Video

VIDEO / Spania, victorie categorică! Wellbeck, dublă în Elveţia

S-au încheiat meciurile serii. Favoritele s-au impus, chiar dacă au făcut-o cu emoţii:...
08.09.2014 | 23:37
VIDEO  Spania victorie categorica Wellbeck dubla in Elvetia

slova

UPDATE 23:35 / Ucraina egalează în ultimul minut prin portarul Piatov dar arbitrul anulează golul pe motiv de fault în atac!

UPDATE 23:35 / Pedro marchează golul de 5-1 în prelungiri cu Macedonia, în timp ce Wellbeck face dubla în Elveţia şi pune capăt meciului

Loading the player…

UPDATE 23:30 / Estonia deschide scorul în minutul 86 prin Purje în faţa Sloveniei şi în acest moment s-a marcat pe toate stadioanele

UPDATE 23:20 / Belarus egalează în Luxemburg în minutul 78 prin golul marcat de Drahun. Luxemburg – Belarus 1-1. Muntenegru îşi dublează avansul în faţa Moldovei prin golul lui Tomasevic în minutul 82.

UPDATE 23:00 / Ocaziile se răzbună şi de asta sînt conştienţi elveţienii. Danny  Wellbeck deschide scorul pentru Anglia în minutul 60.

UPDATE 22:58 / Elveţia domină jocul cu Anglia şi ratează o mulţime de ocazii în debutul reprizei secunde. Rămîne 0-0 în minutul 58

UPDATE 22:54 / David Silva înscrie şi el pentru Spania, care conduce cu 4-1 Macedonia în minutul 50.

UPDATE 22: 48 / Start în reprizele secunde de pe cele 8 stadioane

UPDATE 22:41 / Arlauskis şi Matulevicius sînt titulari pentru Lituania în San Marino. Valskis de la CS U este rezervă

UPDATE 22:35 / Rezultatele la pauză. E 0-0 la Elveţia – Anglia, dar Wellbeck ratează o şansă mare

pau

UPDATE 22:34 / Vucinic deschide scorul pentru Muntenegru cu Moldova în minutul 45

UPDATE 22:34 / Busquets aduce liniştea pentru Spania în minutul 45. Spaniolul marchează printr-un şut deviat şi e 3-1

UPDATE 22:31 / Surpriză în Luxemburg. Gazdele conduc cu 1-0 Belarusul prin golul marcat de Gerson în minutul 42

UPDATE 22:28 / Atacantul Pandurilor, Matulevicius înscrie pentru Lituania în San Marino. Lituania conduce în minutul 36 cu 2-0

UPDATE 22:14 / Ibraimi reduce din diferenţă din penalty pentru Macedonia în minutul 28. Spania – Macedonia e 2-1

UPDATE 22:08 / Surpriză în Ucranina unde Slovacia preia conducerea prin golul lui Mak din minutul 17

UPDATE 22:02 / Spania deschide scorul cu Macedonia prin Sergio Ramos din penalty care a dat gol dintr-o scăriţă în minutul 16. Paco Alcacer majorează diferenţa un minut mai tîrziu

UPDATE 21:58 / Suedia egalează repede prin Zengin, care a marcat cu un şut din careu în minutul 11. Austria – Suedia 1-1

UPDATE 21:54 / Au început şi golurile. Alaba deschide scorul din penalty pentru Austria în meciul cu Suedia de la Viena. Golul a fost marcat în minutul 7.

UPDATE 21:45 / Start în meciurile serii. Sperăm să vedem în această seară cît mai multe goluri. Urmăriţi în timp real preliminariile Euro 2016 pe FANATIK.RO.

UPDATE 21:40 / În 5 minute încep ultimele 8 meciuri de azi în preliminarii. Echipele de start la Elveţia – Anglia.

echipe

UPDATE 20:51 / Rusia învinge Liechtenstein cu 4-0 şi începe cu dreptul preliminariile. În mai puţin de o oră o să avem un adevărat regal fotbalistic cu 8 meciuri, care mai de care mai interesante.

22222323232

UPDATE 20:22 / Scorul ia proporţii, Dzyumba face 4-0 în minutul 64, Rusia – Liechtenstein este 4-0

UPDATE 20:10 / Dzyuba scoate un penalty, care a fost transformat cu siguranţă de Kombarov şi ruşii conduce cu 3-0 în minutul 54.

UPDATE 20:06 / Rusia îşi majorează avantajul în urma unui autogol marcat de Burgmeier. Rusia conduce cu 2-0 din minutul 50

UPDATE 20:02 / A început repriza secundă

UPDATE 19:47 / Pauză în Rusia. Gazdele conduc cu 1-0 la pauză.

UPDATE 19:04 / Rusia deschide scorul rapid prin Ignaşevic în minutul 3

UPDATE 19:00 / A început primul meci al zilei: Rusia – Liechtenstein. Ruşii sînt mari favoriţi şi probabil va fi un galop de sănătate

rusia

România a început cu dreptul preliminariile Euro 2016 cu victorie în Grecia, scor 1-0 şi a luat o opţiune serioasă la calificare. Azi avem un nou regal fotbalistic în preliminarii, cu 9 partide. Primul meci al zilei va începe de la ora 19:00, Rusia va întîlni selecţionata din Liechtenstein.

Cel mai important duel al serii va fi la Basel, unde Elveţia va întîlni selecţionata Angliei de la ora 21:45.  Spania joacă primul meci oficial după campionatul mondial, tot de la ora 21:45 împotriva Macedoniei. Urmăriţi în timp real preliminariile Euro 2016 pe FANATIK.RO.