Visul frumos s-a încheiat! Mergea şi Draganja au fost eliminaţi în semifinale la Roland Garros după un meci EPIC

Aventura lui Florin Mergea şi a lui Marin Draganja la Roland Garros a luat sfîrşit în semifinale după ce au pierdut cu scorul de 3-6,6-1,3-6 în faţa dublului spaniol, Marcel Granollers-Mark...
05.06.2014 | 16:28
Visul frumos sa incheiat Mergea si Draganja au fost eliminati in semifinale la Roland Garros dupa un meci EPIC

Aventura lui Florin Mergea şi a lui Marin Draganja la Roland Garros a luat sfîrşit în semifinale după ce au pierdut cu scorul de 3-6,6-1,3-6 în faţa dublului spaniol, Marcel Granollers-Mark Lopez. A fost cea mai bună performanţă din cariera celor doi jucători, care au trecut de mai mulţi capi de serie pînă în semifinalele competiţiei.

Semifinala a fost echilibrată şi chiar dacă dublul româno-croat a pierdut primul set, a reuşit să îl domine clar pe al doilea. În setul decisiv, dublul spaniol a făcut break-ul la scorul de 3-2 şi nu au mai greşit pînă la final.

În finală, dublul Granollers-Lopez va juca cu învingătorii dintre Golubev A./Groth S. şi Benneteau J. /Roger-Vasselin E.

______________________________________________________________

E gata! Mark Lopez şi Marcel Granollers-Pujol cîştigă în 3 seturi (6-3,1-6,6-3) şi se califică în finala turneului de dublu de la Roland Garros.

Mergea şi Draganja reduc din diferenţă după un game maraton. Spaniolii servesc pentru finală

Granollers cîştigă la zero pe propriul serviciu şi este 5-2 în decisiv!

A început setul decisiv!

Draganja îşi face serviciul şi vom avea set decisiv, 6-1 e scorul în setul secund.

Break pentru Mergea-Draganja. Croatul serveşte pentru set

3 mingi de break pentru Mergea-Draganja pe serviciul lui Granollers

4-1. Mergea cîştigă pe propriul serviciu

Lopez reduce din handicap cu un game cîştigat lejer

Draganja îşi face serviciul şi ai noştri se detaşează la 3-0

BREAK Mergea-Draganja. Granollers îşi pierde serviciul şi e 2-0 în setul secund

Mergea îşi face serviciul, 1-0

A început setul secund cu Florin Mergea la serviciu

SET Granollers/Lopez. Spaniolii cîştigă primul set cu 6-3, ambele break-uri fiind făcute pe serviciul lui Draganja

Semifinala poate fi urmărită LIVETEXT pe FANATIK.RO

Florin Mergea şi Marin Draganja luptă pentru un loc în finala de dublu de la Roland Garros. Dublul româno-croat a surprins pe toată lumea în acest turneu cînd a eliminat mai mulţi capi de serie, cea mai mare victorie fiind în sferturi împotriva perechii cap de serie numărul 3, Nestor/Zimonjic.

Dublul Mergea/Draganja va avea o misiune dificilă împotriva lui Granollers – Pujol/ Lopez, care au eliminat în sferturi principalii favoriţi ai turneului, fraţii Bob şi Mike Bryan.