VIDEO. Ungaria-Belgia 0-4. Au dat “DRACII” în unguri! E scorul turneului! Vezi GOLURILE

UPDATE, ora 23:51 / Belgia s-a calificat în sferturile de finală după cea mai categorică victorie de la Euro 2016, 4-0, în faţa Ungaria. Meciul a fost mai echilibrat decît o arată scorul, dar...
27.06.2016 | 00:10
VIDEO UngariaBelgia 04 Au dat DRACII in unguri E scorul turneului Vezi GOLURILE

UPDATE, ora 23:51 / Belgia s-a calificat în sferturile de finală după cea mai categorică victorie de la Euro 2016, 4-0, în faţa Ungaria. Meciul a fost mai echilibrat decît o arată scorul, dar “dracii” s-au distanţat în ultimul sfert de oră. Belgia – Ţara Galilor se joacă pentru un loc în semifinale.

LIVE VIDEO UNGARIA-BELGIA VEZI ONLINE MECIUL AICI

Min. 90+1: GOOOOOL Belgia!!! 4-0, scorul turneului!! Carrasco marchează şi el, din pasa lui Nainggolan. VEZI GOLUL AICI

Min. 78: GOOOOOL Belgia!!!! 3-0!! Hazard marchează şi el după o super acţiune personală, finalizată cu un şut la colţul lung. VEZI GOLUL AICI

Min. 76: GOOOOL Belgia!!! 2-0!! Batshuayi finalizează din faţa porţii, după acţiunea lui Hazard. VEZI GOLUL AICI

Min. 69: Şutul lui Juhasz trece puţin pe lîngă poartă.

Min. 65: Şut deviat al lui Pinter, scos foarte greu de Courtois de sub bară.

Min. 54: Mare ocazie a Ungariei. Szalai reia centrarea lui Dzsudzak, puţin pe lîngă poartă.

Min. 50: Şutul lui Szalai, din poziţie bună, trece peste.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+1: Finalul primei reprize.

Min. 41: Ocazie uriaşă şi pentru Belgia. Mertens şi Witsel trec aproape de gol.

Min. 39: Ungaria trece de două ori pe lîngă egalare în doar un minut. Dzsudzsak şi Lovrencsics şutează puţin pe lîngă.

Min. 38: Şutul lui De Bruyne este blocat, iar Kiraly reţine.

Min. 35. Kiraly scoate şutul foarte bun trimis de De Bruyne din lovitură liberă.

Min. 30: De Bruyne reia insuficient de puternic centrarea superbă a lui Lukaku.

Min. 25: Centrarea lui Mertens este reţinută de Kiraly.

Min. 23: Courtois reţine foarte bine şutul lui Dszudszak, de la marginea careului.

Min. 15: Kiraly scoate în corner şutul lui De Bruyne.

Min. 10: GOOOOOL Belgia! 0-1! Alderweireld marchează cu o lovitură de cap, după o lovitură liberă bătută excelent de De Bruyne. VEZI GOLUL AICI

Min. 7: Lukaku reia din întoarcere, dar Kiraly scoate în corner.

Min. 6: Lukaku este aproape de a relua cu călcîiul din faţa porţii.

Min. 1: A început partida.

Echipele de start

ech

Belgia a avut noroc la împerecherea „optimilor” evoluează în această seară, împotriva Ungariei, cîştigătoarea surpriză din grupa F.

Ungaria este una din surprizele acestei competiţii. A fost văzută ca victimă sigură în grupa F, însă echipa lui Storck nu doar că s-a calificat, dar a şi cîştigat grupa în care Portugalia lui Ronaldo a fost mare favorită. De partea celaltă, Belgia a început rău, 0-2 cu Italia, însă a crescut treptat nivelul de joc reuşind două victorii cu Irlanda şi Suedia.