Steaua pierde primul amical al iernii! Mari probleme în apărare pentru echipa lui Reghe

FINAL DE MECI! Steaua pierde primul amical al iernii, 0-2 cu FC Qarabag. Reghe a folosit două echipe în cele două reprize. Roş-albaştrii au avut o evoluţie slabă, cu multe lacune în atac....
19.01.2017 | 00:04
Steaua pierde primul amical al iernii Mari probleme in aparare pentru echipa lui Reghe

FINAL DE MECI! Steaua pierde primul amical al iernii, 0-2 cu FC Qarabag. Reghe a folosit două echipe în cele două reprize. Roş-albaştrii au avut o evoluţie slabă, cu multe lacune în atac. Steaua va reveni în ţară şi săptămîna viitoare va pleca în al doilea cantonament al iernii.

Min. 78: Boldrin bate o lovitură liberă de pe 16 metri, dar mingea se opreşte în zid.

Min. 59: Qarabag majorează scorul după o acţiune foarte bună în banda stîngă a azerilor. Experimentul lui Reghe cu Tudorie fundaş central nu dă roade deocamdată roade. A marcat Muarem, Simion fiind depăşit uşor

Min. 55: Tudorie joacă fundaş central, în timp ce Filip joacă fundaş stînga

Reghe a schimbat echipa la pauză: Stăncioiu – Simion , Moke, Tudorie, Filip – Muniru, Achim – Jakolis, Boldrin, Man – Onţel

Start în repriza secundă

PAUZĂ: Qarabag conduce cu 1-0 Steaua prin golul lui Dani Kintananm. Roş-albaştrii au avut o prestaţie modestă în prima parte, cu multe lacune în apărare şi pe cele două benzi.

Min. 38: Ocazie uriaşă pentru azeri! Niţă este providenţial. Portarul apără din poziţie 1-1 cu jucătorul advers. Scorul rămîne 0-1

Min 27: Gol Qarabag! Steaua ia gol din fază fixă. Dani Kintananın marchează cu o lovitură de cap din centrul careului

erge

Min. 22: Ocazie bună pentru De Amorim, care e blocat în 6 metri. De remarcat pasa foarte bună a lui Tamaş

Min 20: Qarabag îşi creează cîteva şanse la poarta lui Niţă. Jocul are un ritm slab

Min. 10: Fără mari ocazii la cele două porţi. Steaua are posesia

START DE MECI

UPDATE, ora 16:25 / Vreme superbă la Belek, în Turcia! În cîteva minute, jucătorii vor intra pe teren.

MECIUL LIVE VIDEO:

LIVE VIDEO STEAUA – QARABAG. Steaua dispută de la ora 16:30 primul amical al iernii în compania azerilor de la Qarabag. Ulterior acestui meci, roş-albaştrii se vor întoarce în România, urmând ca pe 22 ianuarie să plece în cel de-al doilea cantonament din Turcia.

Iată echipa de start:

Niţă – Enache, Tamaş, Momcilovic, Alin Toşca – Pintilii, Ovidiu Popescu – Popa, Mihalcea, De Amorim – Denis Alibec

Rezerve: Stăncioiu – Simion, Filip, Tudorie, Muniru, Jakolis, Achim, Moke, Ontel, Boldrin, Mario Mihai, Man.

În lotul pentru acest meci nu au fost incluşi Ionuţ Poiană, Florin Tănase şi Harlem Eddy Gnohere, care au program de antrenament separat.

LIVE VIDEO AICI

LIVE VIDEO STEAUA – QARABAG. După 14 etape, Qarabag este lider în Azerbaidjan, cu un punct mai mult decât Gabala. Adversara echipei lui Reghecampf a disputat deja un meci de pregătire în Turcia, învingându-i cu 1-0 pe albanezii de la Skenderbeu.

LIVE VIDEO STEAUA – QARABAG. Pe site-ul oficial al clubului din Azerbaidjan, în prezentarea meciului, Steaua apare cu vechea emblemă, pe care nu mai are voie să o folosească.