Viitorul – ACS Poli 1-2. Timişoara, victorie de 6 puncte!

George Nistor
in Fotbal intern
29/03/2014, 19:00

Învinsă cu 3-1 în deplasarea de la Botoşani, echipa lui Bogdan Argeş Vintilă a pierdut azi poate ultima carte pentru a rămîne în primul eşalon, pe teren propriu, cu ACS Poli, scor final 1-2. Prima victorie a lui Dan Alexa ca antrenor ar putea fi şi cea care-i scapă de emoţiile retrogradării pe bănăţeni.

Primul gol al partidei a venit în minutul 19, atunci cînd Szekely s-a înălţat perfect la o centrare, pentru ca în minutul 23 Băluţă să restabilească egalitatea. La reluarea partidei, oaspeţii au preferat jocul defensiv şi au avut cauză de cîştig. Cu 30 de minute înainte de final, Nanu scapă pe contraatac şi îşi aduce echipa în avantaj.