în Simona Halep
02/04/2015, 23:59
VIDEO / Halep, de NEOPRIT în 2015! A DISTRUS-O pe Stephens GALERIE FOTO

UPDATE / Rezumatul meciului dintre Simona Halep şi Sloane Stephens:

GAME, SET, MECI! Simona Halep e în semifinale la Miami. Românca a trecut destul de uşor de Stephens în sferturi, scor 6-1, 7-5.

LIVE VIDEO AICI SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS SEMIFINALE WTA MIAMI

7-5. GAME HALEP! Simona este în semifinale unde va juca împotriva Serenei Williams.

6-5. BREAK HALEP! Simona reuşeşte break-ul într-un moment incredibil! Serveşte pentru meci!

5-5. GAME HALEP. Românca îşi cîştigă cu greu serviciul.

4-5. GAME STEPHENS. Jucătoarea din SUA este la un game de cîştigarea setului secund.

4-4. GAME HALEP. Simona opreşte seria adversarei şi îşi cîştigă serviciul.

3-4. GAME STEPHENS. Este prima oară în meci cînd Stephens conduce.

3-3. BREAK STEPHENS. Simona şi-a pierdut concentrarea şi jucătoarea din SUA a luat 3 gameuri la rînd.

3-2. GAME STEPHENS. Sloane cîştigă două gameuri la rînd şi echilibrează setul secund.

3-1. BREAK STEPHENS. Jucătoarea din SUA reuşeşte primul break din acest meci.

3-0. BREAK HALEP. Românca nu mai are nevoie decît de 3 gameuri pentru a cîştiga meciul.

2-0. GAME HALEP. Simona face spectacol şi practică un tenis incredibil!

1-0. BREAK HALEP. Românca nu vrea să petreacă prea mult timp pe terenul de joc!

*********************************************************

6-1. GAME HALEP! Simona se impune în primul set cu o minge finală plină de noroc.

5-1. BREAK HALEP. Simona face un joc excelent şi e la un game de cîştigarea primului set!

4-1. GAME HALEP. Românca reuşeşte să îşi cîştige cu uşurinţă serviciul şi duce scorul la 4-1.

3-1. GAME STEPHENS. Jucătoarea din SUA îşi cîştigă serviciul.

3-0. GAME HALEP. Simona îşi cîştigă serviciul fără să piardă nici un game!

2-0. BREAK HALEP. Românca face breakul şi conduce cu 2-0!

1-0. GAME HALEP. Simona salvează două mingi de break şi ia primul game.

Simona Halep va servi prima.

Cele două jucătoare au ieşit la încălzire.

În cîteva minute începe marele meci!

LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SLOANE STEPHENS SFERTURI WTA MIAMI. Simona Halep joacă ultimul sfert de finală al competiţiei la Miami! Astfel, partida cu Sloane Stephens va avea loc miercuri noapte, spre joi, de la ora 02:00 ora României, pe terenul central de la Miami! În celălalt sfert de finală, miercuri seară, de la ora 20:00, ora României, Serena Williams joacă cu Sabine Lisicki

LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SLOANE STEPHENS SFERTURI WTA MIAMI. Simona Halep o va înfrunta pe Sloane Stephens în sferturile de finală de la Miami, miercuri, iar jucătoarea din România este văzută ca mare favorită în faţa americancei.

VEZI AICI DRAMA PRIN CARE A TRECUT ADVERSARA SIMONEI HALEP CÎND AVEA DOAR 16 ANI!

LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SLOANE STEPHENS SFERTURI WTA MIAMI. Totuşi, în confruntările directe dintre cele două există un echilibru perfect, scor 2-2. Ba mai mult, Stephens s-a impus de fiecare dată cînd s-a jucat pe hard, aşa cum se va întîmpla şi la Miami.

LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SLOANE STEPHENS SFERTURI WTA MIAMI. Astfel, americanca a învins-o prima dată pe Halep în 2013, la Hobart, Australia. A fost o victorie clară a lui Stephens, scor 6-4, 6-0.- vezi rezumatul

LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SLOANE STEPHENS SFERTURI WTA MIAMI. La scurt timp, tot la Antipozi, la Australian Open, Simona a pierdut din nou categoric în faţa americancei. Sloane Stephens s-a impus la AO 2013 cu 6-1, 6-1.

LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SLOANE STEPHENS SFERTURI WTA MIAMI. Lucrurile au stat mult mai bine pe zgură pentru Simona Halep. A învins-o pe Stephens în 2012 la Barcelona, scor 6-4, 6-4, pentru ca în 2014, la ultima confruntare directă, să o bată şi în optimile de finală de la Roland Garros, scor 6-4, 6-3 – vezi rezumatul

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI DE LA ROLAND GARROS!

LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SLOANE STEPHENS SFERTURI WTA MIAMI. În optimile de finală de la Miami, Sloane Stephens a trecut de Belinda Bencic, scor 6-4, 7-6 (5). Vezi mai jos rezumatul!