Play-off
ACS Berceni – SC Bacău 1-3 (Fîşie 42 /Curiliuc 9, Tudor 65)
FC Clinceni – CSM Unirea Slobozia 3-1 (Rusu 37, 67 / Ibrian 72)
Rapid Bucureşti – CS Municipal Studenţesc Iaşi 2-2 (Alexandru Coman 37, 87/ Olah 77, Onofraş 82)
Min 37: Alexandru Coman trimite balonul, din lovitură liberă de la 20 de metri, direct în plasa porţii lui Bălan
Rapid: Drăghia – I. Voicu, D. Lung, Al. Iacob, N. Vasile – V. Negru, Ct. Păun – Al. Coman, Selagea, Fl. Călin – D. Niculae (cpt.)
Rezerve: Gordin – A. Constantin, Tînc, Istrate, Pancu, Burcea
Antrenor: Viorel Moldovan
CSMS Iaşi: A. Bălan – Radovic, Fl. Plămadă, Ov. Mihalache, Vladu – Olah, Creţu – Bosoi, Dedu, L. Mihai – Herghelegiu
Rezerve: Grecu – Onofraş, Crengăniş, Novac, Bădic, Călugăru
Antrenor: Marius Lăcătuş
Play-out
Dunărea Galaţi – FC Farul Constanţa 4-1 (Neagu 18, Bîtfoi 31, 34 / Muscă 55)
Unirea Tărlungeni – Gloria Buzău 3-3 (Antal 14, Elek 27, Marin 45 / Pantelie 17, 39, 56)
CF Brăila – Rapid CFR Suceava 5-2 (Ochia 3 – pen., Necoară 26 – pen., Cîmpeanu 72, Dima 79 / Negru 21, 53)
Play-off
CSM Rîmnicu Vâlcea – FC Olt Slatina 2-1 (Creţu 25, Deaconescu 60 / Dobrescu 55)
CS Metalul Reşiţa – CS Universitatea Craiova 1-1 (Breşneni 79 / Izvoranu 73)
ASA Tîrgu Mureş – Gloria Bistriţa 5-0 (Voiculeţ ’48, Amauri 51′, Bumba ’57, N’Doye ’66, Szilagy ’80)
Play-out
FC UTA Arad – FC Olimpia Satu Mare 0-3 (gazdele au pierdut la masa verde)
FC Bihor Oradea – CS Mioveni 0-1 (Stan 6)
Minerul Motru stă
Clasament play-off
1. |
CS Municipal Studentesc Iaşi (IS) |
19 |
10 |
5 |
4 |
32-17 |
15 |
35 |
2. |
SC FC RAPID SA Bucureşti (B) |
19 |
9 |
7 |
3 |
25-17 |
8 |
34 |
3. |
AFC Unirea 04 Slobozia (IL) |
19 |
10 |
2 |
7 |
22-20 |
2 |
32 |
4. |
CS FC Clinceni (IF) |
19 |
9 |
4 |
6 |
29-22 |
5 |
31 |
5. |
ACS Berceni (IF) |
19 |
3 |
5 |
11 |
22-38 |
-16 |
14 |
6. |
ASC Bacau (BC) |
19 |
3 |
3 |
13 |
17-33 |
-16 |
12 |
Clasament play-out
1. |
CS Unirea Târlungeni (BV) |
19 |
8 |
7 |
4 |
22-15 |
8 |
31 |
2. |
CF Brăila SA (BR) |
19 |
9 |
4 |
6 |
21-19 |
2 |
31 |
3. |
Gloria Buzău (Bz) |
19 |
8 |
5 |
6 |
28-21 |
7 |
29 |
4. |
Dunărea Galaţi (Gl) |
19 |
7 |
5 |
7 |
22-19 |
3 |
26 |
5. |
ACS Rapid CFR Suceava (SV) |
19 |
7 |
5 |
7 |
25-27 |
-2 |
26 |
6. |
CS FC Farul Constanţa (CT) |
19 |
3 |
4 |
12 |
13-30 |
-17 |
13 |
Clasament play-off
1. |
CSU Craiova SA (DJ) |
19 |
10 |
4 |
5 |
27-19 |
8 |
34 |
2. |
AS FC ASA Targu Mures 2013 (MS) |
18 |
9 |
4 |
5 |
20-13 |
7 |
31 |
3. |
CSM Râmnicu Vâlcea (VL) |
19 |
8 |
6 |
5 |
20-16 |
4 |
30 |
4. |
ACF GLORIA 1922 Bistriţa (BN) |
18 |
6 |
6 |
6 |
20-19 |
1 |
24 |
5. |
CS Metalul Resita SA (CS) |
19 |
6 |
5 |
8 |
17-21 |
-4 |
23 |
6. |
ACS FC Olt Slatina (OT) |
19 |
3 |
3 |
13 |
9-25 |
-16 |
12 |
Clasament play-out
1. |
CS FC Olimpia 2010 (SM) |
17 |
12 |
3 |
2 |
31-10 |
21 |
39 |
2. |
CS Mioveni (AG) |
17 |
9 |
4 |
4 |
25-15 |
10 |
31 |
3. |
CS FC Bihor Oradea (BH) |
18 |
8 |
5 |
5 |
24-17 |
7 |
29 |
4. |
FC UTA SA (AR) |
16 |
4 |
3 |
9 |
13-28 |
-15 |
15 |
5. |
CS Minerul Motru 2008 (GJ) |
16 |
2 |
4 |
10 |
14-22 |
-8 |
10 |