Horia Tecău, în sferturi la Roland Garros! Adversari INFERNALI

GAME, SET ŞI MECI TECĂU-ROJER, 6-3, 6-7, 6-3! Dublul româno-olandez se califică în sferturile de finală după un meci foarte disputat. Mergea pierde din nou în faţa compatriotului Tecău,...
31.05.2015 | 18:13
Horia Tecau in sferturi la Roland Garros Adversari INFERNALI

GAME, SET ŞI MECI TECĂU-ROJER, 6-3, 6-7, 6-3! Dublul româno-olandez se califică în sferturile de finală după un meci foarte disputat. Mergea pierde din nou în faţa compatriotului Tecău, Florin avînd în acest an 4 înfrîngeri împotriva fostului său partener de la juniori. În sferturi, Tecău şi Rojer  vor juca împotriva favoriţilor numărul 2 din turneu, Vasek Pospisil şi Jack Sock

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 5-2. Dublul româno-olandez, la un singur game de calificarea în sferturi

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 4-1. Tecău şi Rojer îşi menţin avansul de un break în setul decisiv

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 3-1. Florin cîştigă primul game din setul decisiv.

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 3-0! Horia face paşi importanţi spre victorie!

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 2-0. BREAK! Perechea Mergea/Bopanna îşi pierde serviciul.

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 1-0. Tecău şi Rojer au început bine setul şi au luat primul game din decisiv.

SET Mergea/Bopanna 6-7. Tiebreak cu multe răsturnări de situaţie. Mergea şi Bopanna au salvat două mingi de meci după ce au condus iniţial cu 5-3. În cele din urmă dublul româno-indian a cîştigat tiebreak-ul cu 9-7

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 6-6: Tiebreak în decisiv după ce Florin Mergea şi Rohan Bopanna au ratat o minge de set pe serviciul lui Tecău

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 5-5: Setul intră în prelungiri. Mergea şi Bopanna şi-au ridicat nivelul jocului în setul secund

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 4-4: REBREAK Mergea-Bopanna. Dublul româno-indian a reuşit să facă rebreak-ul imediat şi rămîn în meci

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 4-3: BREAK Tecău-Rojer. Cei doi sînt foarte aproape de sferturi, trebuie doar să îşi ţină serviciul

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 3-3: Se merge cap la cap. Ambele perechi servesc foarte bine în setul secund

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 2-2: Ambele perechi şi-au făcut serviciul

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 1-1: Setul doi a început sub semnul echilibrului

SET TECĂU ŞI ROJER, 6-3! Dublul româno-olandez se impune în setul inaugural şi are în aceste momente şanse uriaşe să joace sferturile de finală ale competiţiei.

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 5-3: Horia Tecău şi Rojer fac break-ul într-un moment ideal şi sînt aproape să cîştige primul set

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 3-3: Se merge cap la cap în primul set

Tecău/Rojer – Mergea/Bopanna 1-1: Începutul e echilibrat! Ambele dubluri au servit bine în debut

UPDATE 31 mai, ora 17:03 / Jucătorii au ieşit pe teren şi sînt la încălzire. Tecău şi Rojer sînt favoriţi în acest meci

******************************************

S-au reluat jocurile! Conform site-ului oficial al turneului, partida românilor va începe în jurul orei 17:00.

Startul partidei ar putea fi amînat din cauza ploii.

La ora 13:30 începe duelul românesc din optimile de finală: Tecău – Mergea.

LIVE VIDEO SURSA 1 MECIURILE DE LA ROLAND GARROS !!! VEZI MECIUL ONLINE

………………

LIVE VIDEO SURSA 2 MECIURILE DE LA ROLAND GARROS!!! VEZI MECIUL ONLINE

–––––-

LIVE VIDEO SURSA 3 MECIURILE DE LA ROLAND GARROS

LIVE VIDEO TECĂU-MERGEA. UPDATE 30 mai, 23:52 / S-a stabilit ora duelului românesc dintre perechile Tecău/Rojer şi Mergea/Bopanna. Meciul se va juca duminică de la ora 13:30 pe terenul doi de la Roland Garros. Meciul se va juca în optimile competiţiei de dublu şi va putea fi urmărit pe FANATIK.RO

*************************

LIVE VIDEO TECĂU-MERGEA. Perechea formată dintre Florin Mergea şi Rohan Bopanna s-a calificat în turul 3 la Roland Garros după o victorie în 3 seturi, 3-6, 6-3, 7-5 împotriva dublului Krajicek /Young. În turul 3 vom avea un duel românesc, Mergea şi Bopanna evoluînd împotriva lui Tecău şi Rojer.

LIVE VIDEO TECĂU-MERGEA. Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer s-au calificat en-fanfare în optimile turneului Grand Slam de la Roland Garros. Dublul româno-olandez i-a spulberat în două seturi pe americanii Sam Querrey şi Steve Johnson, cu scorul de 6-4, 6-0.

SUPER MECIURI LA FEMININ! BEGU-KVITOVA ŞI MITU-SCHIAVONE! VEZI DE LA CE ORĂ JOACĂ

LIVE VIDEO TECĂU-MERGEA. Debutul lui Horia Tecău e fulminant la Paris după ce în primul tur au trecut fără emoţii de Junaid /Shamasdin cu 6-4, 7-6. În optimi am putea avea un nou duel românesc între Horia Tecău şi Florin Mergea. Ca acest duel să aibă loc, dublul Mergea / Bopanna trebuie să cîştige meciul cu Krajicek  şi Young, care se va disputa vineri, în turul doi.

3 victorii din 3 pentru Tecău în directe în acest an

LIVE VIDEO TECĂU-MERGEA. Duelul românesc dintre Horia Tecău şi Florin Mergea din turneele de elită devine tradiţional. Cei doi sportivi au jucat împotrivă de 3 ori în anul 2015, iar de fiecare dată a avut cîştig de cauză constănţeanul.

Primul duel din acest an a fost la Australian Open în sferturi cînd Horia Tecău şi Jean Julien Rojer i-au eliminat pe Florin Mergea şi Dominic Inglot cu 6-4, 7-6.

LIVE VIDEO TECĂU-MERGEA. Al doilea duel a avut loc în turul inaugural de la Miami Open. Atunci, Tecău şi Rojer s-au impus cu 6-4, 6-2 în faţa aceleiaşi perechi Mergea/Inglot .

Ultimul duel direct a avut loc chiar în turneul premergător celui de la Roland Garros cînd Tecău şi Rojer au cîştigat cu 6-2, 5-7, 10-8 în faţa lui Mergea şi Bopanna, cîştigători ai Mastersului de la Madrid.

Mergea, semifinalist anul trecut

LIVE VIDEO TECĂU-MERGEA. Florin Mergea a surprins pe toată lumea anul trecut cînd, împreună cu Marin Draganja s-a calificat în semifinalele competiţiei de la Paris. Atunci dublul româno-croat a fost eliminat de dublul spaniol Granollers/Lopez, scor 6-3, 1-6, 6-3.