VIDEO. X-MAN! Klopp, un nou meci fără victorie la Liverpool! Pantilimon, DECISIV! Vezi golurile etapei şi clasamentul

Finalul rundei în Premier League! Derby-ul din Manchester s-a terminat indecis, scor 0-0, iar Liverpool a făcut un nou egal cu Jurgen Klopp pe bancă, scor 1-1 cu Southampton. ...
25.10.2015 | 17:54
VIDEO XMAN Klopp un nou meci fara victorie la Liverpool Pantilimon DECISIV Vezi golurile etapei si clasamentul

CLASAMENT

pl

REZULTAT

Liverpool – Southampton 1-1 (Benteke 77 / Mane 86) VEZI VIDEO

Final de meci! Liverpool termină la egalitate meciul cu Southampton, scor 1-1.

GOOOL SOUTHAMPTON! Oaspeţii egalează în minutul 86 prin Mane!

GOOOL LIVERPOOL! Benteke deschide scorul cu o lovitură de cap plasată perfect!

Klopp se apropie de un nou egal. Cu 18 minute înainte de finalul meciului, scorul este egal, 0-0.

A început repriza secundă!

Pauză! O primă repriză fără goluri la Liverpool.

După 30 de minute, Liverpool domină startul partidei, însă ocaziile lipsesc. Posesia este în favoarea cormoranilor, 66-34.

A început meciul!

La ora 18:15 începe duelul dintre Liverpool şi Southampton. Echipele de start:

Liverpool Southampton

LIVESCORE

Bournemouth – Tottenham 1-5 (Ritchie 2 / Kane 9 pen, 57, 64, Dembele 17, Lamela 29)

La ora 16:05 începe duelul dintre Bournemouth şi Tottenham. Echipele de start:

bou tou

REZULTAT

Sunderland – Newcastle 3-0 (Johnon 45 pen, Jones 65, Fletcher 86) VEZI VIDEO

FINAL DE MECI!

Min. 86: GOOOL SUNDERLAND! Fletcher duce scorul la 3-0!

Min. 65: GOOOL SUNDERLAND! Trupa lui Pantilimon îşi dublează diferenţa prin Jones, în minutul 65.

Min. 45: GOOOOOOL Sunderland! Johnson marchează dintr-un penalty controversat, însă Coloccini e eliminat

*

START DE MECI

UPDATE 13:57 / În urmă cu cîteva minute, presa engleză a anunţat că Tim Sherwood a fost dat afară de la Aston Villa.

UPDATE 13:55 / În 5 minute începe meciul dintre Sunderland şi Newcastle, un meci pentru evitarea retrogradării. Costel Pantilimon e titular la gazde. Meciul e transmis pe Eurosport, însă toate golurile pot fi văzute pe FANATIK.RO.

sunderland

Meciurile de sîmbătă au schimbat liderul din Premier League. Arsenal s-a impus cu 2-1 în faţa celor de la Everton, scor 2-1, şi este pe primul loc, cel puţin pînă mîine, cînd se joacă derby-ul oraşului Manchester, de la ora 16:05, în direct pe Eurosport.

Tot sîmbătă a jucat şi Chelsea, care a pierdut derby-ul cu West Ham, scor 1-2. Jose Mourinho nu a prins finalul partidei, fiind eliminat la pauză după ce s-a dus spre arbitrul partidei să îi ceară socoteală.

CLASAMENT

VEZI MAI JOS TOATE GOLURILE ZILEI

REZULTAT

Arsenal – Everton 2-1 (Giroud 36, Koscielny 38 / Barkley 43) VEZI VIDEO

Primele 25 de minute nu au arătat ocazii mari de gol.

A început repriza secundă.

PAUZĂ!

GOOL EVERTON! Trupa din Liverpool micşorează avantajul lui Arsenal cu un gol norocos, după o minge deviată de Gabriel în propria poartă la şutul lui Barkley.

GOOOL ARSENAL! Tunarii îşi dublează avantajul prin Koscielny, care trimite perfect cu o lovitură de cap mingea în poartă!

GOOOL ARSENAL! Giroud deschide scorul în minutul 36!

La ora 19:30 începe duelul dintre Arsenal şi Everton, ultimul al zilei. Echipele de start:

arsenal everton

La ora 17:00 a început o nouă etapă din Premier League. Capul de afiş al zilei de sîmbătă este duelul Arsenal – Everton, unde tunarii sînt favoriţi după victoria cu Bayern din Liga Campionilor.

West Ham – Chelsea 2-1 (Zarate 17, Carroll 79 / Cahill 57) VEZI VIDEO

* Chelsea joacă în 10 din minutul 44, după ce Matic a fost eliminat pentru două galbene.

* În prima repriză, Fabregas a fost aproape de a înscrie, însă mingea a fost la cîţiva milimetri de gol!

* Jose Mourinho a fost eliminat la pauză pentru că s-a dus după arbitru să îi ceară socoteală.