Carousel hot news

Astra are 4 puncte peste Petrolul şi 6 peste Steaua!

Astra Giurgiu a învins-o în această seară, pe teren propriu, pe FC Vaslui, cu scorul de 1-0 şi s-a distanţat la patru puncte de Petrolul, formaţia de pe poziţia secundă, şi la şase în...
09.12.2013 | 22:20
Constantin Budescu.

Astra Giurgiu a învins-o în această seară, pe teren propriu, pe FC Vaslui, cu scorul de 1-0 şi s-a distanţat la patru puncte de Petrolul, formaţia de pe poziţia secundă, şi la şase în faţa Stelei. A fost al şaselea succes consecutiv al giurgiuvenilor în acest campionat.

Unicul gol al partidei a fost marcat de atacantul portughez Yazalde Pinto, în minutul 30, cu un şut violent sub transversală. Giurgiuvenii au dominat autoritar prima repriză, dar în partea secundă au trăit mari emoţii. Sănmărtean a lovit bara şi a fost aproape să dea gol din corner. Şi astralii au avut cîteva ocazii uluitoare, dar Budescu şi De Amorim n-au nimerit poarta de la cîţiva metri.