in Stiri principale
18/09/2013, 21:43
Nemţii ne-au Uchida! GALERIE FOTO
Lukasz Szukala ii reproseaza lui Ciprian Tatarusanu.

Campioana României, Steaua a pierdut la scor primul joc din grupele Ligii Campionilor. Schalke s-a impus cu 3-0, iar trupa lui Reghecampf a pornit cu stîngul aventura în grupele Ligii. Steaua a arătat multă determinare la debutul lui Reghe în grupele celei mai importante competiţii inter cluburi. Nemţii au presat în startul partidei, însă defensiva Stelei a respins fără probleme atacurile lui Boateng şi compania. La pauză s-a intrat la egalitate, 0-0, iar jocul Stelei era promiţător. Partea secundă a început cu băieţii lui Reghecampf în atac, iar Kapetanos şi Bourceanu au ratat două mari ocazii de gol. Adi Popa a avut şi el golul în vîrful bocancului după ce l-a ameţit pe Aogo, însă şutul său a fost respins în corner de Hildebrand.

Gafa de la primul gol a schimbat soarta partidei

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

Minutul 67 a fost fatidic pentru Steaua. La o fază banală de atac a nemţilor, japonezul Uchida a trimis o centrare plouată în careul Stelei, Szukala şi Tătăruşanu s-au invitat unul pe altul, iar balonul s-a scurs în plasă. Golul de cascadorii rîsului primit de Steaua parcă le-a turnat plumb în ghete fotbaliştilor lui Reghecampf. Steaua nu s-a mai regăsit, iar nemţii au zburdat pe teren. În minutul 78, nemţii şi-au dublat avantajul după o fază perfectă creată de atacanţii lui Schalke. Farfan a pătruns în partea dreaptă, i-a pasat lui Draxler, iar mijlocaşul ofensiv al „minerilor” a trimis mai departe la ghanezul Boateng care a marcat cu un şut plasat la colţul lung. Steaua a clacat, iar nemţii au marcat şi golul 3, în minutul 85, prin Draxler, după un un-doi cu nou intratul Fuchs. Schalke – Steaua 3-0, iar campioana României a început prost grupa E din Liga Campionilor. Peste două săptămîni la Bucureşti vine Chelsea lui Mourinho, echipă care a pierdut surprinzător, acasă, în faţa elveţienilor de la Basel.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!