Pandurii elimină Oţelul în prelungiri! Vezi celelalte rezultate din optimile Cupei

Partida disputată de Oţelul Galaţi cu Pandurii a fost extraordinară şi de o intensitate maximă, cu multe faze interesante şi şanse de gol pentru ambele echipe. Pandurii a reuşit să se...
30.10.2014 | 17:45
Pandurii elimina Otelul in prelungiri Vezi celelalte rezultate din optimile Cupei

Partida disputată de Oţelul Galaţi cu Pandurii a fost extraordinară şi de o intensitate maximă, cu multe faze interesante şi şanse de gol pentru ambele echipe. Pandurii a reuşit să se impună cu scorul de 3-2 şi se califică în sferturile Cupei României .

FINAL DE MECI

Min. 119 – Nistor şutează de la 20 de metri, mingea loveşte bara transversală a lui Hotoboc

Min. 113 –  Lovitură liberă executată de Cernat peste poarta lui Gliwa

Min. 102  Ocazie mare pentru Pandurii! Iorga primeşte o pasă fanstastică pe culoar dar este deposedat în momentul şutului

Min. 96 – Lui Elton i se face rău în timpul meciului, acesta este scos de pe teren dar revine după cateva minute

Min. 93 – GOOOOL Pandurii! Răsturnare fantastică de scor ! Fratele geamăn al lui Erico, Elton da Silva marchează cu o lovitură imperială de cap după un corner excelent executat

Min. 93 – Începe prima repriză de prelungiri

90+3 –  Finalul timpului regulamentar, scorul este egal 2-2, meciul intră în prelungiri, două reprize a câte 15 minute

Min. 90+3 – Erico marchează pentru 2-3 dar e în ofsaid mare la şutul iniţial al lui Nistor

Min. 88 – GOOOOOOOOL Pandurii! Erico aduce egalarea dintr-un şut din apropiere

Min. 85 – Ocazie mare Oţelul! Dan Popescu centrează pentru Emil Jula iar înaltul atacant al gazdelor reia puţin pe lângă poartă

Min. 79 – Ultima schimbare de la gazde, iese Popa şi intră Cucu

Min. 74 – Shalaj trage de la 20 de metri, Hotoboc prinde uşor

Min. 73 – Ocazie Oţelul ! Brigido profită de o gafă din apărarea pandurilor dar trage nesigur şi Gliwa prinde fără probleme

Min. 69 – Ultima schimbare la Pandurii. Iese Alin Buleică şi intră Laurenţiu Iorga

Min. 67 – Marcatorul celui de-al doilea gol al Oţelului, Cristian Cristea este schimbat de cître Emil Jula

Min. 63 – Iulian Popa a pătruns pe partea dreaptă, după care a şutat la colţul scurt, dar Gliwa a respins cu dificultate în lateral

Min. 62– A doua schimbare pentru Pandurii, iese Mihai Răduţ şi intră Shamsin

Min. 61 – Ratare incredibilă a lui Predescu, acesta a prins un şut cu efect, de la 20 de metri, mingea a izbit transversala lui Hotoboc.

Min. 59 – Schimbare şi pentru Pandurii, iese Nicoară şi intră Shalaj

Min. 57 – Schimbare pentru gălăţeni, Mauricio îl înlocuieşte pe Răzvan Grădinaru

Min. 52 – Ratare incredibilă a lui Predescu

Min. 48 – Grădinaru primeşte cartonaş galben după ce îl accidentează pe  Mihai Răduţ

Min. 46 –  S-a reluat partida

Min. 45 – Pauză

Min. 39 – GOOOOOOOL OŢELUL! Gălăţenii trec în avantaj. Cristea a trimis cu capul în plasa lui Gliwa

Min. 34 – Predescu este aproape să realizeze dubla, însă mingea n-a găsit spaţiul porţii gălăţene

Min. 24 – Ocazie de gol pentru Oţelul Galaţi. Cernat driblează un adversar şi trage la poartă. Mingea este deviată  şi iese în corner

Min. 13 – Cernat trimite puternic de la 25 de metri şi Gliwa respinge cu dificultate în corner

Min. 12 – GOOOOOOL PANDURII! Predescu egalează cu un şut puternic de la marginea careului

Min. 11 – GOOOOOOL OŢELUL! Iulian Popa marchează cu un lob superb de la 20 de metri

Min. 5 – Predescu trimite o pasă printre fundaşii gălăţeni pentru Răduţ însă Hotoboc este atent şi iese în întîmplinarea balonului

Min. 1 – Meciul de la Galaţi a început. Gazdele au avut prima posesie

Oţelul Galaţi: Hotoboc – Murgoci, Leca, Mişelăricu, Popescu – Karlik, Tavares – Grădinaru, Cernat, I.Popa – C. Cristea

Antrenor: Tibor Selymeş

Pandurii Tîrgu Jiu: Gliwa – Unguruşan, Erico, Elton, Momcilovic – Anton, Răduţ, Nistor – Predescu, Buleică, Nicoară

Antrenor: Petre Grigoraş