Carousel hot news

Gaz Metan-CFR Cluj 2-0. Coşmarul “Mediaş” continuă pentru clujeni

CFR Cluj nu a obţinut niciun punct la Mediaş, oraşul în care se chinuie să cîştige de unsprezece ani. Surprinzător sau nu, medieşenii au început bine partida, forţînd pressingul şi...
Autor: George Nistor | 02.12.2013 | 20:55
Gaz Metan-CFR Cluj 2-0. Coşmarul

CFR Cluj nu a obţinut niciun punct la Mediaş, oraşul în care se chinuie să cîştige de unsprezece ani. Surprinzător sau nu, medieşenii au început bine partida, forţînd pressingul şi apărarea la un joc cît mai sus, fapt ce a dus la posesie pe întreaga repriză. Situaţia a continuat şi după pauză, iar după minutul 68, atunci cînd Tade a văzut roşu pentru un cot în figură la un fault aerian, Gazul şi-a făcut jocul şi mai simplu.

Cu 8 minute înainte de finalul partidei, Frăsinescu deschide scorul cu capul,fără speranţe pentru Felgueiras, după un corner executat de pe flancul stîng. Scorul ia proporţii în prelungiri, cînd Ciprian Petre aşază perfect mingea pe capul lui Roman, care trimite în vinclul porţii lui Felgueiras. Se termină 2-0, iar coşmarul “Mediaş” continuă pentru CFR Cluj.