Alexandru Androne
in Carousel hot news
14/09/2013, 22:01
Bucurie stelista cu Alexandru Bourceanu,Adrian Popa,Lukasz Szukala si Mihai Pintilii.

Campioana Steaua a făcut spectacol în Ghencea contra nou promovatei, Săgeata Năvodari. Autogolul lui Munteanu, Prepeliţă, Adrian Cristea şi Kapetanos, cu o dublă au marcat pentru un 5-0 sec! Reghe l-a titularizat pe Gabi Iancu contra constănţenilor deşi atacantul campioanei a fost implicat într-un scandal monstru la naţionala de tineret şi a fost amendat cu 100.000 de euro de către patronul întemniţat, Gigi Becali. Steaua a apăsat pedala de acceleraţie de la începutul jocului, iar în minutul 4 centrarea perfectă a lui Adrian Cristea a fost deviată în propria poartă de nefericitul Munteanu. Steaua a căutat să atace, iar în minutul 20, improvizaţia lui Reghecampf din flancul drept, Prepeliţă a reuşit să marcheze după centrarea lui Latovlevici. La pauză tabela arăta scor de neprezentare, 3-0! La primul meci în Ghencea, fostul dinamovist Adrian Cristea a reuşit să înscrie după o acţiune prelungită de atac. Reghecampf şi-a permis să îi scoată la pauză pe Piovaccari şi pe Nicuşor Stanciu, iar nou intraţii, Adi Popa şi Kapetanos au făcut spectacol în partea secundă. La primul meci de la revenirea la Steaua, grecul Kapetanos a reuşit o dublă. Adi Popa a fost faultat în careu, iar arbitrul Bîrsan a acordat corect penalty. Kapetanos a transformat fără emoţii şi a dus scorul la 4-0. Grecul a reuşit dubla în minutul 82, cînd, servit perfect de o altă rezervă, Tatu a marcat fără emoţii cu poarta goală. Steaua – Săgeata 5-0, iar campioana are un moral excelent înainte de duelul cu Schalke din Liga Campionilor.