Carousel hot news

I-au adormit! Vasluienii şi-au luat prima: 3 puncte!

Steaua a pierdut, scor 0-1, cu FC Vaslui într-o partidă din etapa a 27-a a Ligii 1. Roş-albaştrii au evoluat slab, iar în multe momente elevii lui Ciobotariu au prestat un fotbal bun. În prima...
11.04.2014 | 20:26
Fotbalistii vasluieni intrand pe teren.

Steaua a pierdut, scor 0-1, cu FC Vaslui într-o partidă din etapa a 27-a a Ligii 1. Roş-albaştrii au evoluat slab, iar în multe momente elevii lui Ciobotariu au prestat un fotbal bun. În prima repriză, Piovaccari, Chipciu şi Prepeliţă au forţat deschiderea scorului, însă Cerniauskas a fost de netrecut. Moldovenii ar fi putut da lovitura, însă Viveiros şi Antal nu au avut inspiraţie în faţa porţii. După pauză, Reghecampf a forţat victoria, i-a aruncat în luptă pe Grădinaru, Latovlevici şi Răduţ, însă roş-albaştrii nu s-au lipit la gol, singura mare ocazie fiind cea a lui Prepeliţă, care a trimis în bară din patru metri. Pe contraatac, FC Vaslui a produs surpriza şi a reuşit să înscrie prin Temwanjera, cu cinci minute înainte de finalul partidei. Steaua pierde, astfel, în campionat după 28 de partide consecutive fără înfrîngere în Liga 1.