Petrolul dărîmă Botoşaniul. MUTU, primul gol GALBEN

Adrian Căpriţă
in Stiri sportive
28/04/2014, 22:29
Petrolul dărîmă Botoşaniul. MUTU, primul gol GALBEN GALERIE FOTO

Adrian Mutu a revenit în partida disputată de Petrolul în compania lui Botoşani, fiind introdus de Răzvan Lucescu în minutul 65 în teren.

La distanţă de şase minute, decarul echipei prahovene  a reuşit şi să înscrie, golul marcat din penalty reprezentînd prima reuşită a atacantului într-un meci oficial de la revenirea în Liga 1. Chiar dacă tocmai acum a reuşit să rupă ghinionul care l-a urmărit de la semnarea contractului cu formaţia prahoveană, “Il Fenomeno” nu s-a bucurat intens, preferînd să aibă o atitudine ponderată.

Ultima reuşită, acum un an de zile!

Perioada de ineficacitate a lui Adrian Mutu a încetat după aproape un an de zile de nereuşite şi accidentări, vîrful de 35 de ani marcînd contra lui Reims (1-1) pe data de 4 mai 2013.