mai mereu dezamăgiri crunte.

Este cea mai bună perioadă de a visa pentru englezi. Au ei acel mod aparte de a trăi fotbalul, iar apropierea unui turneu final îi face mereu să spere.

Vorbesc tot timpul despre celebra generaţie din ’66 şi le atribuie jucătorilor nou apăruţi rolul de urmaşi. Dar, în ciuda optimismului afişat, rareori reuşesc să treacă măcar de faza grupelor. Au ei acea predispoziţie de a fi mereu în fruntea listei cînd vine vorba de dezamăgirile turneelor.

„Trebuie să învăţăm să fim mai şmecheri. Noi ştim că trebuie să luptăm în fiecare clipă din meci, în timp ce adversarii de pe continent ştiu să profite de momentele cheie ale meciurilor”, aşa a localizat insularul Eric Dier problema. Băiatul (are doar 22 de ani) ştie ce vorbeşte, e crescut de portughezi.

Iar noua generaţie a fotbalului englez pare gata să iasă de pe lista dezamăgirilor şi să îşi ia porţia de glorie. Meciul contra Rusiei ar fi primul pas dintr-un drum care se anunţă mai lung decît de obicei. Aceasta ar putea fi vara lor. Vara leilor.