LIVE VIDEO Suedia – Anglia ONLINE pe TVR1 si TVR HD

07.07.2018 | 16:00
LIVE VIDEO Suedia  Anglia ONLINE pe TVR1 si TVR HD

. Anglia şi Suedia se vor duela pe 7 iulie, de la ora 17:00, în sferturile de finală de la Campionatul Mondial 2018. Nordicii s-au impus în optimile de finală cu 1-0 în faţa Elveţiei, în timp ce englezii au avut nevoie de prelungiri şi lovituri de la 11 metri pentru a trece de reprezentativa Columbiei.

VEZI AICI Suedia – Anglia ONLINE TVR1 TVR HD STREAM sferturi CM 2018. Vezi meciul ONLINE

Suedia – Anglia LIVE TEXT, minut cu minut la Campionatul Mondial 2018

. Cele două formaţii vor evolua pe Cosmos Arena din Samara, un stadion cu o capacitate de 42.000 de locuri pentru turneul final din Rusia. Duelul din sferturile de finală este ultimul care se dispută pe Cosmos Arena, în prealabil fiind disputate jocurile Costa Rica – Serbia 0-1, Danemarca – Australia 1-1, Uruguy – Rusia 3-0, Senegal – Columbia 0-1 şi Brazilia – Mexic  2-0.

Suedia – Anglia LIVE STREAM sferturi Campionatul Mondial CM 2018

. Anglia şi Suedia s-au întâlnit ultima dată în 2012, într-o partidă amicală câştigată de nordici cu 4-2, într-un joc în care Zlatan Ibrahimovic a marcat de patru ori şi a reuşit un gol din foarfecă de la aproximativ 30 de metri de poarta lui Joe Hart, cel care a ieşit hazardat.

. Harry Kane, principalul marcator al Angliei, se va afla pe teren şi la duelul de la Samara în tentativa de a-şi mări avansul în clasamentul golgheterilor. Atacantul lui Tottenham a punctat de şase ori la Campionatul Mondial din 2018 şi are un avans de două goluri faţă de Romelu Lukaku, în topul celor mai buni marcatori.

Ibrahimovic, gol superb in Suedia – Anglia

LIVE VIDEO Suedia – Anglia ONLINE pe TVR1 si TVR HD. Suedia este una dintre surprizele plăcute de la turneul final după ce a eliminat din faza grupelor Germana, campioana mondială en-titre. Trupa lui Janne Andersson a etalat un joc organizat, cu mici scăpări în zona defensivă, în timp ce Emil Forsberg pare să fie principalul artizan al ofesivei suedeze la acest turneu final. Starul celor de la RB Leipzig  a marcat de altfel unicul gol al partidei cu Elveţia şi este aşteptat să iasă la rampă şi în duelul din sferturile de finală.

Suedia – Anglia  LIVE cote la pariuri CM 2018

. Învingătoarea partidei dintre Suedia şi Anglia se va duela pentru un loc în marea finală cu formaţia care se va impune în duelul dintre Rusia – Croaţia, meci programat pe 7 iulie, de la ora 21:00.