VIDEO / Juventus a cîştigat Supercupa Italiei! Vedetele au fost doi jucători aduşi în această vară

Final de meci! Juventus a cîştigat Supercupa Italiei, după ce s-a impus cu 2-0 în faţa lui Lazio....
08.08.2015 | 15:16

GOOOOL JUVENTUS! Campioana Italiei îşi dublează avantajul prin Dybala, care înscrie cu un şut puternic din interorul careului în mintuul 74.

Loading the player…

GOOOL JUVENTUS! Torinezii au deschis scorul în minutul 69 printr-o lovitură de cap plasată perfect de Mandzukic.

A început repriza secundă! Antrenorii celor două formaţii nu au făcut nici o schimbare.

Pauză! Prima repriză nu a avut mari ocazii de gol, singura care a trimis două şuturi pe poartă fiind campioana Italiei, Juventus.

UPDATE / A început partida!

Pentru al doilea an la rînd, Supercupa Italiei se joacă în afara Europei, de data aceasta în China, la Shanghai, după ce anul trecut a fost la Doha

Juventus joacă primul meci oficial după finala Ligii Campionilor pierdută cu Barcelona fără trei oameni de bază: Andrea Pirlo, plecat în SUA, Arturo Vidal, vîndut la Bayern Munchen, şi Carlos Tevez, întors acasă la Boca Juniors. Chiar şi aşa, torinezii sînt favoriţi în faţa lui Lazio, mai ales că au adus jucători valoroşi pentru a-i înlocui pe cei plecaţi: Dybala, Mandzukic sau Neto. Torinezii vor să cîştige Supercupa şi pentru a uita înfrîngerea din sezonul trecut, în faţa celor de la Napoli, cînd le-a fost luat trofeul la penalty-uri. Avînd în vedere şi forma slabă a lazialilor, care au pierdut aproape toate meciurile din pregătirea de vară, Juventus este favorită la cîştigarea trofeului.