Sporturi

LIVE VIDEO Rusia – Croaţia ONLINE pe TVR1 si TVR HD

07.07.2018 | 20:00
LIVE VIDEO Rusia  Croatia ONLINE pe TVR1 si TVR HD

LIVE VIDEO Rusia – Croaţia ONLINE pe TVR1 si TVR HD. Rusia şi Croaţia se vor duela în sferturile de finală la Campionatul Mondial 2018 pe 7 iulie, de la ora 21:00, într-o partidă care este programată la Soci, pe Fisht Stadium. Formaţia gazdă as câştigat duelul cu Spania, la loviturile de la 11 metri, într-o partidă care s-a încheiat la egalitate, 1-1,  după 90 de minute.

VEZI AICI Rusia – Croația ONLINE TVR1 TVR HD STREAM sferturi CM 2018. Vezi meciul ONLINE

Suedia – Anglia LIVE TEXT, minut cu minut la Campionatul Mondial 2018

LIVE VIDEO Rusia – Croaţia ONLINE pe TVR1 si TVR HD. Croaţia a avut mari emoţii pentru calificarea în sferturile de finală, însă a avansat mai departe după un alt meci care s-a încheiat după 120 de minute şi lovituri de la 11 metri. Formaţia iugoslavă a trecut de naţionala Danemarcei, într-o partidă în care noridici au deschis scorul în primele minute, în timp ce Luka Modric a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 115.

Rusia – Croaţia LIVE STREAM sferturi Campionatul Mondial CM 2018

LIVE VIDEO Rusia – Croaţia ONLINE pe TVR1 si TVR HD. Fisht Stadium este o arenă construită special pentru ceremonia de deschidere de la Jocurile Olimpice din 2014 de la Soci. Stadionul de 44.000 de locuri a găzduit cinci partide la turneul final din Rusia, iar duelul din sferturile de finală va fi ultimul la Campionatul Mondial 2018 pe acest stadion.

Rusia – Croaţia ONLINE TVR 1 TVR HD STEAM sferturi CM 2018

LIVE VIDEO Rusia – Croaţia ONLINE pe TVR1 si TVR HD. Cele două formaţii s-au întâlnit ultima dată în 2013, într-o partidă amicală pe care Modric şi compania au reuşit să o câştige cu 3-1, în ciuda faptului că ruşii au deschis primii scorul. Brozovic, Kalinic şi Mandzukic şi-au trecut numele pe tabelă în dreptul trupei de la Zagreb, în timp ce Smolov a fost unicul marcator al gazdei Campionatului Mondial. Duelul din sferturile de finală se poate vedea TVR 1 şi TVR HD, dar şi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.