Carousel hot news

Ceahlăul – U Cluj 1-1. Ardelenii pierd două puncte vitale pentru evitarea retrogradării

Ceahlăul şi U Cluj s-au  întîlnit astăzi în primul meci al zilei, din etapa a 20-a din Liga 1. Gazdele au deschis scorul în minutul 27 după lovitura bine plasată cu capul de Constantinescu....
24.02.2014 | 17:52
Ceahlăul - U Cluj 1-1. Ardelenii pierd două puncte vitale pentru evitarea retrogradării

Ceahlăul şi U Cluj s-au  întîlnit astăzi în primul meci al zilei, din etapa a 20-a din Liga 1. Gazdele au deschis scorul în minutul 27 după lovitura bine plasată cu capul de Constantinescu. La reluarea partidei, elevii lui Mihai Teja au schimbat tactica şi au jucat mult mai ofensiv, rezultatele au dat roade în minutul 67, atunci cînd Machado a pătruns pe partea dreaptă, pentru ca Bucşa să pună bine piciorul pentru a egala.

Imediat după schimbarea tabelei, Golubovic a primit al doilea cartonaş galben, fiind eliminat. Oaspeţii au încercat să atace, însă fără succes, nemţenii mulţumindu-se cu un punct în contextul în care evoluau cu un jucător în minus. Se termină 1-1, iar clujenii pierd două puncte vitale în lupta pentru evitarea retrogradării.