Am jucat ca niciodată, am pierdut ca întotdeauna

Echipa feminină de tenis de masă a României a obţinut medaliile de argint după ce a pierdut finala Campionatului European de la Schwechat, fiind învinsă de Germania cu 3-1....
07.10.2013 | 17:36
Am jucat ca niciodata am pierdut ca intotdeauna

20:50 Germania cîştigă EURO 2013, după ce Han reuşeşte să o învingă pe Dodean în meciul 4, scor 3-2. Nemţoaicele s-au impus cu 3-1, după ce România a condus cu 1-0.

20:38 Românca se relaxează şi pierde setul 4, scor 11-6. Partida a ajuns în actul decisiv.

20:28 Dodean face un set perfect şi cîştigă! Românca are avantaj, scor 2-1.

20:18 Han reuşeşte să egaleze situaţia, cîştigînd setul 2, scor 11-8.

20:06 Dodean cîştigă primul set la meciului cu Han, scor 11-9.

19:54 Nemţoaica îşi adjudecă setul decisiv, scor 11-9, şi cîştiga partida cu 3-2. România – Germania 1-2

19:43 Shan cîştigă fără probleme setul 4, scor 11-1. Scorul partidei este în acest moment 2-2.

19:38 Incredibil set făcut de Bernadette Szocs! Românca îşi adjudecă setul trei după o luptă spectaculoasă, scor 12-10. 2-1 la seturi pentru compatrioata noastră.

19:28 Românca a reuşit să egaleze la seturi! Bernadette îşi adjudecă actul secund, scor 11-9.

19:20 Bernadette Szocs a pierdut primul set cu Xiaona Shan, scor 11-6.

19:09 Românca pierde meciul 2, scor 1-3. Samara a cedat setul 5 cu 11-5, iar acum scorul este egal: România – Germania 1-1.

18:59 Ying Han duce partida în decisiv. Nemţoaica şi-a adjudecat actul 4, scor 12-10.

18:44 Spectacol făcut de Samara! Românca îşi adjudecă setul 3, scor 11-8, şi conduce cu 2-1.

18:32 Nemţoaica egalează la seturi, după ce îl cîştigă pe cel secund, scor 11-6.

18:19 Elizabeta cîştiga primul act al meciului! A dominat setul şi a reuşit să îl obţină fără mari probleme, scor 11-9.

18:11 Începe cel de-al doilea meci! Elizabeta Samara intră în scenă pentru naţionala României, advesara sa fiind Ying Han.

18:07 România cîştigă primul meci! Dodean îşi adjudecă şi setul 4, scor 12-10. Românca se impune în faţa lui Silbereisen cu 3-1. România – Germania 1-0

17:55 Românca trece în avantaj! Dodean cîştigă cel mai echilibrat act al meciului, scor 12-10.

17:44 Nemţoaica a egalat la seturi, cîştigîndu-l pe cel secund, scor 11-7.

17:36 Dodean a cîştigat primul set al partidei cu Silbereisen, scor 11-8.

17:30 A început prima partidă. Dodean joacă împotriva lui Silbereisen.

Astăzi, începînd cu ora 17:30, România va juca pentru titlul european cu Germania. Va fi a treia finală consecutivă la Campionatul European pentru românce.

Naţionala tricoloră este reprezentată de aceleaşi jucătoare care au jucat şi la ediţia din 2010 de la Ostrava, sau la cea din 2011, de la Gdansk: Dana Dodean, Eliza Samara şi Bernadette Szocs.

România a ajuns în ultimul act după ce a trecut în primul tur de Ucraina, de Ungaria în sferturi şi de Rusia în semifinale. Exceptînd primul meci, “tricolorele” au cîştigat ambele partide cu 3-0.

Desfăşurarea partide va putea fi urmărită începînd cu ora 17:03 pe fanatik.ro.