Carousel hot news

Corona – Vaslui 2-1 Braşovenii, la prima victorie din noul sezon

Meciul a început perfect pentru gazde, care, la mijlocul primei reprize, aveau deja un avans de două goluri, prin reuşitele lui Buş şi Brata. 2-1 avea să fie însă scorul pauzei, după o...
18.10.2013 | 19:46
Corona - Vaslui 2-1 Braşovenii, la prima victorie din noul sezon

Meciul a început perfect pentru gazde, care, la mijlocul primei reprize, aveau deja un avans de două goluri, prin reuşitele lui Buş şi Brata. 2-1 avea să fie însă scorul pauzei, după o neatenţie a lui Burlacu, care l-a faultat în careu pe Temwanjera în minutul 45. Antal a transformat cu siguranţă lovitura de pedeapsă. Oaspeţii au căutat egalarea în repriza secundă, însă nu au mai reuşit să-şi creeze ocazii prea mari de gol, deşi în ultimele 20 de minute au evoluat cu un om în plus. S-a terminat 2-1 pentru Corona Braşov, echipă aflată la prima victorie din noul sezon. Prin acest succes, braşovenii le-au cedat ultima poziţie din clasament tocmai celor de la Vaslui.