George Nistor
în Casa Pariurilor Liga 1
15/12/2013, 17:14
Colac de salvare pentru Grig. Nouă înfrîngeri consecutive pentru moldoveni GALERIE FOTO

Victoria CFR-ului din această seară îi va face liniştite sărbătorile lui Petre Grigoraş. Formaţia clujeană a început bine partida, cu ocazii importante încă din startul partidei, de care, în mare parte, Maah a reuşit să nu profite. Pe finalul primei părţi, Rui Pedro şutează plasat la colţul lung şi Perianu scapă balonul şi devine şi demon, după ce a fost înger la şansele de a marca a lui Gabionetta, Costea sau Piccolo. Clujenii nu aveau să reziste prea mult, şase minute mai tîrziu, Vraciu trimite perfect cu capul la o centrare continuată de Hadnagy.

La reluarea jocului, CFR-ul continuă asaltul, iar portarul botoşănean gafează din nou. Deac execută o lovitură liberă, pentru ca Matei să trimită cu capul peste portarul advers. Cu două minute înainte de ultimul fluier, Batin este introdus pentru a arăta în doar zece secunde cum se „maahchează”. Se termină 3-1, iar moldovenii rămân în zona roşie a clasamentului, după ce la începutul campionatului se aflau pe poziţie de cupele eruopene.